Jak zaplanować aktywny weekend we dwoje?
Relacje

Jak zaplanować aktywny weekend we dwoje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na długą wyprawę, jednak czasami nawet weekend wystarczy, żeby aktywnie spędzić czas. W Polsce jest wiele miejsc, które można odwiedzić, aby we dwoje wykorzystać te dwa dni jak najlepiej. Zobacz, gdzie warto się wybrać.

Mazury

To region wręcz idealny na weekendowy wyjazd. Piękno tamtejszej przyrody zachęca do aktywnego spędzania czasu. Możecie zdecydować się na przykład na spływ kajakowy, jednak wcześniej warto zarezerwować łódź. Duża ilość lasów i jezior pozwala na długie spacery albo jogging. Świetnym rozwiązaniem będzie wynajem motorówki, jachtu motorowego czy skutera wodnego. Jeśli zastanawiacie się, gdzie znajdziecie takie czartery Mikołajki to miejsce, w którym będziecie mogli aktywnie spędzić czas.

Żeby bardziej uaktywnić wyjazd na Mazury, warto zdecydować się na nocleg pod namiotem zamiast rezerwacji hotelu. Pozwoli to Wam być jeszcze bliżej natury.

Nad morzem

Tutaj o pomysły na aktywne spędzanie czasu nie jest trudno. Można pływać, uprawiać jogging wzdłuż plaży albo wypożyczyć rowery wodne. Dla odważniejszych par świetnym rozwiązaniem będzie natomiast kurs nurkowania. Można także wypożyczyć rowery i wybrać się na wyprawę okolicznymi trasami rowerowymi albo do miejsc, które warto zwiedzić.

Dla miłośników adrenaliny

Pary, które lubią mocne wrażenia, często nie muszą jechać w najdalsze zakątki kraju. W wielu większych miastach dostępne są atrakcje, które spodobają się osobom lubiącym adrenalinę. Jeżeli do nich należycie, możecie zdecydować się na przykład na:

– wspólną jazdę quadem,

– park linowy albo ściankę wspinaczkową,

– wyprawę Off Road,

– jazdę konną,

– pakiet ekstremalnego strzelania z broni,

– gokarty,

– skok na bungee we dwoje,

– lot szybowcem.

Tego typu atrakcje znajdziecie albo w ofertach konkretnych obiektów, albo w sklepach internetowych z voucherami.

Zamki na Śląsku

Województwo śląskie to bogactwo zamków i pałaców z różnych okresów – od średniowiecza po XIX-wieczne posiadłości. Przez weekend można zobaczyć kilka z nich. Wśród najbardziej znanych znajduje się Zamek Ogrodzieniec, na południowy zachód od Zawiercia. Pierwszy, jeszcze drewniany zamek, stał tam już na początku XII wieku. Kolejnymi zamkami na Waszej drodze mogą być: zamek w Olsztynie (tym znajdującym się niedaleko Częstochowy), ruiny zamku w Mirowie oraz zamek w Bobolicach.

Jura Krakowsko-Częstochowska, której część znajduje się na północy województwa śląskiego, kojarzona jest głównie z wapiennymi skałami (które polecamy parom lubiącym wspinaczkę). Znajduje się tam także 30 zamków, które należą do najbardziej ciekawych zabytków regionu.

Ciekawe miejsca w centralnej Polsce

Pierwszym z miejsc, które warto odwiedzić w środkowej części kraju, jest palmiarnia w Łodzi. To miejsce idealne dla miłośników przyrody. Można tam zobaczyć egzotyczne gatunki roślin,  a także kilka gatunków zwierząt.

Pobyt w Łodzi sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Warto odwiedzić tutaj także jeden z obiektów wodnych.

Będąc w centralnej Polsce, warto odwiedzić także Uniejów. Tu można aktywnie spędzić czas na termach, a przy okazji zajrzeć do Zagrody Młynarskiej z drewnianym dworkiem z lat 80. Można tam uczestniczyć w warsztatach rzemieślniczych, a także zobaczyć zabytkowe narzędzia i pojazdy konne.

Mówiąc o środkowej Polsce, nie można nie wspomnieć o Warszawie. Tutaj ilość miejsc, które warto odwiedzić, jest bardzo duża, między innymi: Łazienki Królewskie, Miejski Ogród Zoologiczny czy liczne parki. Na wyjeździe z Warszawy znajduje się także Park Kampinoski.

Zdjęcie główne: Nataliya Vaitkevich/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać obuwie na specjalną okazję? Poradnik dla kobiet
Jak dobrze dobrać obuwie na specjalną okazję? Poradnik dla kobiet
Od dostosowania do stylizacji po dopasowanie do stopy, pokażemy Ci, jak wybrać idealne obuwie na każdą specjalną okazję. Ten poradnik służy jako twoje niezawodne źródło wiedzy na temat eleganckiego obuwia dla kobiet.
Korzyści z korzystania z rampy rehabilitacyjnej w domowym treningu
Korzyści z korzystania z rampy rehabilitacyjnej w domowym treningu
Poznaj zalety stosowania rampy rehabilitacyjnej podczas domowych treningów. Dowiedz się, jak poprawić swoją kondycję i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.
Wybór odpowiedniego producenta drzwi – klucz do solidności i estetyki
Wybór odpowiedniego producenta drzwi – klucz do solidności i estetyki
Wybór drzwi to ważna decyzja, która ma wpływ zarówno na funkcjonalność, jak i wygląd naszego domu.
Ostatnie wpisy