Marzysz o idealnej sylwetce na wakacje? Oto najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch
Zdrowie i fitness

Marzysz o idealnej sylwetce na wakacje? Oto najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon bikini tuż, tuż. Warto zadbać o smukłą sylwetkę, w czym mogą Ci pomóc ćwiczenia na płaski brzuch. Oczywiście nie zapominaj również o zbilansowanej diecie. Dzięki takiemu połączeniu efekt będzie fenomenalny!

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Unoszenie nóg podczas leżenia na plecach

Przygotuj wygodną matę i połóż się na niej tak, by nogi były cały czas wyprostowane w kolanach. Ręce możesz ułożyć komfortowo wzdłuż ciała. Napnij mięśnie brzucha, a następnie unieś obie wyprostowane nogi do góry. Przytrzymaj je nad ziemią przez kilkanaście sekund, a następnie powoli opuść. Powtórz ćwiczenie 20 razy, wykonaj 3 serie.

Unoszenie bioder w leżeniu bokiem

Ułóż się na macie bokiem, tak by opierać się na jednym przedramieniu. Nogi powinny być cały czas wyprostowane. Następnie unieś same biodra nad matą i przytrzymaj przez około 10 sekund. Wykonaj po 20 uniesień na każdą stronę.

Brzuszki skośne

Połóż się na plecach tak, by biodra przylegały do maty, a nogi zegnij w kolanach. Stopy ustaw na szerokości bioder. Dłonie spleć na karku. Zacznij brzuszki i unoś głowę naprzemiennie raz do jednego, a raz drugiego kolana. Głowa powinna być przedłużeniem karku, by nie napinać kręgów szyjnych. W trakcie wykonywania brzuszków staraj się napinać mięśnie brzucha, a nie karku. Wykonaj około 30 brzuszków na każdą stronę.

Unoszenie klatki piersiowej w leżeniu na plecach

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Ręce trzymaj wzdłuż ciała. Następnie napnij mięśnie brzucha i unieś głowę, klatkę piersiową oraz brzuch nad matą. Ręce unoszą się wraz z ciałem. Odcinek lędźwiowy musi być mocno przytwierdzony do maty. Następnie przechyl się raz do jednego, raz do drugiego biodra. Później wróć do pozycji wyjściowej i powoli połóż się na macie. Wykonaj około 20 takich uniesień.

Skręty ciała w staniu w rozkroku

Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy były na szerokości bioder. Postaraj się wyprostować plecy i trzymać brodę prosto. Dłonie spleć na wysokości klatki piersiowej, tak by ramiona były uniesione do góry, a łokcie były oddalone od tułowia. Wykonuj skręty górną częścią ciała, starając się, by biodra były nieruchome. Wykonaj kilkanaście skrętów na każdą stronę. Dla wzmocnienia efektu możesz trzymać w rękach ciężarek lub kettlebell.

Unoszenie bioder w leżeniu na plecach

Połóż się na macie, nogi zegnij w kolanach, stopy rozstaw na szerokość bioder. Ręce połóż wzdłuż ciała. Wykonuj unoszenia bioder tak, by jednocześnie napinać mięśnie brzucha. Wytrzymaj w takiej pozycji przez kilka sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Zrób około 20 uniesień bioder, z każdym dniem zwiększaj ich ilość. Później możesz wydłużać czas, w którym biodra uniesione są nad matą.

Fot. Kalim/Adobe Stock

Unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniu na plecach

Połóż się na plecach i zegnij jedną nogę w kolanie. Druga powinna pozostać wyprostowana. Wyprostowaną nogę unieś powoli do góry, bez zginania kolana. Unieś jednocześnie biodro tak, by napiąć mięśnie brzucha. Powtórz unoszenie nogi około 20 razy na każdą stronę.

Jak mieć płaski brzuch?

Na płaski brzuch polecana jest dieta nisko węglowodanowa oraz regularne picie wody mineralnej. Bardzo ważna jest również regularność posiłków oraz wyeliminowanie słodyczy i słonych przekąsek, które zatrzymują wodę w organizmie. Warto również unikać wszystkich napojów gazowanych oraz potraw, które sprawiają, że żołądek wielokrotnie zwiększa swoją objętość. Chodzi głównie o warzywa strączkowe, kapustę oraz ciężkostrawne potrawy oparte na tłustym mięsie.

Aby mieć płaski brzuch, należy również wykonywać dużo ćwiczeń aerobowych – jogging, szybki marsz oraz nordic walking. Dla pań polecany jest basen, który wysmukla całe ciało – pływanie i ćwiczenia w wodzie odciążają kręgosłup, dając jednocześnie możliwość kształtowania wielu partii mięśni. W utrzymaniu płaskiego brzucha oraz wąskiej talii pomaga również taniec, w tym taniec brzucha lub bachata.

Zdjęcie główne: fizkes/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozpoznać depresję?
Jak rozpoznać depresję?
Z danych WHO wynika, że depresja jest czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym i najczęściej występującym zaburzeniem psychicznym, z którym boryka się […]
Grammy 2021. Zobacz najlepsze stylizacje gwiazd
Grammy 2021. Zobacz najlepsze stylizacje gwiazd
Na ceremonii królowały klasyczne trendy, jak i bardziej odważne kreacje.
Rozpoczęła się III edycja projektu „Uniwersytet Sukcesu”
Rozpoczęła się III edycja projektu „Uniwersytet Sukcesu”
Sprawdź jak działa jeden z najbardziej kobiecych projektów edukacyjnych w Polsce!
Ostatnie wpisy