O czym rozmawiać na pierwszej randce?
PsychologiaRelacje

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszła pierwsza randka! Szykujemy się z optymizmem na spotkanie, mając nadzieję, że czeka na nas bratnia dusza i nagle dopadają nas obawy. Czy dobrze wypadniemy, czy spotkanie nie będzie stratą czasu i rozczarowaniem albo po prostu zwyczajnie – czy nie zje nas trema i nie zapadnie krępująca cisza? A więc? Jak to jest? O czym rozmawiać, aby czuć się swobodnie we własnej skórze, a  jednocześnie nie zniechęcić do siebie drugiej osoby? Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że ten dzień stanie się wyjątkowy.

Kieruj się intuicją i zasadą autentyczności

Jeżeli osoba na randce wpadła Ci w oko, kieruj się zasadą autentyczności. Nie zmieniaj swojego sposobu mówienia, akcentu, stylu ubierania się, nie przedstawiaj fałszywego obrazu, podejmuj tematy, które lubisz i czujesz się w nich dobrze. Owszem, rozmawianie o zawiłościach filozofii hinduistycznej albo o alternatywnej sztuce filmowej może i sprawi, że zaprezentujesz się jako wysublimowana i niebanalna osoba, ale także doprowadzisz do tego, że spotkanie stanie się sztywne, atmosfera drętwa i ciężko będzie Ci zejść z piedestału, który sam wykreowałeś. 

Dużo lepiej wypadniesz jeżeli powiesz, że owszem, chodzisz na kurs tańca, ale właściwie to nie jesteś mistrzem parkietu, bo chodzisz na zajęcia zaledwie 3 miesiące, ale dobrze Ci idzie i chętnie pokażesz parę sztuczek na kolejnych randkach. Takie podejście wprowadzi luz między Was, pokaże, że masz do siebie dystans, a także otworzy Ci możliwość cieszenia się ze znajomości w dalszej perspektywie i sprawdzi drugą stronę, czy jest szczerze Tobą zainteresowana. Dzięki takiemu podejściu wzbogacisz swoje życie o relacje oparte na szczerości, zaufaniu i wspólnych wartościach.

Nie kłam, pozostań sobą

Pamiętaj: pozostań sobą, ale mimo wszystko nie przestrasz drugiej osoby. Wszystko po kolei, nie za szybko! Skup się na pozytywnych stronach swojego życia, unikaj tematów, które na tym etapie mogłyby być niezrozumiane albo źle odebrane. Pierwszą z tych rzeczy są Twoje podboje miłosne, krótsze znajomości i dłuższe związki. Randka to nie jest miejsce na wylewanie swojego żalu na temat byłych, rozpracowywanie powodu rozstania albo analizowanie krok po kroku Twojego życia emocjonalnego. Ten temat należy do Twojej przeszłości i niech tam pozostanie. Również liczba partnerów nie jest dobrym tematem na początek znajomości i budowanie nowej relacji.

Fot. Vjapratama/Pexels

Na wszystko przyjdzie czas

Tematy, które również nie powinny wypłynąć na pierwszych randkach to Twoje dziwne historie rodzinne, choroby, zmartwienia i traumy. Nie ma potrzeby, aby rozmawiać o rodzicu, który Cię porzucił w dzieciństwie, nieudanym małżeństwie rodzicieli czy o uzależnianiach któregoś członka rodziny. To samo tyczy się Twoich lęków. Wiedzę na ten temat lepiej pozostawić dla kogoś, kogo już dobrze poznamy i będziemy w stanie mu zaufać, żeby móc swobodnie podzielić się własnymi tajemnicami. Czas pierwszych randek powinien być czasem zabawy, luzu i radości. Jeśli mamy jakiś widoczny defekt urody, można nawiązać do niego w kilku zdaniach, ale z dystansem, bez robienia sprawy, wchodzenia w rolę ofiary i męczennika. Randka to nie wizyta u psychoterapeuty. 

Okaż zainteresowanie drugą osobą

Oprócz oczywistego zaprezentowania siebie w dobrym świetle ważne jest również aktywne pokazanie, że druga strona także Cię zaciekawiła i zainteresowała. Nie można skupiać się tylko na sobie i własnych potrzebach. Ważne, aby być wyrozumiałym. W dobrym tonie jest potakiwać i aktywnie słuchać, jednocześnie potem w swoich wypowiedziach nawiązywać do tego, o czym wspomniała druga osoba. Świadoma reakcja w rozmowie jest zarówno okazaniem szacunku, jak i zainteresowania drugą stroną.

Fot. Katerina Holmes/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozpoznać rodzaj swoich włosów?
Jak rozpoznać rodzaj swoich włosów?
Rozpoznaj swój rodzaj włosów i ciesz się piękną czupryną! Odkryj, czy masz suche, tłuste, kręcone, proste, normalne czy cienkie włosy. Pielęgnacja na miarę potrzeb!
Summer Wanderer – nowa letnia kolekcja od Sinsay
Summer Wanderer – nowa letnia kolekcja od Sinsay
W nowej kolekcji widać nawiązania do modowych trendów z lat 70-tych.
Dobre hobby na zimowe wieczory
Dobre hobby na zimowe wieczory
Drożyzna oraz niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że coraz częściej poszukujemy hobby, które w domowym zaciszu zapewni nam chwilę rozrywki. Dla osób lubiących prace manualne doskonałą propozycją będzie scrapbooking lub decoupage. Obie techniki pozwalają na wykonywanie zapierających dech w piersiach prac, które będą piękną ozdobą domu lub wspaniałym prezentem dla bliskich.
Ostatnie wpisy