Prezent dla 12-latka – na jaką zabawkę postawić?
Inne

Prezent dla 12-latka – na jaką zabawkę postawić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wchodząc w wiek nastoletni, dzieci coraz rzadziej sięgają po standardowe zabawki. Znacząco ogranicza nam to możliwości wyboru prezentu dla 12-latka, dlatego musimy wykazać się nieco większą kreatywnością. Nie tak łatwo jest dopasować jakąś zabawkę dla dzieci powoli wkraczających w okres dojrzewania, dlatego przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem zakupu.

Gry logiczne i przygodowe

Najbardziej uniwersalnym i sprawdzonym prezentem dla 12-latków są różnego rodzaju gry. Będą one nie tylko rozwijać ich logiczne myślenie czy budowanie strategii, ale dzięki wspólnej rozgrywce z bliskimi lub rówieśnikami dzieci nauczą się nawiązywać lepsze relacje. Ponadto mamy szansę wybrać grę z głównym motywem pochodzącym prosto z ulubionego filmu czy gry komputerowej dziecka. Dla przykładu możemy zdecydować się na jeden z licznych zestawów z bohaterami z uniwersum Marvela lub z Minecrafta. Innym pomysłem są popularne karty Uno, które oferują wiele możliwości rozgrywek, a przy tym nie są zbyt skomplikowane. 

Figurki Funko POP

Dobrym rozwiązaniem na prezent dla dzieci w tym wieku są Funko POP. Otrzymanie takiej figurki przypominającej ulubioną postać z bajki, gry czy filmu dziecka na pewno je ucieszy. Być może 12-latek posiada już swoją kolekcję, którą pomożemy mu wzbogacić, lub dzięki naszemu podarunkowi będzie rozwijał to hobby. Jeśli nie znamy ulubionego bohatera dziecka, śmiało możemy zapytać o to rodziców. W ten sposób lepiej trafimy z naszą figurką, a satysfakcja po obu stronach będzie gwarantowana. Warto także zastanowić się nad kupnem jednego z bardziej ciekawych rodzajów Funko POP i postawić np. na postać świecącą w ciemności lub jadącą w swoim kultowym pojeździe. Wtedy zyskamy pewność, że nasz podarunek będzie wystarczająco się wyróżniał. Figurki Funko POP to idealny prezent dla 12-latki, która interesuje się kolekcjonerstwem od dłuższego czasu, a także dla dopiero rozpoczynającego swoją przygodę w tym świecie chłopca.

Zestawy edukacyjne

Do jednej z mniej oczywistych kategorii należą różne zestawy, np. konstrukcyjne lub eksperymentalne. Takie rozwiązanie z pewnością zaciekawi 12-latków i chętnie spróbują samodzielnie przeprowadzić różne eksperymenty. Przykładowo na prezent możemy wybrać zestaw do wydobywania kryształów z gipsowego bloku, dzięki czemu dzieciaki będą miały możliwość poczuć się jak prawdziwi geolodzy. Następnie trzeba dokładnie oczyścić każdy z takich kamieni, z których można zbudować wyjątkową kolekcję. Kolejnym zestawem wartym uwagi jest zestaw naukowy umożliwiający wybudowanie własnego miniaturowego parku rozrywki, którego działanie będzie opierało się na zasadach funkcjonowania tego prawdziwego. Dzieci rozwiną swoją wiedzę na temat działania fizyki czy mechaniki w prosty sposób, a przy tym świetnie spędzą czas. Liczne elementy pozwolą na zbudowanie kilkudziesięciu modeli, a specjalnie stworzona do tego aplikacja ułatwi proces konstruowania dzięki interaktywnym instrukcjom. Wśród podobnych zestawów znajdziemy różne poziomy trudności, dlatego z łatwością dobierzemy coś dla 12-latków i ich zainteresowań.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wskazania i przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku
Wskazania i przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, a jego wada potrafi poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Poznaj wskazania oraz przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku.
Co może być przydatne w dużym obiekcie gastronomicznym?
Co może być przydatne w dużym obiekcie gastronomicznym?
Dowiedz się, jakie wyposażenie powinno znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym!
Jakie suknie ślubne będą modne w 2021 roku?
Jakie suknie ślubne będą modne w 2021 roku?
Moda ślubna ma szansę na wznowienie pracy, po trudnym 2020 roku. Jakie trendy będą dominujące? Przekonaj się!
Ostatnie wpisy