Jak wyregulować brwi? Stylizacja krok po kroku
Uroda

Jak wyregulować brwi? Stylizacja krok po kroku

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Regulacja brwi nie musi być trudna. Wystarczy jedynie poznać kilka zasad, by móc cieszyć się piękną oprawą oczu i zaoszczędzonymi pieniędzmi. W tym artykule dokładnie wytłumaczymy, jak zrobić to poprawnie.

Jak wyregulować brwi?

Regulację brwi należy rozpocząć od dokładnego wyznaczenia ich granicy. Dzięki temu będziesz wiedziała, które włoski należy zostawić, a które usunąć. Bardzo pomocne jest wyznaczanie linii za pomocą nitki nasączonej farbką. Możesz znaleźć taki produkt w sklepach kosmetycznych lub hurtowniach dla kosmetyczek.

 1. Wyznacz pionową linię, która będzie przebiegała przez środek czoła i czubek nosa.
 2. Druga linia musi być pozioma. Zaznacz ją w miejscu, gdzie znajduje się najniższy punkt brwi u ich nasady.
 3. Kolejna linia, tym razem pionowa, ma przebiegać przez najwyższe linie po bokach nosa.
 4. Narysuj również za pomocą nitki dwie linie pionowe od kącików wewnętrznych oczu aż do brwi – ważne by obie sięgały nieco ponad brwi.
 5. Na koniec zaznacz ukośne linie w miejscu załamania brwi.
 6. Wszystkie wyżej wymienione linie powinny zaznaczyć i okalać brwi tak, byś mogła nadać im naturalny kształt.
 7. Brwi u nasady powinny kończyć się tam, gdzie zaczyna się wewnętrzna strona oka. Załamanie z kolei stwórz na około ⅔ długości brwi. Wtedy będą wyglądały naturalnie. Staraj się również wyznaczyć miejsce nad okiem, gdzie brwi będą się załamywać oraz zwężać. By wyglądały na zadbane, nie mogą przekraczać obrysu oka.
 8. Możesz ułatwić sobie wyrywanie włosków, zaznaczając ciemną kredką do brwi lub henną włoski, które mają pozostać. Jeśli martwisz się, że brwi będą wyglądać groteskowo, nie usuwaj ich za pomocą wosku. Tylko profesjonalne stylistki używają plastrów do depilacji w celu usunięcia niepotrzebnych włosków. Jeżeli nie masz doświadczenia, lepiej jest wybrać pęsetę, którą precyzyjnie usuniesz tylko pojedyncze włoski.
 9. Podczas usuwania włosków pamiętaj, by nie wyrywać ich zbyt mocno u nasady. Skup się na nadaniu brwiom naturalnego kształtu i delikatnego łuku. Dzięki temu stylizacja brwi będzie wyglądała naturalnie.
Fot.puhhha/Adobe Stock

Jaki kształt brwi należy dobrać do naszej twarzy?

Jeszcze niedawno bardzo modne były dość cienkie brwi o bardzo ostro zaznaczonym łuku. Obecnie stylizacja brwi ma podkreślać naszą oprawę oka i być dostosowana do kształtu twarzy.

W przypadku bardziej pulchnej buzi warto wykonać nieco ostrzejszy łuk, dzięki czemu twarz nabierze bardziej widocznych rysów. Panie z mocnymi rysami oraz kwadratową szczęką powinny wybrać z kolei kształt bardziej łagodny.

Pamiętaj więc, aby:

 • pozostawić łagodny i lekki kontur brwi w momencie, kiedy masz mocne i dobrze widoczne rysy twarzy;
 • nie obawiać się grubości – nieco grubsze brwi ładnie podkreślają naturalną urodę oraz sprawiają, że makijaż oczu jest lepiej widoczny;
 • dokładnie usunąć wszystkie włoski, które „wchodzą” na powiekę ruchomą lub są pomiędzy brwiami;
 • nie pozostawiać zbyt płaskich brwi, ponieważ nadają one smutny wygląd twarzy, wykonaj niewielki łuk na ⅔ długości brwi, dzięki czemu twarz będzie wyglądała na radosną i świeżą;
 • nie zostawiać zbyt szerokiej przerwy pomiędzy brwiami – może ona optycznie poszerzyć nos; dobrze jest pozostawić włoski u nasady na tej samej linii, na której znajdują się kąciki oczu;
 • wyrywać tylko pojedyncze włoski – zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu geometrii brwi – a przed ich depilacją zaznacz kredką taki kształt brwi, który docelowo chcesz osiągnąć.

Prawidłowa stylizacja brwi powinna ładnie je podkreślać i sprawiać, że twarz będzie się wydawała bardziej proporcjonalna. Po jakimś czasie możesz pozwolić sobie na depilację za pomocą gorącego wosku, jednak warto przedtem zabezpieczyć włoski, które mają pozostać. Możesz zrobić to za pomocą specjalnego kremu. Początkowa stylizacja brwi powinna być wykonana za pomocą precyzyjnej pęsety. W trakcie wyrywania włosków przeczesuj brwi specjalną szczoteczką, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że mają one odpowiedni kształt i wygląd. Unikniesz również wyrywania włosków, które powinny pozostać, by łuk brwiowy był pełny i miał odpowiedni kształt.

Zdjęcie główne: evgeniyasht19/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Już wkrótce Dzień Chłopaka! Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezent
Już wkrótce Dzień Chłopaka! Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezent
Kluczem do udanego prezentu jest dopasowanie go do potrzeb i hobby drugiej połówki. Skorzystaj z naszych propozycji i zaplanuj idealny Dzień Chłopaka!
Jak nakładać oraz zdejmować rzęsy magnetyczne?
Jak nakładać oraz zdejmować rzęsy magnetyczne?
Rzęsy magnetyczne to hit wśród influencerek! Jeśli Ty również chcesz wyglądać olśniewająco, koniecznie sprawdź, jak ich używać!
Krakowska kultura w pigułce. Z czego słynie stolica Małopolski?
Krakowska kultura w pigułce. Z czego słynie stolica Małopolski?
Kraków od lat pozostaje jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce.
Ostatnie wpisy