Jak uchronić związek przed rutyną?
PsychologiaRelacje

Jak uchronić związek przed rutyną?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Długoterminowe związki są wręcz skazane na przechodzenie przez lepsze i gorsze fazy. Po kilku wspólnie spędzonych latach mało co może Cię zaskoczyć w partnerze, a to, że znacie się na wylot działa zarówno na korzyść, jak i niekorzyść związku. Zobacz, jak nie dopuścić do tego, by Twoim związkiem zawładnęła rutyna. 

Szczera rozmowa o swoich potrzebach 

W wielu związkach rutyna i brak zaspokojenia pojawiają się przez to, że osoby nie rozmawiają szczerze o swoich potrzebach, lub po dłuższym czasie boją się już powiedzieć, że coś im nie odpowiada. To ogromny błąd, który sprawia, że między parą narasta frustracja i napięcie. Brak spełnienia potrzeb seksualnych drugiej osoby może spowodować u niej znaczny spadek libido lub obojętność podczas zbliżeń. Jeśli czujesz, że do Waszej sypialni zakrada się rutyna i nuda, spróbuj porozmawiać z partnerem o tym, co może to powodować. Znajdźcie coś nowego, czego możecie spróbować, a co będzie dla Was obojga ekscytujące. Wprowadzenie do życia erotycznego nowych elementów, takich jak przebieranki, roleplay czy nowe pozycje seksualne, może zdziałać cuda. 

Dobrym pomysłem będzie też wypróbowanie gadżetów erotycznych. Przed ich zakupem ustalcie jednak z partnerką z czym czujecie się komfortowo, a co przekracza Wasze granice. Testowanie w sypialni nowych rzeczy z pewnością podniesie zainteresowanie seksem i wniesie do łóżka nieco pikanterii. Gadżety erotyczne kupisz na https://redarena.pl/akcesoria-erotyczne.

Urozmaicenie codzienności i długa gra wstępna

Skutecznym sposobem na zwalczenie rutyny w związku jest podrasowanie nieco swoich codziennych relacji. Spróbuj namówić partnera na całodniową grę wstępną. Namiętne pocałunki przed wyjściem z domu, sexting w czasie pracy, romantyczna kolacja i wspólny prysznic po powrocie. Długo narastające w Was napięcie i podniecenie zaowocuje wieczorem w łóżku, a taki dzień z pewnością nie będzie nudny. Jeszcze ciekawiej będzie, jeśli założysz wyjątkową bieliznę. Świadomość tego, że masz na sobie nieziemsko seksowny zestaw sprawi, że będziesz pewna siebie i poczujesz się jak prawdziwa bogini. Twój partner również miło się zaskoczy, kiedy zamiast zwykłej, codziennej bielizny zobaczy na Tobie erotyczny zestaw. Bieliznę erotyczną kupisz na stronie https://redarena.pl/.

Fot. Yan Krukov/Pexels

Zabawy łóżkowe i wyzbycie się tabu

By mieć satysfakcjonujące życie erotycznie, nie można wstydzić się swojego partnera. Jeśli zależy Ci na tym, by zmienić coś w swoim życiu łóżkowym, musisz otwarcie, bez owijania w bawełnę, porozmawiać z partnerem. Powiedzieć, a może nawet pokazać mu czego Ci brakuje i zapytać, czy on ma jakieś niespełnione potrzeby. Rutyna w sypialni często bierze się z braku rozmów na temat niezadowolenia z seksu lub chęci spróbowania czegoś nowego. Dzięki otwartej i szczerej rozmowie i wdrożeniu nowości w życie, możesz na zawsze odmienić swoją relację seksualną z partnerem. 

Przebieranki i odgrywanie ról nie jest dla każdego, dlatego możecie zabawić się inaczej. Wspólne odkrywanie swoich ciał na nowo to świetny sposób na odczarowanie starych, pielęgnowanych przez lata przyzwyczajeń. Do odkrywania nowych upodobań oraz poznawania nowych doznań może przydać się wibrator, który doda nieco pikanterii i da Ci zupełnie nowe odczucia. Wibratorów szukaj na https://redarena.pl/wibratory.

Rutyna zabija związek, sprawia że zainteresowanie sobą między partnerami jest dużo mniejsze, a wszystkie wieczory wyglądają tak samo. Nawet podczas zbliżenia, po kilku latach związku, można przewidzieć, co będzie się działo, a nawet w jakiej kolejności będzie następować. Powtarzalność i brak rozmaitości w łóżku sprawia, że życie erotyczne staje się nudne i mało atrakcyjne. Nie pozwól na to! 

Fot. Sasint/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Pastele są hitem tego lata, nie tylko na ubraniach. Koniecznie sprawdź, jak wykonać pastelowy manicure.
Cieniowane włosy – komu pasują i jak je stylizować?
Cieniowane włosy – komu pasują i jak je stylizować?
Kompendium wiedzy o włosach cieniowanych. Sprawdź, czy będą Ci pasować!
Jak dbać o cerę naczynkową?
Jak dbać o cerę naczynkową?
Masz cerę naczynkową i chcesz poprawić jej stan? Podpowiadamy, jak o nią zadbać!
Ostatnie wpisy