Jak prawidłowo konturować usta? Oto kilka przydatnych trików
MakeupUroda

Jak prawidłowo konturować usta? Oto kilka przydatnych trików

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W tak ważnej kwestii jak makijaż nie ma miejsca na błędy. Tutaj liczy się wszystko, począwszy od trafnego wyboru kosmetyku, a skończywszy na umiejętnym jego nałożeniu. Zobaczmy dzisiaj, jak prawidłowo konturować usta, aby wydobyć z nich to, co najpiękniejsze.

Wybór konturówki

Zanim poznasz techniki konturowania ust, musisz wiedzieć, jak wybrać właściwą konturówkę i dopasować ją do koloru pomadki czy szminki. Zasada numer jeden głosi, że kredka do ust powinna być w kolorze pomadki lub o ton ciemniejsza. Harmonijne połączenie kolorów pomoże Ci zwiększyć objętość ust. Błyszczyki i balsamy do ust najlepiej łączyć z kredkami w naturalnych odcieniach ust. 

Druga kwestia to cechy, jakie powinna posiadać konturówka. Aby bezbłędnie obrysować linię ust, kredka musi być w miarę twarda. Zbyt miękka końcówka sprawi, że linie będą nierówne i szybko się rozmażą. Nie zapominaj też zamykać konturówki nasadką, zapobiegnie to jej wysychaniu.

Jak skorygować kształt ust konturówką?

Porady wizażystów i umiejętnie dobrana konturówka pomogą Ci nadać ustom wymarzony kształt.

W przypadku ust z opadającymi kącikami wybierz cielistą konturówkę i obrysuj nią usta tuż powyżej kącików. Przy asymetrycznym kształcie obrysuj wąską wargę, wychodząc nieco ponad jej naturalną linię, a grubszą zwęź konturem od wewnątrz, nie dochodząc do jej krawędzi. Niektórzy wizażyści są zdania, że kredką można potraktować tylko cieńszą wargę – wypróbuj oba te warianty. 

Rozmyty kontur ust skorygujesz, jeśli po wykonaniu obrysu lekko rozetrzesz kredkę do wewnątrz ust. Aby ułatwić sobie konturowanie, warto delikatnie się uśmiechnąć. Jeśli jesteś posiadaczką wąskich ust, rozjaśnij je podkładem, a następnie poprowadź kontur tuż ponad linią warg. Szerokie usta rozjaśnij w środkowej części. Ten trik sprawi, że wyrównasz ich proporcje między długością a szerokością.

Jak optycznie powiększyć usta konturówką?

Twoje usta będą wyglądać na pełniejsze, jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad. Do obrysowania warg użyj konturówki w jasnym kolorze: cielistym, koralowym lub bladoróżowym. Jeśli masz wąskie usta, sięgnij po kredkę w białym kolorze. 

A teraz do dzieła! Rozjaśnij kontur ust podkładem i obrysuj wargi, zacznij od łuku kupidyna i środkowej części dolnej wargi. Rozetrzyj narysowane linie do wewnątrz. Następnie nałóż na usta pomadkę w jasnym odcieniu. Możesz też dodatkowo podkreślić kąciki ust białą kredką. Pamiętaj, że jasne uwydatnia, a ciemne ukrywa.

Jak optycznie zmniejszyć usta konturówką?

Niektóre kobiety skarżą się jednak na zbyt wydatne usta. Co zrobić, aby je optycznie zmniejszyć? Na początku pokryj usta podkładem i kredką obrysuj ich kontur, wychodząc jeden milimetr powyżej krawędzi. W razie potrzeby możesz też zatuszować zbyt szerokie wargi – wystarczy, że linie nie będą dochodzić do kącików ust. Następnie możliwie starannie nałóż na usta pomadkę. Pamiętaj, że ciemne kolory optycznie pomniejszają, dlatego zrezygnuj z beżów czy jasnych odcieni różu. Postaw na odważne czerwienie i fiolety. Kontur ust wykonaj kredką o ton ciemniejszą od szminki.

Zdj. główne: Ina Garbé/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakupoholizm – jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i jak z nim walczyć?
Zakupoholizm – jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i jak z nim walczyć?
Zakupoholizm dotyczy wielu osób. Sprawdź, jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i co zrobić, by go zwalczyć.
Sahaja Yoga – sposób na samorealizację i szczęście
Sahaja Yoga – sposób na samorealizację i szczęście
Szukasz sposobu na odprężenie! Poznaj zalety medytacji!
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Wesele to jedna z najpiękniejszych ceremonii w życiu każdej Pary Młodej. Poprzedzona jest ona żmudnymi przygotowaniami, a także dużą ilością stresu.
Ostatnie wpisy