Powiększanie piersi – wszystko co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg
Lifestyle

Powiększanie piersi – wszystko co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Powiększanie biustu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak nie u każdej kobiety można go przeprowadzić. Nie zawsze też wymarzone efekty będą możliwe do zrealizowania. Zobacz, co powinnaś wiedzieć przed podjęciem decyzji o operacji biustu.

Dobrze to przemyśl – bądź świadoma swojej decyzji

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz powiększyć piersi? Czego oczekujesz po zabiegu? Bądź świadoma ryzyka, jakie niesie ze sobą operacja. Zabieg chirurgiczny wiąże się z intensywnym bólem, okresem rekonwalescencji, który może być uciążliwy, oraz trwałym śladem na ciele w postaci blizn. Spokojnie przemyśl, czy jesteś w stanie znieść to wszystko.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że operacja plastyczna to spory wydatek – w Polsce są to kwoty od 7 do nawet 20 tys. zł, zależnie od rodzaju implantów, zabiegu, a także doświadczenia chirurga czy renomy kliniki. Pamiętaj, że od ofert w okazyjnych, niskich cenach lepiej trzymać się z daleka. Każdy zabieg medyczny powinien być wykonany przez doświadczonych specjalistów.

Kluczowa jest opinia lekarza

To lekarz zadecyduje, czy zabieg powiększenia piersi może być wykonany w twoim przypadku. Nie zawsze jest to możliwe. Operacji plastycznych nie przeprowadza się u osób cierpiących na przewlekłe choroby oraz u pań, które mają torbiele lub inne zmiany w piersiach. Lekarz zleci więc wykonanie badań, których wyniki pokażą, czy będziesz mogła wykonać zabieg. Dobry specjalista oceni również, co będzie odpowiednie dla danej kobiety oraz jakich realnych efektów możesz się spodziewać.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi?

Najczęściej wykonywany zabieg powiększania piersi odbywa się przy użyciu implantów. Wśród nich znajdziemy:

 • implanty o anatomicznym kształcie,
 • implanty okrągłe,
 • implanty wypełnione silikonem,
 • implanty wypełnione solą fizjologiczną,

Operacja przeprowadzana jest pod narkozą i trwa zazwyczaj od godziny do 90 minut. Implant umieszcza się pod mięśniem piersiowym lub na nim, a wprowadzany jest przez nacięcie w skórze, wykonane pod piersią lub w dolnej części pachy, lub też w okolicy otoczki brodawki. Następnie chirurg zakłada szwy – mogą to być szwy wchłanialne lub niewchłanialne, które będzie trzeba zdjąć po upływie 14 dni. 

Po zabiegu pacjentka pozostaje w klinice na 24 godziny. Przez około 6 tygodni konieczne jest noszenie specjalnego stanika modelującego przez całą dobę, a na odzyskanie pełnej formy trzeba poczekać co najmniej 2 miesiące.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po operacji

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększenia piersi, powinnaś wiedzieć o możliwych komplikacjach, które zdarzają się dość rzadko, jednak nie należy z góry wykluczać ich wystąpienia. 

 1. Reakcje alergiczne – po wszczepieniu implantu twoje ciało może zareagować alergicznie na ciało obce.
 2. Po latach implant może okazać się niedostatecznie szczelny – jego pęknięcie skutkuje przedostaniem się do organizmu substancji, którym był wypełniony. 
 3. Wypadnięcie implantu – skóra po operacji jest szczególnie wrażliwa i przez jakiś czas pozostaje napięta. Bywa, że zdarzają się pęknięcia skóry i wypadanie implantów.
 4. Skurczenie okolicy blizny – to najczęściej spotykany problem, którego skutkiem jest przewlekły ból i stwardnienie piersi.
 5. Deformacja lub sfałdowanie implantu.
 6. Infekcje ogólnoustrojowe.
 7. Zmiana wrażliwości brodawek. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Shvets

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płytki na ścianie – dostępne warianty
Płytki na ścianie – dostępne warianty
Płytki na ścianach to bardzo praktyczny i ostatnimi czasy modny wybór. Jakie opcje i warianty dostępne są na rynku oraz jak wybrać najlepszy model płytek? Podpowiadamy!
Najlepsze sposoby na walkę z bezsennością
Najlepsze sposoby na walkę z bezsennością
Bezsenność może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. W tym artykule przedstawiamy najlepsze sposoby na walkę z bezsennością, takie jak regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i unikanie kofeiny.
Przywitaj Nowy Rok z Mery Spolsky!
Przywitaj Nowy Rok z Mery Spolsky!
Koncert Mery Spolsky już w sylwestrową noc online!
Ostatnie wpisy