Jakie zabawki kupić do przedszkola?
Lifestyle

Jakie zabawki kupić do przedszkola?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedszkole to miejsce zabawy i nauki. Powinno być więc wyposażone we wszystkie potrzebne akcesoria. Jakie zabawki warto kupić do przedszkola? Przedstawiamy naszą listę zabawek, które z pewnością pokochają wszystkie maluchy. 

Nauka poprzez zabawę oraz wspólne aktywności z rówieśnikami mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też tak ważne jest, aby przedszkola były wyposażone w różne zabawki i pomoce naukowe dopasowane do wieku i zainteresowań maluchów. Jakie zabawki jednak wybrać?

Dla najmłodszych

Do przedszkola często chodzą maluchy w wieku 2,5 -3 lat. Jakie zabawki wybrać dla najmłodszej grupy przedszkolaków?

Warto postawić między innymi na zabawki pobudzające wyobraźnię oraz oswajające z otaczającym światem. Doskonałym wyborem będą na przykład klocki – drewniane lub wykonane z innych bezpiecznych materiałów, pozwalające na rozwijanie zmysłu konstrukcyjnego. Genialnie sprawdzą się tak zwane sortery, czyli zestawy klocków, które uczą malucha kształtów i kolorów – dziecko musi bowiem dopasować klocki o różnej wielkości i kształcie do otworów w zbiorczym pudełku. Warto również zdecydować się na proste puzzle, klocki z literkami i cyferkami, kolorowanki i kredki, a także pluszaki. 

Dla starszych przedszkolaków

W każdym przedszkolu powinny znaleźć się również zabawki dla starszych grup przedszkolaków. Warto pamiętać, że na tym etapie rolą zabawek jest dalsze zachęcenie  przez zabawę do nauki, rozwijania inteligencji i kreatywności. Zabawki nie mogą być więc zbyt nudne, a pomoce naukowe – zbyt proste. 

Zdecydowanie dobrym wyborem będą nieco trudniejsze klocki i konstrukcje oraz proste gry planszowe. Świetnym pomysłem są również gry typu memo. Trochę starsze dzieci uwielbiają także samodzielnie tworzyć zabawy i scenariusze – warto im to umożliwić! Możesz kupić na przykład zabawkową kasę fiskalną, mini kuchnię, akcesoria umożliwiające zabawę w domu, czy też zabawki takie jak  wóz strażacki z drabiną oraz remiza strażacka zabawka. Możesz mieć pewność, że plastikowe pojazdy, na przykład wóz strażacki zabawka, również spodobają się wszystkim maluchom.

Zadbaj o ruch

W rozwoju dziecka bardzo ważną rolę odgrywa także ruch i aktywność fizyczna. Koniecznie wyposaż więc przedszkole w ciekawe akcesoria umożliwiające ćwiczenia – zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. Doskonałym wyborem będą piłki, skakanki, pachołki do wyścigów, paletki do gier i inne podobne akcesoria. Zadbaj też o wyposażenie placu zabaw. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne pareo do swojego stroju kąpielowego?
Jak wybrać idealne pareo do swojego stroju kąpielowego?
Dowiedz się jak dopasować pareo do swojego stroju kąpielowego, aby wyglądać stylowo i modnie na plaży. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik.
Jak nosić czerwień zimą?
Jak nosić czerwień zimą?
Jak nosić czerwony kolor zimą, by wyglądać modnie i rzucać się w oczy? Sprawdź nasze porady!
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Długie i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety wiele pań ma z nimi spory problem, ponieważ są słabe i szybko się łamią. Co zrobić, by były mocniejsze i szybciej rosły?
Ostatnie wpisy