Jakie zabawki kupić do przedszkola?
Lifestyle

Jakie zabawki kupić do przedszkola?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedszkole to miejsce zabawy i nauki. Powinno być więc wyposażone we wszystkie potrzebne akcesoria. Jakie zabawki warto kupić do przedszkola? Przedstawiamy naszą listę zabawek, które z pewnością pokochają wszystkie maluchy. 

Nauka poprzez zabawę oraz wspólne aktywności z rówieśnikami mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też tak ważne jest, aby przedszkola były wyposażone w różne zabawki i pomoce naukowe dopasowane do wieku i zainteresowań maluchów. Jakie zabawki jednak wybrać?

Dla najmłodszych

Do przedszkola często chodzą maluchy w wieku 2,5 -3 lat. Jakie zabawki wybrać dla najmłodszej grupy przedszkolaków?

Warto postawić między innymi na zabawki pobudzające wyobraźnię oraz oswajające z otaczającym światem. Doskonałym wyborem będą na przykład klocki – drewniane lub wykonane z innych bezpiecznych materiałów, pozwalające na rozwijanie zmysłu konstrukcyjnego. Genialnie sprawdzą się tak zwane sortery, czyli zestawy klocków, które uczą malucha kształtów i kolorów – dziecko musi bowiem dopasować klocki o różnej wielkości i kształcie do otworów w zbiorczym pudełku. Warto również zdecydować się na proste puzzle, klocki z literkami i cyferkami, kolorowanki i kredki, a także pluszaki. 

Dla starszych przedszkolaków

W każdym przedszkolu powinny znaleźć się również zabawki dla starszych grup przedszkolaków. Warto pamiętać, że na tym etapie rolą zabawek jest dalsze zachęcenie  przez zabawę do nauki, rozwijania inteligencji i kreatywności. Zabawki nie mogą być więc zbyt nudne, a pomoce naukowe – zbyt proste. 

Zdecydowanie dobrym wyborem będą nieco trudniejsze klocki i konstrukcje oraz proste gry planszowe. Świetnym pomysłem są również gry typu memo. Trochę starsze dzieci uwielbiają także samodzielnie tworzyć zabawy i scenariusze – warto im to umożliwić! Możesz kupić na przykład zabawkową kasę fiskalną, mini kuchnię, akcesoria umożliwiające zabawę w domu, czy też zabawki takie jak  wóz strażacki z drabiną oraz remiza strażacka zabawka. Możesz mieć pewność, że plastikowe pojazdy, na przykład wóz strażacki zabawka, również spodobają się wszystkim maluchom.

Zadbaj o ruch

W rozwoju dziecka bardzo ważną rolę odgrywa także ruch i aktywność fizyczna. Koniecznie wyposaż więc przedszkole w ciekawe akcesoria umożliwiające ćwiczenia – zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. Doskonałym wyborem będą piłki, skakanki, pachołki do wyścigów, paletki do gier i inne podobne akcesoria. Zadbaj też o wyposażenie placu zabaw. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać krawat do swojego stylu: poradnik dla nowoczesnego mężczyzny
Jak dobrze dobrać krawat do swojego stylu: poradnik dla nowoczesnego mężczyzny
Zdobądź wiedzę na temat doboru krawata, który optymalnie wydobywa Twój styl. Dowiedz się jak różne rodzaje krawatów mogą wpływać na odbiór Twojego looku. Porady od ekspertów modowych czekają na Ciebie.
Pasjonujesz się modą? Weź udział w kursie i zobacz, jak powstają trendy modowe
Pasjonujesz się modą? Weź udział w kursie i zobacz, jak powstają trendy modowe
Weź udział w kursie on-line i poszerz swoją wiedzę o historii mody!
Zasłony do sypialni – jakie wybrać?
Zasłony do sypialni – jakie wybrać?
W sypialni warto zadbać nie tylko o piękne poduszki, czy pled na łóżko. Dekorację stanowią również zasłony. Sprawdź, jak je wybrać, by idealnie dopełnić design wnętrza.
Ostatnie wpisy