„120 twarzy Marty Frej” – premiera książki
Lifestyle

„120 twarzy Marty Frej” – premiera książki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

14 kwietnia na rynku pojawi się książka z rysunkami Marty Frej, popularnej malarki, ilustratorki i animatorki kulturalnej, która w swoich pracach dotyka wiele ważnych kwestii społecznych.

W albumowym wydaniu książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa RM znajdziemy aż 120 poruszających memów artystki dotyczących aktualnych problemów społecznych. Poprzez swoje prace ilustratorka chce skłonić odbiorców do refleksji na temat współczesnej polskiej rzeczywistości. W błyskotliwy sposób podejmuje wiele istotnych kwestii, którymi aktualnie żyje społeczeństwo, jak prawa kobiet, rola kościoła w życiu publicznym, feminizm, wykluczenia czy panujące stereotypy.  Dr Katarzyna Kasia, filozofka i socjolożka we wstępie książki pisze o autorce i jej twórczości:

– Twórczość Marty Frej jest – w najgłębszym sensie tego słowa – niepokorna. Artystka niestrudzenie wychwytuje absurdy, niesprawiedliwość, opresję. Jest to sztuka krytyczna, a zarazem wolna od tego, co Fryderyk Nietzsche nazywał „duchem ciężkości”, bo nie ma w niej natrętnego dydaktyzmu, jednoznacznego wskazywania najwłaściwszej drogi ani poczucia absolutnej słuszności. Pomaga zachować dystans wobec tego, co nas otacza. Daje siłę, żeby codziennie na nowo móc stawiać czoła otaczającemu nas światu i przekraczać bariery uniemożliwiające emancypację.

Marta Frej zdobyła popularność na szerszą skalę dzięki swojej aktywności w Internecie, gdzie za pośrednictwem kanałów social media dzieli się z odbiorcami refleksjami na temat otaczającej rzeczywistości, którą trafnie obrazuje za pomocą memów. Za swoją twórczość w 2015 roku otrzymała nagrodę Okulary Równości, a dwa lata później nagrodę kulturalną w plebiscycie O!Lśnienia. Dziś jej profil na Facebooku śledzi ponad 200 tysięcy użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz mieć piękne paznokcie na lato? Sprawdź, jak wykonać manicure tytanowy!
Chcesz mieć piękne paznokcie na lato? Sprawdź, jak wykonać manicure tytanowy!
Manicure tytanowy staje się coraz bardziej popularny. Poznaj tajniki wykonywania manicure tytanowego w domu, bez lampy UV!
Jaki catering dietetyczny w Warszawie wybrać?
Jaki catering dietetyczny w Warszawie wybrać?
Do niedawna catering dietetyczny był raczej wybierany przez celebrytów. Teraz coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zalet cateringu. W większości przypadków są to osoby, którym marzy się zdrowy tryb życia i chcą zadbać o zdrową sylwetkę. Ugotowanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, które posłużą nam przez cały dzień to dla wielu osób kłopot. Jaki catering dietetyczny w Warszawie wybrać?
Antykoncepcja – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć
Antykoncepcja – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć
Garść wiedzy o metodach antykoncepcji. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!
Ostatnie wpisy