„120 twarzy Marty Frej” – premiera książki
Lifestyle

„120 twarzy Marty Frej” – premiera książki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

14 kwietnia na rynku pojawi się książka z rysunkami Marty Frej, popularnej malarki, ilustratorki i animatorki kulturalnej, która w swoich pracach dotyka wiele ważnych kwestii społecznych.

W albumowym wydaniu książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa RM znajdziemy aż 120 poruszających memów artystki dotyczących aktualnych problemów społecznych. Poprzez swoje prace ilustratorka chce skłonić odbiorców do refleksji na temat współczesnej polskiej rzeczywistości. W błyskotliwy sposób podejmuje wiele istotnych kwestii, którymi aktualnie żyje społeczeństwo, jak prawa kobiet, rola kościoła w życiu publicznym, feminizm, wykluczenia czy panujące stereotypy.  Dr Katarzyna Kasia, filozofka i socjolożka we wstępie książki pisze o autorce i jej twórczości:

– Twórczość Marty Frej jest – w najgłębszym sensie tego słowa – niepokorna. Artystka niestrudzenie wychwytuje absurdy, niesprawiedliwość, opresję. Jest to sztuka krytyczna, a zarazem wolna od tego, co Fryderyk Nietzsche nazywał „duchem ciężkości”, bo nie ma w niej natrętnego dydaktyzmu, jednoznacznego wskazywania najwłaściwszej drogi ani poczucia absolutnej słuszności. Pomaga zachować dystans wobec tego, co nas otacza. Daje siłę, żeby codziennie na nowo móc stawiać czoła otaczającemu nas światu i przekraczać bariery uniemożliwiające emancypację.

Marta Frej zdobyła popularność na szerszą skalę dzięki swojej aktywności w Internecie, gdzie za pośrednictwem kanałów social media dzieli się z odbiorcami refleksjami na temat otaczającej rzeczywistości, którą trafnie obrazuje za pomocą memów. Za swoją twórczość w 2015 roku otrzymała nagrodę Okulary Równości, a dwa lata później nagrodę kulturalną w plebiscycie O!Lśnienia. Dziś jej profil na Facebooku śledzi ponad 200 tysięcy użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mikrokoncert Sanah on-line
Mikrokoncert Sanah on-line
Weź udział w wirtualnym wydarzeniu!
Te ozdoby do włosów to must have tegorocznej wiosny
Te ozdoby do włosów to must have tegorocznej wiosny
Jak odmienić swoją fryzurę na wiosnę? Podpowiadamy!
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Chcesz zacząć pić kawę lub dowiedzieć się o niej więcej? Zobacz, jaką kawę wybierać, by była aromatyczna i delikatna w smaku.
Ostatnie wpisy