8 błędów, które najczęściej popełniają kobiety w związkach
PsychologiaRelacje

8 błędów, które najczęściej popełniają kobiety w związkach

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteśmy między sobą tak różne, a jednak w związkach z mężczyznami popełniamy  wciąż te same błędy. Nie warto ich powielać. Dowiedz się, co to za błędy, i jeśli Cię dotyczą, wyeliminuj je raz na zawsze ze swojego życia!

Miewasz ataki zazdrości

Wystarczy, że Twój partner spojrzy na inną kobietę, a Ty już kipisz z zazdrości? Musisz wiedzieć, że większość mężczyzn nie potrafi przejść obojętnie obok pięknej kobiety. Twoja zazdrość pokaże tylko, że nie masz zaufania do partnera, czym go tylko odtrącisz. Jeśli stale doświadczasz ataków zazdrości, być może należałoby przewartościować związek. W pierwszej kolejności popracuj nad sobą i popraw swoją samoocenę. W drugiej kolejności odpowiedz sobie na pytanie: darzysz go zaufaniem czy nie?

Nie szanujesz jego granic

Kiedy partner jest nie w sosie, najlepiej zostawić go w spokoju. Mężczyźni nie dzielą się tak chętnie jak kobiety swoimi przeżyciami i pragnieniami, wolą przeanalizować problem w milczeniu. Zmuszając go mówienia, kiedy on chce pobyć sam na sam ze swoimi myślami, niepotrzebnie go drażnisz i prowokujesz kłótnię.

Żyjesz tylko związkiem

Nie dopuszczaj do tego, aby całe Twoje życie kręciło się wokół związku z ukochanym mężczyzną. Nie zrywaj kontaktów z przyjaciółmi, a co gorsza nie wyrzucaj facetowi, że to on jest temu winien. To dusi związek. Co więcej, takim zachowaniem przypominasz żałosną żebraczkę, co może być kolejnym powodem wygasania jego uczuć.

Przejawiasz bierną agresję

Ze wszystkich zachowań, które są w stanie wyprowadzić faceta z równowagi, bierna agresja zajmuje bodaj pierwsze miejsce. On pyta, co się stało, a Ty odpowiadasz, że nic, a przy tym nie przestajesz się dąsać. Co chcesz tym osiągnąć?

Taki numer przejdzie dwa, trzy razy, ale ostatecznie Twój partner przestanie pytać. Będzie mu zwyczajnie wszystko jedno, co Ci dolega, a to stanie się przyczynkiem do kolejnej awantury. Takiego scenariusza można uniknąć, jeśli spróbujesz powiedzieć od razu, co Cię gryzie.

Ciągle się go czepiasz

Nie ma idealnych ludzi i nie da się wszystkim dogodzić. Dotyczy to także Ciebie i Twojego partnera. Jeśli chcesz, żeby facet zmienił coś w swoim zachowaniu, powiedz mu po prostu, że lubisz, gdy postępuje w taki, a taki sposób.

Nie doceniasz tego, co robi

Tak jak w poprzednim punkcie, musisz przestać widzieć to, czego Twój luby nie robi, a skupić się na tym, co robi. Zauważaj i okazuj mu swą wdzięczność za wszystko, co robi z myślą o Tobie. Im częściej będziesz to robić, tym chętniej będzie Ci się odwdzięczał.

Bez przerwy narzekasz

Jeśli Twój partner optymistycznie patrzy na życie, to raczej nie przypadnie mu do gustu Twoje ciągłe stękanie, narzekanie i biadolenie. Mężczyźni rozumieją, że bywają takie okresy, gdy wszystko Cię drażni, ale non stop? Czy Ty chciałabyś przebywać z człowiekiem, który emanuje negatywną energią? A zatem szukaj tego, co pozytywne w waszym związku i w życiu. Takie podejście wpłynie dobroczynnie nie tylko na związek, ale też na codzienne życie.

Usiłujesz go zmienić

Kiedy na Twojej drodze pojawia się facet z jakąś przywarą, a Ty myślisz sobie „To nic strasznego, potem wyrównamy-przyszyjemy” – grubo się mylisz. Takie rozumowanie prowadzi do rozpadu związku. Chcesz zaangażować się w związek z facetem? Przyjmij go z dobrodziejstwem inwentarza. Nie doszukuj się w nim kogoś, kogo w nim nie ma.

Zdj. główne: Priscilla Du Preez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Perfumy na lato – jakich zapachów używać w czasie upałów?
Perfumy na lato – jakich zapachów używać w czasie upałów?
Dowiedz się, z czego to wynika i jakie perfumy okażą się odpowiednie na gorącą porę.
Ekologiczne żywienie – co powinno zawierać?
Ekologiczne żywienie – co powinno zawierać?
Ekologiczna żywność to wiele korzyści zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego. Dowiedz się więc, czym dokładnie jest eko żywność oraz dlaczego warto włączyć ją do jadłospisu.
Kwiat Jabłoni zagra akustycznie online
Kwiat Jabłoni zagra akustycznie online
Weź udział w świątecznym koncercie Kwiatu Jabłoni i poznaj ich premierowy materiał!
Ostatnie wpisy