Jak dbać o paznokcie po ściągnięciu hybryd?
PaznokcieUroda

Jak dbać o paznokcie po ściągnięciu hybryd?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nail bary i „robienie paznokci” są coraz popularniejsze. Wiele osób zwraca uwagę już nie tylko na schludny ubiór, estetyczny makijaż czy elegancką fryzurę, ale również – wygląd paznokci. Noszenie hybryd stało się tak popularne, że prawie każda kobieta ma tego typu doświadczenie. Z tego powodu warto również wiedzieć, co zrobić, kiedy paznokcie wymagają wsparcia po ściągnięciu hybryd.

Jakie są paznokcie po ściągnięciu hybryd?

Zniszczenie płytki paznokcia jest konsekwencją częstego stylizowania i to właściwie niezależnie od stosowanego rodzaju. Zarówno hybryda, jak i żel czy akryl mogą doprowadzić do osłabienia kondycji paznokci, ich rozdwajania się, nadmiernej miękkości oraz zwiększonej tendencji do złamań. Kluczowe jest więc obserwowanie swoich dłoni i szybka reakcja – a także działania profilaktyczne. Warto pamiętać, że hybrydy czy inne stylizacje nie niszczą paznokci same z siebie – negatywne efekty ich noszenia powiązane są z nadmiernym przesuszeniem płytek.

Zdrowe paznokcie zawierają od 7% do 18% wody. Nieprawidłowo wykonane zabiegi stylizacyjne oraz zbyt częste noszenie zrobionych paznokci doprowadzają do stopniowej utraty wody i są przyczyną kruchości i łamliwości płytki. Z drugiej strony z pewnością nie warto demonizować zabiegów kosmetycznych dotyczących paznokci, ponieważ prawidłowo wykonane stylizacje połączone z przerwami regeneracyjnymi nie muszą wiązać się z uszkodzeniem płytki paznokcia.

Zabiegi profilaktyczne, czyli co zrobić, żeby nosić hybrydy i mieć piękne paznokcie

Jeśli marzysz o pięknych dłoniach i paznokciach, a jednocześnie zależy Ci na noszeniu hybryd, warto zainteresować się zabiegami pielęgnacyjnymi, które będą wspomagać budowanie zdrowych płytek paznokci. Dobrym początkiem może być fizyczna ochrona dłoni – zimą noś rękawiczki, kiedy wychodzisz na zewnątrz, a przez cały rok zakładaj gumowe rękawiczki ochronne, kiedy Twoje dłonie mają kontakt z detergentami. Pozbądź się gruboziarnistych, papierowych pilników i zamień je na szklane odpowiedniki – w ten sposób poszczególne warstwy płytki paznokcia będą każdorazowo zamykane podczas piłowania. 

Warto pamiętać, że poza niedoborem wody, głównymi przyczynami problemów z paznokciami są braki w witaminach i minerałach. Z tego powodu warto stosować odżywki, które dostarczają paznokciom niezbędnych składników – najskuteczniejsze będą produkty bogate w witaminy A i E, witaminy z grupy B, olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów, a przede wszystkim: ekstrakt ze skrzypu polnego zawierający krzem. Pomocny może okazać się również dodatek białka sojowego, oleju z alg albo protein jedwabiu.

Przerwa regeneracyjna

Nawet najlepsza pielęgnacja może nie pomóc, jeśli Twoje paznokcie nie dostaną czasu na zregenerowanie się. Co prawda prawidłowo wykonane zabiegi i stosowanie ogólnej profilaktyki przesuszenia mogą zapobiec uszkodzeniu płytki paznokcia, ale najlepszym sposobem na zapewnienie prawidłowej regeneracji pozostaje przerwa w noszeniu hybryd. Zapewnia ona Twoim paznokciom „chwilę wytchnienia”, a podczas niej warto stosować odżywki z proteinami i olejki do paznokci (świetnie sprawdzą się olej arganowy oraz olej jojoba) 1–2 razy dziennie. Efektem przerwy regeneracyjnej połączonej z pielęgnacją będą twardsze i mocniejsze paznokcie, poprawa nawilżenia płytki oraz efekt blasku. Przekonaj się sama, że warto!

Zdj. główne: Ellie Eshaghi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Toaletka – jaką wybrać idealną?
Toaletka – jaką wybrać idealną?
Wśród toaletek możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji – konsole toaletki, małe toaletki z lustrem, toaletki podwieszane. Sprawdź, jaki model będzie najlepszy!
Co kupić na komunię?
Co kupić na komunię?
W twojej rodzinie dziecko przystępuje do komunii? Zobacz, jakie prezenty możesz mu podarować.
Gdzie może się odbywać spływ kajakowy?
Gdzie może się odbywać spływ kajakowy?
Spływ kajakowy to doskonała forma aktywności dla osób, które lubią wodne atrakcje i chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Taka forma spędzenia czasu daje możliwość aktywnego wypoczynku, relaksu, a także niesamowitych wrażeń związanych z przepływaniem przez różne tereny. Gdzie zatem można zorganizować taki spływ?
Ostatnie wpisy