Jak dbać o paznokcie po ściągnięciu hybryd?
PaznokcieUroda

Jak dbać o paznokcie po ściągnięciu hybryd?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nail bary i „robienie paznokci” są coraz popularniejsze. Wiele osób zwraca uwagę już nie tylko na schludny ubiór, estetyczny makijaż czy elegancką fryzurę, ale również – wygląd paznokci. Noszenie hybryd stało się tak popularne, że prawie każda kobieta ma tego typu doświadczenie. Z tego powodu warto również wiedzieć, co zrobić, kiedy paznokcie wymagają wsparcia po ściągnięciu hybryd.

Jakie są paznokcie po ściągnięciu hybryd?

Zniszczenie płytki paznokcia jest konsekwencją częstego stylizowania i to właściwie niezależnie od stosowanego rodzaju. Zarówno hybryda, jak i żel czy akryl mogą doprowadzić do osłabienia kondycji paznokci, ich rozdwajania się, nadmiernej miękkości oraz zwiększonej tendencji do złamań. Kluczowe jest więc obserwowanie swoich dłoni i szybka reakcja – a także działania profilaktyczne. Warto pamiętać, że hybrydy czy inne stylizacje nie niszczą paznokci same z siebie – negatywne efekty ich noszenia powiązane są z nadmiernym przesuszeniem płytek.

Zdrowe paznokcie zawierają od 7% do 18% wody. Nieprawidłowo wykonane zabiegi stylizacyjne oraz zbyt częste noszenie zrobionych paznokci doprowadzają do stopniowej utraty wody i są przyczyną kruchości i łamliwości płytki. Z drugiej strony z pewnością nie warto demonizować zabiegów kosmetycznych dotyczących paznokci, ponieważ prawidłowo wykonane stylizacje połączone z przerwami regeneracyjnymi nie muszą wiązać się z uszkodzeniem płytki paznokcia.

Zabiegi profilaktyczne, czyli co zrobić, żeby nosić hybrydy i mieć piękne paznokcie

Jeśli marzysz o pięknych dłoniach i paznokciach, a jednocześnie zależy Ci na noszeniu hybryd, warto zainteresować się zabiegami pielęgnacyjnymi, które będą wspomagać budowanie zdrowych płytek paznokci. Dobrym początkiem może być fizyczna ochrona dłoni – zimą noś rękawiczki, kiedy wychodzisz na zewnątrz, a przez cały rok zakładaj gumowe rękawiczki ochronne, kiedy Twoje dłonie mają kontakt z detergentami. Pozbądź się gruboziarnistych, papierowych pilników i zamień je na szklane odpowiedniki – w ten sposób poszczególne warstwy płytki paznokcia będą każdorazowo zamykane podczas piłowania. 

Warto pamiętać, że poza niedoborem wody, głównymi przyczynami problemów z paznokciami są braki w witaminach i minerałach. Z tego powodu warto stosować odżywki, które dostarczają paznokciom niezbędnych składników – najskuteczniejsze będą produkty bogate w witaminy A i E, witaminy z grupy B, olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów, a przede wszystkim: ekstrakt ze skrzypu polnego zawierający krzem. Pomocny może okazać się również dodatek białka sojowego, oleju z alg albo protein jedwabiu.

Przerwa regeneracyjna

Nawet najlepsza pielęgnacja może nie pomóc, jeśli Twoje paznokcie nie dostaną czasu na zregenerowanie się. Co prawda prawidłowo wykonane zabiegi i stosowanie ogólnej profilaktyki przesuszenia mogą zapobiec uszkodzeniu płytki paznokcia, ale najlepszym sposobem na zapewnienie prawidłowej regeneracji pozostaje przerwa w noszeniu hybryd. Zapewnia ona Twoim paznokciom „chwilę wytchnienia”, a podczas niej warto stosować odżywki z proteinami i olejki do paznokci (świetnie sprawdzą się olej arganowy oraz olej jojoba) 1–2 razy dziennie. Efektem przerwy regeneracyjnej połączonej z pielęgnacją będą twardsze i mocniejsze paznokcie, poprawa nawilżenia płytki oraz efekt blasku. Przekonaj się sama, że warto!

Zdj. główne: Ellie Eshaghi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni
3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni
Jak ubierać się jesienią? Przedstawiamy 3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni!
Lifestyle: Świadome życie w harmonii z wartościami
Lifestyle: Świadome życie w harmonii z wartościami
Lifestyle, czyli styl życia, to koncepcja, która obejmuje nasze nawyki, wybory i preferencje, które kształtują nasze codzienne życie. W tym […]
Propozycje sneakersów do stylizacji wiosennych
Propozycje sneakersów do stylizacji wiosennych
Kochasz modne i wygodne buty? W takim razie w twojej szafie z całą pewnością powinny pojawić się stylowe sneakersy, które są mega wygodne, a przy tym prezentują się świetnie!
Ostatnie wpisy