Warszawa – idealne miejsce na weekend z kulturą
Lifestyle

Warszawa – idealne miejsce na weekend z kulturą

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Okres jesienno-zimowy jest jednym z najbardziej monotonnych i przygnębiających w roku. Pogoda w tym czasie nie sprzyja spacerom i aktywności, przez co górować zaczyna nuda i rutyna. Wydarzenia kulturalne potrafią bardzo urozmaicić jesienne i zimowe miesiące, przełamując panującą aurę i rozjaśniając coraz dłuższe wieczory. Warszawa nie jest tylko stolicą Polski – w wielu wypadkach okazuje się także jedną ze stolic kultury! Przedstawiamy kilka godnych uwagi wydarzeń, jakie w nadchodzących miesiącach będą miały miejsce właśnie w Warszawie.   

Listopad z poezją śpiewaną   

Na kilka listopadowych dni, Warszawa zamieni się w prawdziwą Krainę Łagodności. Na początku miesiąca na deskach Teatru Muzycznego ROMA wystąpi jeden z najbardziej popularnych w gatunku poezji śpiewanej zespół Stare Dobre Małżeństwo. Każdy miłośnik piosenki poetyckiej i wszyscy romantycy znają takie utwory zespołu, jak “Czarny blues o czwartej nad ranem”, “Opadły mgły, wstaje nowy dzień” czy “Z nim będziesz szczęśliwsza”. Wielbicielom górskich szlaków z pewnością nie są z kolei obce “Bieszczadzkie anioły”, “Zabieszczaduj z nami” albo “Schronisko Aniołów”. Tego koncertu nie można przegapić!

W drugi weekend listopada, w warszawskim Domu Literatury zagra młody duet artystów o podobnej do SDM wrażliwości – Ponad Chmurami. Piękne utwory o miłości i szczęściu, a także o ich braku opatrzone są dźwiękami gitary i wspaniałym wokalem. Kasia i Nikodem – duet tworzący Ponad Chmurami, w swoich utworach wykorzystują twórczość najwybitniejszych polskich poetek, na przykład wiersze m.in. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej.  

Przy temacie piosenki poetyckiej nie może zabraknąć Janusza Radka, który na scenie Kuźni Kultury da w końcówce miesiąca koncert “Janusz Radek – Kameralnie”. Program koncertu to zbiór najlepszych utworów zebranych na przestrzeni całej pracy artystycznej muzyka, a także ulubionych piosenek Janusza, jak i jego publiczności.  

Koncerty świąteczne i noworoczne  

Nie masz jeszcze planów na sylwestra?  Nic straconego! W Ursynowskim Centrum Kultury organizowany jest koncert sylwestrowy w klimacie największych musicali lat 70., 80. i 90.! Przeboje z takich produkcji, jak “Grease”, “Gorączka sobotniej nocy” czy nieśmiertelne “Footloose” w nowych aranżacjach możesz usłyszeć tylko w ostatnią noc tego roku! Dla gości koncertu przewidziany jest też oczywiście toast na powitanie Nowego Roku!  

Okres świąteczny w Warszawie również będzie obfitował w wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim muzyczne. Koncerty kolęd i pastorałek to nieodłączny element corocznej celebracji Świąt. “Kolędy świata” zaśpiewają artyści z agencji artystycznej Copernicus we współpracy z Prestige Concerts i Opera da Camera di Roma. Z kolei w ramach swojego koncertu świątecznego, zespół PolkaDot da folkowe widowisko muzyczno-taneczne przy tradycyjnych kolędach polskich. Bilet na takie wydarzenie to idealny prezent pod choinkę!  

W nowym roku w Teatrze Palladium swój program artystyczny przedstawi Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej. W tym samym miejscu, w ramach Gali Noworocznej odbędą się także dwa Wiedeńskie Koncerty. Warszawa to w tych dniach zdecydowanie idealne miejsce dla wszystkich miłośników opery, operetki i muzyki klasycznej. 

Fot.: Iwona Castiello d’Antonio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dieta cytrynowa – na czym polega?
Dieta cytrynowa – na czym polega?
Dieta cytrynowa jest znana od niedawna, jednak może dać bardzo dobre efekty! Sprawdź, na czym polega taki styl żywienia!
Paznokcie z efektem holo – jak je zrobić?
Paznokcie z efektem holo – jak je zrobić?
Efekt holo to gorący hit tej jesieni. Zobacz, jak go wykonać.
Pozycjonuj swojego bloga o modzie! Jak?
Pozycjonuj swojego bloga o modzie! Jak?
Prowadzisz bloga modowego i zastanawiasz się jak zwiększyć ruch na swojej witrynie? Przedstawiamy sprawdzone sposoby zwiększania konwersji!
Ostatnie wpisy