Czy w Holandii brakuje rąk do pracy? Sprawdzamy sytuację na rynku pracy
PsychologiaRozwój osobisty

Czy w Holandii brakuje rąk do pracy? Sprawdzamy sytuację na rynku pracy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Holandia jest krajem, która pod względem liczby ludności oscyluje wokół 18 mln osób. To dwa razy mniej niż Polska. Stopa bezrobocia jest równie niska i wynosi około 4%. Nie bez powodu wielu naszych rodaków decyduje się wciąż na wyjazd do tego kraju na zachodzie Europy. Pracę znajdzie tam każdy – od najmłodszego do nawet osoby będącej w wieku emerytalnym. Popularną formą zarobku jest praca sezonowa przy zbiorach owoców lub warzyw. W kilka dni jest możliwość znalezienia dobrze płatnego zajęcia bez znajomości języka. Przyjrzeliśmy się bliżej, jak wygląda rynek pracy w Holandii.

Praca tymczasowa lub na stałe. Polscy emigranci w Niderlandach

Coraz częściej na emigrację decydują się młodzi Polacy. Najpopularniejszą grupą wiekową są osoby między 20 a 29 rokiem życia. Niestety, ma to związek z wyższym wynagrodzeniem. Młodzi ludzie mają o wiele większe perspektywy, niż żyjąc we własnym kraju. Nie bez powodu “praca Holandia” jest popularną frazą wpisywaną do wyszukiwarki. Polak pracujący w Holandii jest w stanie w rok, dwa lub trzy (w zależności od zajęcia) odłożyć sporą część gotówki, która może zostać przeznaczona na wkład własny do kredytu lub na kupno mieszkania. Nie dziwi zatem fakt, że emigracja wciąż jest popularna wśród Polaków. 

Już wyjazd na 3 lub 4 miesiące do pracy tymczasowej, pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy chociażby na studia. Oferty pracy dotyczą zbierania owoców i warzyw, pielęgnacji roślin i ogrodów, pracy na magazynie czy na produkcji. 

Gdzie jest największe zapotrzebowanie na pracowników? Proste prace dla każdego

Według różnych raportów statystycznych w Holandii potrzebni są pracownicy w handlu, usługach biznesowych i opiece zdrowotnej. Oferty pracy pojawiają się również w logistyce, branży budowlanej, produkcyjnej i w wielu innych. Pracodawcy oferują przyszłym pracownikom dobre wynagrodzenie, zakwaterowanie, a w niektórych przypadkach wyżywienie. 

Ogłoszenia zarobkowe za granicą dotyczą osób bez znajomości języka, ale także tych, którzy komunikują się za pomocą języka angielskiego. Najwięcej Polaków można spotkać w okolicach Hagi, Rotterdamu lub Amsterdamu. Niejednokrotnie bywa i tak, że ktoś, kto przyjechał zaledwie na kilka miesięcy, został na zdecydowanie dłuższy okres. Szukasz godnej i dobrze płatnej pracy? Wejdź na https://glospolski.nl/ i dowiedz się więcej o aktualnych ofertach i samej Holandii na największym portalu dla Polaków mieszkających w kraju rowerów i tulipanów. Aplikuj już dziś i znajdź zatrudnienie w zaledwie kilka dni!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nakładać oraz zdejmować rzęsy magnetyczne?
Jak nakładać oraz zdejmować rzęsy magnetyczne?
Rzęsy magnetyczne to hit wśród influencerek! Jeśli Ty również chcesz wyglądać olśniewająco, koniecznie sprawdź, jak ich używać!
Zakupoholizm – jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i jak z nim walczyć?
Zakupoholizm – jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i jak z nim walczyć?
Zakupoholizm dotyczy wielu osób. Sprawdź, jak rozpoznać uzależnienie od zakupów i co zrobić, by go zwalczyć.
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Pastele są hitem tego lata, nie tylko na ubraniach. Koniecznie sprawdź, jak wykonać pastelowy manicure.
Ostatnie wpisy