Rzeczy, które umilą wakacyjny odpoczynek
Lifestyle

Rzeczy, które umilą wakacyjny odpoczynek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybierając się na wakacyjny urlop zwykle zapychamy nasz dzień wieloma atrakcjami, zapominając o podstawowych potrzebach, których nie możemy spełnić, będąc w pracy. Odpowiedni sen, relaks i nieco czasu z bliskimi sprawią, że wakacje będą prawdziwym odpoczynkiem.

Ogranicz pracę

Oznacza to, że ​​powinieneś powstrzymać się od sprawdzania poczty e-mail lub firmowej poczty głosowej i SMS-ów przez cały urlop.  Oczywiście, jeśli możesz to zrobić bez doprowadzania się do szaleństwa lub stwarzania sobie problemów po powrocie do biura. Ograniczenie wszelkich kontaktów z pracą na siedem dni lub nieco dłużej nie zawsze jest praktyczne dla przedsiębiorców. Może to koniec końców doprowadzić do stresującego tygodnia wypełnionego ciągłym zamartwianiem się o to, co się dzieje, gdy nie masz kontaktu z pracownikami lub klientami.

Opracuj więc pewnego rodzaju “dietę”, która będzie dla Ciebie odpowiednia podczas wakacji. Nie wykluczaj kontaktu, lecz postaraj się go ograniczyć. Może to oznaczać sprawdzanie poczty z samego rana, a następnie odłożenie jej na resztę dnia. Może to oznaczać spędzanie godziny każdego popołudnia na sprawdzaniu i pracy nad pilnymi projektami. Nie powinieneś w trakcie wolnego być cały czas na tzw. łączach.Jest to nieodpowiednie z wielu powodów. Jednym z największych jest to, że jest to komunikat do tych, którzy z Tobą pracują, że spędzanie czasu z dala od pracy nie sprawi, że odpoczną. Pozbawia Cię też dystansu i psychicznego odprężenia potrzebnego do kreatywnego myślenia. 

Spędź czas z innymi

Kolejną korzyścią płynącą z wakacji jest okazja na polepszenie relacji z partnerem, przyjaciółmi lub rodziną, ponieważ możesz spędzać z nimi czas i poświęcać im całą swoją uwagę. To jest dobre i dla nich, i dla Ciebie. Zawsze możesz zorganizować spotkanie, gdzie wspólnie będziecie dobrze bawić się przy grach planszowych i karcianych. Mnóstwo takich gier znajdziesz na stronie https://mdrgry.com/gry-na-impreze-karciane. 

Fot. Kampus Production/Pexels

Wyśpij się

Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i większość z nas, zwłaszcza w nowoczesnym, szybkim świecie nie ma go dość. Badania pokazują, że wakacje poprawiają nasze samopoczucie, jeśli w czasie wolnym zapewnimy sobie tyle snu, ile potrzebujemy. Oznacza to między innymi zapewnienie wygodnego i relaksującego miejsca do spania, w którym możesz mieć pewność, że odpoczniesz.

Rozwijaj swoje umiejętności

Istnieje wiele dowodów na to, że uczenie się czegoś nowego np. języka lub grania na instrumencie muzycznym, ma ogromny wpływ na pobudzenie naszego mózgu. Spędź więc część swojego wakacyjnego czasu, wypróbowując nowe hobby lub umiejętności, które mogą obejmować wszystko, od latania dronem przez jogę po akwarele. Nawet jeśli nigdy więcej nie chwycisz do ręki pędzla, będzie to coś nowego dla Twojego umysłu. Wyrywając się ze swoich codziennych, wyuczonych schematów wrócisz do pracy odświeżony. Możesz też czytać książki, jednak tym razem postaw na luźniejsze pozycje bez specjalistycznego żargonu i skomplikowanych pojęć. Księgarnia Hada oferuje mnóstwo pozycji, toteż każdy znajdzie coś dla siebie.

Zrób coś niezapomnianego

Dwie z największych korzyści płynących z wakacji to przewidywanie ich z wyprzedzeniem i pamiętanie o nich później. Wszyscy możemy wspominać spektakularne wakacje, które przeżyliśmy i dość często to robimy. Za każdym razem, gdy to czynimy, jesteśmy szczęśliwi. 

Możesz zacząć tworzyć tego rodzaju wspomnienia. Zaplanuj zrobienie czegoś niezwykłego, co sprawi Ci wielką przyjemność, nawet jeśli jest to tylko jeden dzień lub nawet pół dnia w trakcie wakacji. Będziesz czerpać korzyści z takiej przygody przez długi czas.\

Zdjęcie główne: Rafael Cisneros Méndez/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozwijać kompetencje zawodowe – 5 prostych sposobów
Jak rozwijać kompetencje zawodowe – 5 prostych sposobów
Praca nad swoim rozwojem zawodowym może przynieść wiele korzyści, takich jak lepsza pozycja na rynku pracy, zwiększenie szans na awans, a także większa satysfakcja z pracy.
Poznaj swoje ciało i uprawiaj jogę ze specjalistami!
Poznaj swoje ciało i uprawiaj jogę ze specjalistami!
Zadbaj o swój kręgosłup i skorzystaj z wiedzy studentów medycyny poznańskiego uniwersytetu!
Sahaja Yoga – sposób na samorealizację i szczęście
Sahaja Yoga – sposób na samorealizację i szczęście
Szukasz sposobu na odprężenie! Poznaj zalety medytacji!
Ostatnie wpisy