Salsation to prawdziwy hit! Poznaj jego zalety
Zdrowie i fitness

Salsation to prawdziwy hit! Poznaj jego zalety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Salsation stało się bardzo popularne i jest hitem, jak niegdyś zumba! Czym różni się od zumby lub szkoły tańca? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Salsation – taniec i rytm

Salsation jest połączeniem zumby z zajęciami tanecznymi. Zumba mocniej skupia się na rytmicznych i powtarzalnych choreografiach. Salsation z kolei mocniej skupia się na tańcu. To idealne połączenie aerobiku, rytmicznej zumby oraz salsy. Zmysłowe i bardzo kobiece ćwiczenia na pewno sprawią, że nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale także nauczysz się tanecznych ruchów. 

Salsation to nie tylko taniec – łączy bardzo intensywny trening interwałowy z elementami salsy, flamenco oraz samby. W trakcie zajęć ważne jest wyczucie rytmu, ale również świadomość własnego ciała. Wszystkie wyżej wymienione style taneczne wyzwalają w nas kobiecą energię oraz ekspresję, dlatego zajęcia salsation dadzą nam wiele radości oraz pozwolą poznać własne emocje. Choreografie są proste do zapamiętania oraz pozwalają na wyrażenie własnego ciała. Podczas ich wykonywania będziesz poruszać całym ciałem, biodrami, rękoma oraz dłońmi. Taka ekspresja wpłynie pozytywnie nie tylko na samopoczucie, ale także wzmocnienie mięśni całego ciała. 

Mimo że zumba jest bardziej skupiona na treningu interwałowym ze względu na dużej ilości podskoków oraz szybki rytm ćwiczeń, salsation również pozwoli na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Wiele choreografii opiera się na poruszaniu rękoma, biodrami oraz górną częścią ciała, ruchy są bardziej sensualne i płynne, przez co kształtowanie sylwetki jest łatwiejsze.

Co zyskasz, uczęszczając na zajęcia salsation?

Te zajęcia taneczne bardzo dobrze wpływają na cały nasz organizm – taniec działa relaksująco, pozwala się odprężyć oraz poznać własne emocje. Rytmiczne choreografie rozwijają nasze poczucie muzykalności. W przyjemny sposób spalisz również niechcianą tkankę tłuszczową. Podczas zajęć możesz spalić nawet 500 kcal, a przy okazji wzmacniasz wszystkie mięśnie. 

Co najważniejsze zajęcia są dostosowane dla osób z różnych grup wiekowych, dlatego nawet początkujący szybko odnajdą swój rytm oraz intensywność ćwiczeń, która będzie im odpowiadała.

Przy okazji zajęć z salsation poznasz różne style tańców latynoamerykańskich. Mogą przydać się przy okazji ważnej imprezy lub spotkania ze znajomymi, podczas którego będziecie chcieli nieco poszaleć na parkiecie. Zwiększysz swoje poczucie własnej wartości oraz nauczysz się rytmu, co pozwoli lepiej tańczyć i poruszać się. Zajęcia pozwolą także odnaleźć kobiecość i seksapil, tak ważne dla każdej przedstawicielki płci pięknej. 

Zajęcia z salsation – dla kogo?

Salsation jest idealne zarówno dla osób szukających relaksacji oraz sposobu na zwalczenie nadwagi, jak i bardziej zaawansowanych fitmaniaków kochających ruch i dobrą zabawę. Jeśli lubisz taniec lub chcesz nauczyć się rytmu i tańca, te zajęcia będą dla Ciebie idealne! Co ważne, choreografie są na tyle proste do powtórzenia, że w dni nietreningowe możesz przenieść zajęcia do własnego domu. Szukając spokojnych zajęć tanecznych, sprawdź koniecznie salsation – będą świetnym wyborem. 

Salsation pozwala wydobyć z siebie pozytywną energię. Jeśli czujesz się przytłoczona, zmęczona lub smutna, to taki styl zajęć na pewno da Ci upragniony relaks. Salsation nie wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej, więc mogą skorzystać z niego również ci, którzy mają problem z astmą lub układem krążenia.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybciej uczyć się języków obcych?
Jak szybciej uczyć się języków obcych?
Chcesz nauczyć się języka obcego, ale nie wiesz, jak zrobić to w możliwie najszybszy sposób? Przeczytaj ten artykuł – podpowiadamy!
Pomoce do terapii sensorycznej: Wspomaganie rozwoju poprzez stymulację zmysłów
Pomoce do terapii sensorycznej: Wspomaganie rozwoju poprzez stymulację zmysłów
Pomoce do terapii sensorycznej: Kluczowe narzędzia w stymulacji i rozwoju zmysłów.
Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?
Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?
Planujesz zacząć biegać? Przeczytaj, jak właściwie się do tego przygotować.
Ostatnie wpisy