Jakie są rodzaje rękawic medycznych?
Zdrowie i fitness

Jakie są rodzaje rękawic medycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rękawice medyczne są jednym z podstawowych środków ochrony osobistej w placówkach ochrony zdrowia. Na rynku znajdziemy jednak wiele rodzajów rękawic, które więc wybrać? Podpowiadamy, co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że rękawice będą w stu procentach bezpieczne, zarówno dla służby zdrowia, jak i dla pacjenta. 

Rodzaje rękawiczek medycznych

Rękawiczki medyczne znajdują zastosowanie nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w laboratoriach, gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, w salonach tatuażu czy salonach fryzjerskich. Dlatego też na rynku znajdziemy tak wiele rodzajów rękawiczek. Czym charakteryzują się każde z nich? 

Jednym z popularniejszych rozwiązań są rękawiczki lateksowe. Są one wyjątkowo elastyczne, jednak nie są odporne na działanie rozpuszczalników i substancji tłustych. Warto także pamiętać, że mimo iż są one niezwykle wygodne, mogą uczulić osoby posiadające alergię. Inną propozycją, znacznie częściej stosowaną między innymi w laboratoriach oraz szpitalach, są rękawiczki nitrylowe (znajdziesz je na stronie internetowej https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-nitrylowe). Są one co prawda mniej elastyczne niż lateksowe, ale za to mogą być stosowane w kontakcie z rozpuszczalnikami i substancjami tłustymi. Ponadto, są również znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i nie uczulają.  Jeszcze inną propozycją są rękawice winylowe. Są one najmniej elastyczne, jednak ich zaletą jest możliwość korzystania z nich podczas kontaktu z substancjami tłustymi. Ponadto, winyl jest materiałem, który nie uczula. Warto jednak mieć na uwadze, że rękawiczki winylowe w kontakcie z rozpuszczalnikami można stosować jedynie w ograniczonym zakresie.

Wybierając rękawiczki medyczne, warto przede wszystkim pamiętać, aby dobrać je do rodzaju skóry. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zastanawiasz się, czy wybrać rękawice w wersji pudrowanej, czy bez pudru. Osoby, które mają  skórę ze skłonnością do nadmiernej potliwości, powinny pomyśleć o zakupie rękawiczek z pudrem, który ułatwi im zakładanie i ściąganie rękawic, natomiast osoby z suchą skórą dłoni zdecydowanie powinny zdecydować się na rękawice bezpudrowe.

Jeśli szukasz odpowiedniego wyposażenia medycznego, w tym rękawiczek medycznych, koniecznie odwiedź stronę internetową https://rcmedical.pl/.

Zdj. główne: 3DVisu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Badania biochemiczne krwi psa
Badania biochemiczne krwi psa
Podstawą diagnostyki wielu zwierzęcych chorób jest badanie biochemiczne krwi.
Czy naturalne kosmetyki do makijażu są lepsze dla twojej skóry?
Czy naturalne kosmetyki do makijażu są lepsze dla twojej skóry?
Odkryj zalety naturalnych kosmetyków do makijażu i dowiedz się, czy są one lepsze dla twojej skóry. Przejrzyj nasze analizy i porównania.
Jak skutecznie leczyć dolegliwości oczne w domu?
Jak skutecznie leczyć dolegliwości oczne w domu?
Poznaj domowe metody na walkę z dolegliwościami ocznymi. Sposoby na zmniejszenie niekomfortowych objawów, naturalne środki wspomagające widzenie i wiele więcej!
Ostatnie wpisy