Jakie są rodzaje rękawic medycznych?
Zdrowie i fitness

Jakie są rodzaje rękawic medycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rękawice medyczne są jednym z podstawowych środków ochrony osobistej w placówkach ochrony zdrowia. Na rynku znajdziemy jednak wiele rodzajów rękawic, które więc wybrać? Podpowiadamy, co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że rękawice będą w stu procentach bezpieczne, zarówno dla służby zdrowia, jak i dla pacjenta. 

Rodzaje rękawiczek medycznych

Rękawiczki medyczne znajdują zastosowanie nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w laboratoriach, gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, w salonach tatuażu czy salonach fryzjerskich. Dlatego też na rynku znajdziemy tak wiele rodzajów rękawiczek. Czym charakteryzują się każde z nich? 

Jednym z popularniejszych rozwiązań są rękawiczki lateksowe. Są one wyjątkowo elastyczne, jednak nie są odporne na działanie rozpuszczalników i substancji tłustych. Warto także pamiętać, że mimo iż są one niezwykle wygodne, mogą uczulić osoby posiadające alergię. Inną propozycją, znacznie częściej stosowaną między innymi w laboratoriach oraz szpitalach, są rękawiczki nitrylowe (znajdziesz je na stronie internetowej https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-nitrylowe). Są one co prawda mniej elastyczne niż lateksowe, ale za to mogą być stosowane w kontakcie z rozpuszczalnikami i substancjami tłustymi. Ponadto, są również znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i nie uczulają.  Jeszcze inną propozycją są rękawice winylowe. Są one najmniej elastyczne, jednak ich zaletą jest możliwość korzystania z nich podczas kontaktu z substancjami tłustymi. Ponadto, winyl jest materiałem, który nie uczula. Warto jednak mieć na uwadze, że rękawiczki winylowe w kontakcie z rozpuszczalnikami można stosować jedynie w ograniczonym zakresie.

Wybierając rękawiczki medyczne, warto przede wszystkim pamiętać, aby dobrać je do rodzaju skóry. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zastanawiasz się, czy wybrać rękawice w wersji pudrowanej, czy bez pudru. Osoby, które mają  skórę ze skłonnością do nadmiernej potliwości, powinny pomyśleć o zakupie rękawiczek z pudrem, który ułatwi im zakładanie i ściąganie rękawic, natomiast osoby z suchą skórą dłoni zdecydowanie powinny zdecydować się na rękawice bezpudrowe.

Jeśli szukasz odpowiedniego wyposażenia medycznego, w tym rękawiczek medycznych, koniecznie odwiedź stronę internetową https://rcmedical.pl/.

Zdj. główne: 3DVisu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego – zaostrza się prawo aborcyjne w Polsce!
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego – zaostrza się prawo aborcyjne w Polsce!
Przerwanie ciąży będzie możliwe tylko z dwóch powodów.
Peeling do skóry głowy – jak wykonać?
Peeling do skóry głowy – jak wykonać?
Czy wiesz, że jest zabieg, który może sprawić, że kosmetyki do włosów, których używasz, będą lepiej wnikać? Zrób peeling skóry głowy – podpowiadamy, jak go wykonać.
Jak uchronić związek przed rutyną?
Jak uchronić związek przed rutyną?
Czujesz, że w Twoim związku zaczyna panować rutyna? Zobacz, jak ją pokonać!
Ostatnie wpisy