Poznaj swoje ciało i uprawiaj jogę ze specjalistami!
Zdrowie i fitness

Poznaj swoje ciało i uprawiaj jogę ze specjalistami!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cykl „Yoga anatomiczna” to seria, która łączy w sobie biologiczną wiedzę o konkretnych partiach ciała i trening jogi pod okiem specjalnie zaproszonej joginki.

Pierwsze spotkanie z cyklu organizowanego przez IFMSA Poland odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00. Wydarzenie rozpocznie się od wykładu prowadzonego przez studentów medycyny z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem części teoretycznej jest przybliżenie elementów anatomii palpacyjnej i omówienie zagadnień związanych z wybraną częścią ciała, która później będzie w centrum ćwiczeń jogi.

Pierwsze spotkanie dotyczy anatomii grzbietu, więc w ramach wykładu zostanie omówiony kręgosłup, mięśnie, nerwy, naczynia, rdzeń kręgowy oraz najczęstsze urazy i wady wrodzone. Dla osób, które chciałyby skorzystać tylko z treningu z joginką Julią Pastwą, udostępniono informację, że część praktyczna rozpocznie się około godziny 18:45 i wtedy można dołączyć do transmisji. Spotkanie realizowane jest na platformie MS Teams. Kod dostępu do transmisji to: b12b1r4. Wydarzenie jest bezpłatne i każdy zainteresowany uczestnik może wziąć w nim udział.

Fot. Elly Fairytale/Pexels

IFMSA Poland

Organizatorem projektu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, które zrzesza badaczy medycznych na uczelniach całej Europy. Dzięki organizacji non-profit możliwe są dofinansowania projektów badawczych, przeprowadzenie konferencji naukowych, realizacja projektów społecznych czy prowadzenie warsztatów dla studentów.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mgiełki do ciała: Idealny świąteczny prezent dla bliskiej osoby
Mgiełki do ciała: Idealny świąteczny prezent dla bliskiej osoby
Sprawdź mgiełki do ciała, które będą wspaniałym prezentem świątecznym, którego zapach będzie przywoływał daną osobę, miejsce i...świąteczny stół pełen bliskich nam osób.
Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?
Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?
Jednodniowe soczewki kontaktowe są idealne dla osób, które noszą kontakty codziennie lub kilka razy w tygodniu. Eliminują one konieczność czyszczenia i dezynfekcji soczewek, co bywa bardzo czasochłonne. Są również idealne dla osób z alergiami, suchymi oczami i innymi schorzeniami, które utrudniają noszenie kontaktów.
Jak dbać o maty filtracyjne – wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji
Jak dbać o maty filtracyjne – wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji
Aby maty filtracyjne działały w pełni skutecznie, należy zadbać o ich regularne czyszczenie i konserwację. W tym artykule omówimy, jak dbać o maty filtracyjne, aby zachowały swoją skuteczność i trwałość przez długi czas. Podpowiemy, jakie produkty i narzędzia warto wykorzystać, a także jakie błędy należy unikać.
Ostatnie wpisy