Współczesne metody poprawiające estetykę zębów
Zdrowie i fitness

Współczesne metody poprawiające estetykę zębów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się sporym rozwojem medycyny – również wszystkich dziedzin stomatologii. Dzięki temu masz możliwość, aby zadbać o swoje zęby na jak najwyższym poziomie. Podpowiadamy, jak możesz poprawić ich estetykę za pomocą współczesnych metod.

Ortodoncja, czyli odpowiedź na wady zgryzu

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się wadami zgryzu. Przeżywa ona obecnie swoją drugą młodość, ponieważ coraz więcej osób decyduje się skorzystanie z usług ortodonty. Pamiętaj też, że leczenie wady zgryzu niesie za sobą nie tylko korzyści estetyczne, ale także zdrowotne – pozwala uniknąć problemów takich jak starte zęby, zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, przewlekle migreny i inne nieprawidłowości. Podstawowym narzędziem pracy ortodonty są aparaty ortodontyczne, które można podzielić na ruchome i stałe. 

Aparaty ruchome, czyli inaczej aparaty zdejmowane, dają pacjentowi możliwość samodzielnego wkładania i ściągania. Zazwyczaj stosuje się je u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu. Najczęściej w takich przypadkach ortodonta zaleca regularne stosowanie aparatu na noc. 

Aparaty stałe, jak sama nazwa wskazuje, są przymocowane do zębów przez cały okres trwania leczenia. Leczenie takie jest długotrwałe, a dla zadowalających efektów aparat powinien zostać na zębach nawet na 3 lata. Aparaty kojarzą nam się zazwyczaj z dziećmi, jednak warto pamiętać, że nie istnieje żadna górna granica wieku na leczenie ortodontyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda leczenie i jesteś zainteresowana jego podjęciem, koniecznie odwiedź stronę medessence.pl i oddaj się w ręce najwyższej klasy specjalistów.

Wybielanie zębów

Piękny hollywoodzki uśmiech, to coś, o czym marzy wiele z nas. Jednak sporo codziennych nawyków takich jak palenie papierosów, picie kawy, herbaty, napojów gazowanych i czerwonego wina oraz jedzenie produktów takich jak pomidory, buraki, sos sojowy, sos curry i intensywnie zabarwione owoce, na przykład granat lub jeżyny, powoduje, że na zębach tworzą się przebarwienia. Stają się one wtedy nieestetycznie żółte. Dlatego też zabiegiem z dziedziny stomatologii, którego korzyści są głównie estetyczne to wybielanie zębów. Zazwyczaj pacjenci decydują się na wybielanie z użyciem światła. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda, a sam zabieg jest stosunkowo prosty. Polega on na nałożeniu na uzębienie specjalnego żelu, który naświetla się światłem akceleratora. Po godzinie pacjenci mogą udać się do domu, ciesząc się z widocznych od razu efektów, który utrzymuje się około 2 lata. Jeśli więc chcesz mieć piękny uśmiech i zyskać więcej pewności siebie, to koniecznie zdecyduj się na wybielanie zębów Kraków

Protetyka

Odpowiedzią na braki w uzębieniu jest dziedzina stomatologi nazywana protetyką. Oferuje ona takie rozwiązania jak licówki na zęby lub korony, które pomogą zająć się problemem brakujących lub mocno uszkodzonych zębów. Pamiętaj, że takie ubytki oprócz nieestetycznego wyglądu mogą powodować wiele komplikacji zdrowotnych. Dodatkowo przy braku trzonowców, czyli bocznych/tylnych zębów twarz traci swoje naturalne rysy i młodzieńczy wygląd. Protetyka to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, które pomoże Ci uniknąć tego problemu oraz doskonale imituje naturalne zęby, przez co efekt jest wyjątkowo estetyczny.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*