Jak uzyskać efekt trwałego nawilżenia skóry?
Pielęgnacja ciałaUroda

Jak uzyskać efekt trwałego nawilżenia skóry?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aby nawilżyć skórę, trzeba jej dostarczyć odpowiednich składników, które powodują zatrzymywanie cząsteczek wody w skórze. Na jakie składniki zwrócić uwagę w kosmetykach, aby zapewnić sobie trwałe nawilżenie? Poznaj kwas hialuronowy, czyli substancję o udowodnionym działaniu nawilżającym.

Co wiesz o kwasie hialuronowym?

Na pewno często słyszysz o kwasie hialuronowym jako składniku kremów nawilżających i anti-age. Możesz też kojarzyć go z zabiegami medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to substancja o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym. Wykazuje silne właściwości higroskopijne, dzięki czemu wiąże cząsteczki wody i wnika głęboko w skórę. W zależności od postaci w jakiej występuje w kremie, może przybierać formę niskocząsteczkową lub wysokocząsteczkową. W tej pierwszej odmianie, jest w stanie wnikać w głębokie warstwy skórne, a w drugiej tworzy warstwę ochronną na skórze. Dla większej skuteczności, producenci kremów, stosują kilka odmian kwasu w jednym kosmetyku. Kwas hialuronowy jest mimo wszystko delikatny w działaniu i nie powoduje żadnych uczuleń ani niepożądanych reakcji skórnych.

Jakie jeszcze właściwości ma ta ważna substancja?

Co ciekawe, kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze i dlatego dostarczany go z zewnątrz, jest tak dobrze tolerowany przez skórę. Z wiekiem jego ilość maleje, dlatego trzeba go stale uzupełniać w postaci takich kosmetyków jak kremy, serum, maski, podkład czy płyny micelarne. Wszystkie z nich mogą mieć dodatek kwasu hialuronowego. Regularne stosowanie kosmetyków z tym składnikiem może dać bardzo dobre efekty, takie jak wypełnienie skóry i spłycanie drobnych zmarszczek. Jakie właściwości ma krem z kwasem hialuronowym? Skóra staje się promienna, bardziej gładka i wygląda zdrowo. Zaraz po posmarowaniu skóry kremem z kwasem hialuronowym, jest wyraźnie bardziej napięta i nawilżenie utrzymuje się na długie godziny, a nie tylko przez chwilę. Jest to składnik aktywny, dlatego jego działanie jest tak skuteczne.

W jakiej formie wybrać kosmetyki z hialuronem?

Tak naprawdę można zdecydować się na wzmocniony efekt działania tego dobroczynnego kwasu, wybierając całą linię kosmetyków. Kremy nawilżające na dzień i na noc, serum na twarz, krem pod oczy, podkład, płyn micelarny – te wszystkie kosmetyki mogą zawierać hialuron. Wyjątkowo skuteczny kosmetyk to serum na noc z kwasem hialuronowym. Dlaczego tak się dzieje? Serum ma skoncentrowaną formułę i zazwyczaj wyższe stężenie kwasu hialuronowego niż krem. Używane na noc, pozwoli skórze wchłaniać substancje aktywne w godzinach nocnych i sprawi, że będzie mogła się zregenerować. Skóra w nocy ma wyjątkowe właściwości regeneracyjne i warto to wykorzystać, stosując wtedy składniki aktywne, takie jak na przykład kwas hialuronowy w serum na noc. Tuż po serum, można nałożyć krem nawilżający, a efekt nawilżenia będzie wzmocniony i jeszcze lepszy niż przy użyciu jednego z tych kosmetyków. Nowoczesna pielęgnacja skóry to kremy o wielopłaszczyznowym działaniu, które zawierają na przykład kwas hialuronowy, witaminę C i retinol. 

Zdjęcie: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Należy Ci się zwrot podatku z Niemiec lub Holandii? Biuro rachunkowe Borsuk Podatki pomoże Ci odzyskać Twoje pieniądze!
Należy Ci się zwrot podatku z Niemiec lub Holandii? Biuro rachunkowe Borsuk Podatki pomoże Ci odzyskać Twoje pieniądze!
Rozliczenie podatku nie zawsze może być przyjemne. W każdym kraju określone są specjalne progi podatkowe, które określają wysokość podatku. W […]
Czy ubezpieczenie na życie może obejmować członków rodziny?
Czy ubezpieczenie na życie może obejmować członków rodziny?
W tym artykule przyjrzymy się bliżej zwykłym ubezpieczeniom, polisom dla seniorów i ubezpieczeniom rodziny. Sprawdzimy, które z nich chroni bliskich i jakie zabezpieczenia oferuje.
Jak zaplanować idealne przyjęcie weselne z widokiem na morze?
Jak zaplanować idealne przyjęcie weselne z widokiem na morze?
Zaplanuj niezapomniane przyjęcie weselne nad morzem. Poznaj kroki, które pomogą Ci przygotować wyjątkowy dzień - od wyboru lokalizacji po dekorację.
Ostatnie wpisy