Co jest potrzebne do wykonania tatuażu?
Lifestyle

Co jest potrzebne do wykonania tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaż to jedna z najciekawszych ozdób ciała. Co jednak jest potrzebne, aby ją wykonać? Przedstawiamy nasz krótki przegląd profesjonalnych akcesoriów potrzebnych do bezpiecznego wykonania tatuażu dla aspirujących tatuatorów. 

Maszynka do tatuażu

Jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów potrzebnych to wykonania tatuażu jest oczywiście maszynka. Jaką jednak maszynkę wybrać na start? Możesz wybierać spośród dwóch podstawowych rodzajów. Jednym z nich jest maszynka cewkowa. Maszynki te są dość tanie i mają długą żywotność. Należy jednak pamiętać, że tego typu maszynki są ciężkie i produkują sporo hałasu. Inną propozycją są maszynki rotacyjne. Są one znacznie lżejsze oraz cichsze, a ponadto mogą okazać się lepsze w nauce tatuowania, jednak kosztują o wiele więcej. 

Wiele tatuatorów decyduje się obecnie na nowoczesne maszynki, tak zwane peny. Są niewielkie maszynki bezprzewodowe. Cechuje je bardzo duża precyzja i poręczność, jednak dla początkujących tatuatorów mogą okazać się trudne, ponieważ konieczna jest tutaj stabilna, wyrobiona ręka.

Jeśli zaś nie chcesz korzystać z maszynki, to możesz zainteresować się technika tatuowania, jaką jest hand poke. Polega ona na ręcznym wprowadzaniu igły z tuszem pod skórę. Tatuaże wykonane w ten sposób są nieco delikatniejsze i bardziej subtelne. 

Igły do tatuowania

Kolejnym punktem na naszej liście są igły do tatuażu. Bez nich nawet najlepsza maszynka na nic się nie zda, ponieważ to właśnie dzięki igłom tusz wprowadzany jest pod skórę. Warto jednak pamiętać, że igły do tatuowania są różne, a aspirujący tatuatorzy mogą pogubić się we wszystkich oznaczeniach. Jakie więc igły wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie wzory zamierzasz tatuować. Do wykonania konturu najpopularniejsze są igły RL lub RLS, chociaż do najbardziej precyzyjnych prac poleca się igły TL. Do cieniowania świetnie nadadzą się igły RS, RF i F, a także M1 lub M2. Do wypełniania wybierz natomiast igły RL, RLS, lub  M1. Oznaczenia te podpowiadają, w jaki sposób zlutowane są igły oraz jaki mają kształt, co ma duży wpływ na to, w jaki sposób wprowadzają tusz pod skórę. Pamiętaj także, że igły mają także różną długość oraz grubość. Koniecznie zapoznaj się z wszystkimi informacjami na ten temat, zanim wybierzesz odpowiednie dla siebie igły do nauki tatuowania. 

Różnego rodzaju igły i inne akcesoria do tatuażu znajdziesz na stronie https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/kartridze-do-tatuazu.html.

Fot.: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pedicure podologiczne – na czym polega i kto je wykonuje
Pedicure podologiczne – na czym polega i kto je wykonuje
Wrastający paznokieć lub uciążliwy odcisk potrafią skutecznie zniechęcić nas do chodzenia i uprzykrzyć życie. Domowe sposoby nie bardzo bywają skuteczne, a plastry z apteki pomagają tylko doraźnie. W takich sytuacjach lepiej wybrać się do gabinetu podologicznego, gdzie zajmie się nami podolog, czyli kosmetolog specjalista od naszych stóp i paznokci.
Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień
Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień
Ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka elementów.
Nowoczesne meble do małej kawalerki
Nowoczesne meble do małej kawalerki
Mała kawalerka może być zarówno nowoczesna, jak i przestronna. Sprawdź, jak to zrobić!
Ostatnie wpisy