Gotowe owsianki – śniadanie na wyciągnięcie ręki
Zdrowie i fitness

Gotowe owsianki – śniadanie na wyciągnięcie ręki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poranne śniadanie, jak mówi znane polskie porzekadło, powinno być syte jak dla króla, średni obiad jak dla księcia, a mała kolacja jak dla żebraka. Jest w tym sporo prawdy, gdyż tak naprawdę uzyskanie odpowiedniej kaloryki na cały dzień zależy w głównej mierze właśnie od tego pierwszego, najważniejszego posiłku, który powinien zapewnić każdemu z nas wystarczającą ilość energii tuż po wstaniu z łóżka. Tym bardziej że wielogodzinny post w trakcie snu wpływa pozytywnie na nasz apetyt. Warto go wykorzystać, ale jak to zrobić w biegu? Z tym problemem boryka się wiele osób, które bardzo wcześnie wstają do pracy lub na uczelnię.

Szybkie śniadanie nie musi być niezdrowe

Szybkie śniadanie wielu z nas utożsamia, oczywiście zupełnie błędnie, głównie z niezdrowymi przekąskami i daniami. Tak też jest w rzeczywistości. Jedni spożywają zupę na szybko, a inni w biegu na mieście podczas podróży do firmy lub szkoły kebaba czy kanapkę kupioną na stacji benzynowej. Niektórzy z kolei decydują się na zjedzenie niesmacznych dań przygotowanych w domu na szybko, w tym kanapek czy odgrzewane obiady z dnia wcześniej.

Niektórzy jednak w śniadaniu widzą swój najlepszy posiłek w ciągu całego dnia i starają się, aby mógł całkowicie spełnić ich wszelkie oczekiwania. Bardzo dużą popularnością cieszą się płatki na mleku, szczególnie te słodzone, które nie są jednak do końca zdrowe i nie mają zbyt wielu witamin niezbędnych dla naszego zdrowia. Znakomitą dla nich alternatywą są płatki owsiane.

Gotowe owsianki – smaczne i szybkie w przyrządzeniu

Płatki owsiane stosunkowo łatwo przyrządzić. Mają formę pojedynczych płatków, które wystarczy zalać ciepłym mlekiem lub podgrzaną wodą, po czym odczekać kilka minut, aż wchłoną ciecz i powstanie charakterystyczny kleik. Można tak przygotowane danie urozmaicić jakimiś dodatkami, w tym np. suszonymi lub liofilizowanymi owocami, orzechami lub kawałkami czekolady. To jednak dodatkowo wydłuża czas potrzeby do przygotowania dania gotowego do spożycia, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Doskonale w tym celu sprawdzają się owsianki gotowe, które można zalać mlekiem w odpowiedniej ilości i…zjeść! Owsianki tego typu mają już w sobie wkomponowanych mnóstwo smacznych dodatków, a praca podczas ich przyrządzania ogranicza się wyłącznie do zalania ich wodą lub mlekiem. To zatem świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają zbyt wiele czasu na samodzielne przyrządzenie owsianki od A do Z. Mnóstwo bardzo smacznych owsianek znajdziesz na stronie https://onedaymore.pl/sklep/grupa/owsianki/.

Jedzenie w pośpiechu nie popłaca

Warto wiedzieć, że dla wielu osób spożywanie pysznych dań to niesamowita przyjemność. Większość z nas uwielbia próbować nowe smaki i testować rozwiązania, których nie znaliśmy do tej pory. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić. Niestety ze względu na coraz mniejszą ilość wolnego czasu na przygotowanie bardziej wymyślnych dań sprawia, że jemy w biegu. To może nieść widoczne negatywne skutki zarówno dla naszego organizmu, w tym np. problemy z układu pokarmowego, jak i dla komfortu – w końcu jedzenie w pośpiechu ciężko nazwać wygodnym.

Gotowe owsianki sprawiają, że poranek może być zarówno przyjemny i smaczny, jak i zdrowy i pożywny. Istotne jest jednak, aby kupować wyroby odpowiednio wysokiej jakości, gdyż na jedzeniu nie powinno się oszczędzać i wybierać ich wyłącznie ze względu na cenę.

Fot.: Susan Wilkinson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*