Podobał Ci się „Buntownik z wyboru”? Matt Damon i Ben Affleck znów połączyli siły!
Lifestyle

Podobał Ci się „Buntownik z wyboru”? Matt Damon i Ben Affleck znów połączyli siły!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańcy aktorzy i scenarzyści za tekst do legendarnego filmu otrzymali w 1998 roku nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W tym roku na ekrany kin ponownie wchodzi ich wspólna produkcja.

Do gwiazdorskiej obsady oprócz amerykańskich aktorów dołączył reżyser Ridley Scott oraz Jodie Comer i Adam Driver. Fabuła filmu „The last duel” będzie osadzona w XIV-wiecznej Francji i jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Historia, którą będzie można zobaczyć na ekranach kin w październiku tego roku opowiada o kobiecie, która oskarża przyjaciela swojego męża o gwałt. Zgodnie z wolą króla Karola VI spór ma zostać rozstrzygnięty poprzez pojedynek na śmierć i życie. Za scenariusz oprócz Matta Damona i Bena Afflecka odpowiada także Nicole Holofcener.

„Buntownik z wyboru”

Ostatni raz przy wspólnym scenariuszu obaj panowie mieli okazję pracować ponad 20 lat temu, gdy razem tworzyli tekst „Buntownika z wyboru”. W 1999 roku produkcja została nominowana do Oscara w 9 kategoriach, ale ostatecznie wygrała statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepszą drugoplanową rolę męską. Scenariusz autorstwa Afflecka i Damona otrzymał także Złotego Globa, Critics Choice Award oraz nagrodę Amerykańskiej Gildy Scenarzystów.

Zdjęcie główne: Frazer Harrison/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czym nosić jeansową kurtkę?
Z czym nosić jeansową kurtkę?
Prawie każda kobieta ma w swojej garderobie jeansową kurtkę. To klasyk, który pasuje do wielu różnych stylizacji. Sprawdzamy, jak nosić katanę w tym sezonie, by prezentować się naprawdę modnie!
Uwielbiasz zakupy? Startuje modowy livestream w Galerii Młociny
Uwielbiasz zakupy? Startuje modowy livestream w Galerii Młociny
Chcesz upolować najmodniejsze kolekcje bez wychodzenia ze swojego domu? Sprawdź, czym jest najnowsza akcja Galerii Młociny
Znicze na grób – pamięć, symbolizm i hołd dla bliskich
Znicze na grób – pamięć, symbolizm i hołd dla bliskich
Znicze na grobach: Pamięć, hołd i refleksja. Odkryj symbolikę, różnorodność i ekologiczne rozwiązania w artykule.
Ostatnie wpisy