Zatyczki do uszu do spania – skuteczna przeciwhałasowa ochrona słuchu
Zdrowie i fitness

Zatyczki do uszu do spania – skuteczna przeciwhałasowa ochrona słuchu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mocny, zdrowy i spokojny sen pozwalający w pełni się zrelaksować, zależy od wielu różnych czynników, a jednym z nich jest z pewnością skuteczne odizolowanie się od bodźców zewnętrznych, przede wszystkim od hałasu zakłócającego wypoczynek. To właśnie głośny dźwięk bardzo często nie pozwala nam zasnąć, włączony telewizor, hałaśliwa muzyka, a nawet wibracje powodowane przez chrapanie partnera. Jest na szczęście rozwiązanie, z jakiego można skorzystać, a są nim odpowiednio dobrane zatyczki do uszu, nazywane również stoperami do uszu, dzięki którym zablokujemy hałasy z zewnątrz.

Dlaczego trzeba chronić uszy i słuch przed hałasem?

Pod pojęciem hałasu rozumiemy głośne dźwięki pochodzące zazwyczaj z zewnątrz i mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. Docierają one do nas przez kanał słuchowy, a ich głośność nie tylko zakłóca normalne funkcjonowanie, może też doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu oraz innych, równie poważnych schorzeń i musimy liczyć się z:

  • problemami z zasypianiem, zakłócającymi fazę głębokiego snu;
  • stresem, nerwicą, stanami lękowymi i uczuciem zaniepokojenia;
  • uczuciem ciągłego zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
  • zaburzeniami pracy serca i układu krążenia.

Właśnie dlatego stosuje się wkładki do uszu, które mogą zapewnić odizolowanie od denerwujących, głośnych dźwięków, przez które nie śpimy, poprawią też samopoczucie psychiczne, wznosząc nasz wypoczynek na całkiem nowy, wyższy poziom.

Zatyczki do uszu do spania – jakie są ich rodzaje?

Wkładki do uszu, zwane zatyczkami lub stoperami, były kiedyś używane do ochrony słuchu przed hałasem przemysłowym, lecz zaczęto je też stosować w domu, a spanie z zatyczkami w uszach już nikogo nie dziwi. W sklepach internetowych także po wejściu na stronę https://sleepzone.ovh/, bez trudu kupimy praktyczne zatyczki wielokrotnego użytku, wykonane z różnych materiałów i doskonale sprawdzające się w czasie snu. Na rynku znajdziemy wiele typów zatyczek:

  • piankowe;
  • woskowe, jednorazowego użytku;
  • silikonowe, wielorazowe, nieco wygodniejsze, lecz trudne w czyszczeniu;
  • ze specjalnych tworzyw sztucznych, lepszych i trwalszych niż pianka, wosk i silikon.

Stopery do uszu – jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej w czasie snu?

Stopery do uszu woskowe, silikonowe czy piankowe zatyczki do uszu mogą sprawiać problemy, trudne jest np. czyszczenie zatyczek i dopasowanie ich do kształtu twoich uszu. Dlatego lepiej zdecydować się na zatyczki do uszu wykonywane z nowoczesnych tworzyw sztucznych, elastomeru plastycznego, idealnie dopasowującego się do rozmiaru kanału usznego i pozwalającego najskuteczniej izolować się przed nadmiernym hałasem. Nie doświadczymy jednocześnie uczucia dyskomfortu wynikającego z braku wentylacji kanału usznego i zbierania się w nim dużych ilości woskowiny, lecz nie należy zbyt głęboko wpychać stoperów do ucha.

Elastomer termoplastyczny, jak sama jego nazwa wskazuje, staje się bardziej miękki pod wpływem temperatury ciała, a robione z niego wkładki douszne zapewniają tłumienie i wygłuszanie większości dźwięków, redukcję hałasu i szumów na najwyższym poziomie. Zadziałają jednocześnie jak filtr i będzie słychać dźwięki takie jak np. budzik. Ucho jest również prawidłowo wentylowane, a zatyczki nie powodują przykrego uczucia ucisku, nawet gdy w czasie snu mocno dociskamy je do poduszki. 

Zatyczki do uszu do spania – jak należy je utrzymać w czystości?

Prawidłowe czyszczenie zatyczek do uszu to niezwykle istotna kwestia i stąd ważne jest, aby odbywało się to zawsze zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Dzięki temu znacznie przedłużymy żywotność używanych stoperów, przede wszystkim modeli niezawierających silikonu, które bez problemu można myć ciepłą wodą z mydłem. Nie wolno z kolei używać zbyt mocnych detergentów mogących uszkodzić tworzywo, z jakiego zrobiono zatyczki. Ich użytkowanie, przede wszystkim przenoszenie, ułatwia dołączone do zestawu praktyczne etui, dobrze chroniące zamkniętą w nim zawartość.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy bokserki na walentynki to dobry prezent dla ukochanego?
Czy bokserki na walentynki to dobry prezent dla ukochanego?
Walentynki już niedługo, dlatego każda z nas z pewnością szuka idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki. Zdecydowanie prościej jest kupić trafiony prezent kobiecie, ponieważ rynek oferuje tyle propozycji, że trudno poprzestać na jednym wyborze. Jeżeli chcemy kupić naszemu mężczyźnie coś trafionego i jednocześnie praktycznego, warto postawić na bokserki na Walentynki.
Soki – ważny element codziennego jadłospisu
Soki – ważny element codziennego jadłospisu
Lifehack na jedzenie większej ilości warzyw i owoców? Proponujemy soki.
Jakie zabawki kupić do przedszkola?
Jakie zabawki kupić do przedszkola?
Dowiedz się, jakie zabawki powinny znaleźć się w przedszkolu, aby wszystkie maluchy były zadowolone.
Ostatnie wpisy