Bieganie jesienią – o tych rzeczach warto pamiętać
Zdrowie i fitness

Bieganie jesienią – o tych rzeczach warto pamiętać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli jesteś osobą aktywną, nie musisz rezygnować z treningów na zewnątrz, gdy nadchodzi jesienna pogoda. Wystarczy, że odpowiednio się przygotujesz do takich wyjść. Tutaj znajdziesz podpowiedź, jak możesz to zrobić.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Są ludzie, którzy na dworze trenują tylko wówczas, gdy pogoda jest ładna i temu sprzyja. Są również takie osoby, które treningi na zewnątrz urządzają przy każdej temperaturze i w każdych warunkach. Jeśli chcesz należeć do tej drugiej grupy, nic trudnego. Ważna będzie odpowiednia odzież i akcesoria.

W pierwszej kolejności musisz przejrzeć swoją garderobę. Jeśli do tej pory trenowałeś w bawełnianych strojach, warto z nich zrezygnować. Chłoną wilgoć, ale jej nie odprowadzają, co powoduje, że po pewnym czasie ubrania stają się mokre. Nie tylko będzie Ci wówczas nieprzyjemnie, ale również łatwo o przegrzanie czy późniejsze wychłodzenie organizmu.

Zamiast tego, możesz zwrócić uwagę na takie ubrania jak na przykład bielizna termoaktywna. Jej poszczególne elementy wchłaniają pot ze skóry, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Strój pozostanie suchy i nie będzie prowadził do wychładzania organizmu. Taka bielizna będzie spełniała swoje zadanie, jeśli pozostałe warstwy Twojej odzieży, również będą posiadały te właściwości.

Co jeszcze warto na siebie założyć?

Planując bieganie jesienią, musisz pamiętać o ochronie miejsc, które szczególnie są narażone na wychłodzenie. To oznacza inwestycję w komin, opaskę, jak i cienkie rękawiczki. Zapobiegniesz wówczas wychładzaniu szyi, uszu i palców u rąk. Takie rzeczy powinny być cienkie i lekkie, ale jednocześnie też zapewniać ciepło. Dobrze, abyś zadbał również o właściwe osłonięcie kostek, co pozwoli na uniknięcie problemów ze ścięgnami Achillesa.

Biegając w tym okresie, musisz się liczyć nie tylko z zimnem, ale również z deszczem. Dlatego warto zainwestować w wiatrówkę. Lekką, cienką, odprowadzającą pot i nadmiar ciepła, ale jednocześnie chroniącą przed wiatrem. Co jeśli nie lubisz mieć nic na szyi i komin jest dla Ciebie niewygodny? Warto spojrzeć na kurtkę, która będzie miała wysoką stójkę. Możliwe, że takie rozwiązanie będzie wygodniejsze i pomoże ochronić kark przed przewianiem.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Odpowiednia odzież, właściwa dieta i mądre rozpisanie treningu to ważne rzeczy, które przyczynią się do sukcesu. Sprawią one również, że jesienne bieganie będzie dla Ciebie przyjemnością. Jednak podczas przygotowań, nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie.

Przede wszystkim wybierając odzież sportową, zwróć uwagę na to, czy posiada ona wszyte elementy odblaskowe. Jeśli nie będzie ich miała, warto zakupić dodatkowe opaski, które będziesz mógł założyć na ręce czy nogi. Poza tym nie tylko powinieneś być dobrze widoczny, ale również musisz widzieć, gdzie biegniesz. Dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać czołówka. Będziesz miał oświetloną drogę przed sobą i jednocześnie wolne ręce.

Nie musisz jesienią rezygnować z biegania na dworze. Jeśli zainwestujesz w odpowiednią odzież utrzymującą ciepło i odprowadzająca wilgoć, takie treningi będą nadal możliwe. Jednak pamiętaj, żeby zadbać nie tylko o strój, ale również o akcesoria zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Seks w wielkim mieście”: co wiemy o kontynuacji serialu?
„Seks w wielkim mieście”: co wiemy o kontynuacji serialu?
Kultowy serial powraca po latach. Jak potoczą się losy bohaterów?
Rosalie. koncert online w ramach cyklu FINA Na Ucho
Rosalie. koncert online w ramach cyklu FINA Na Ucho
Jesteś fanką Rosalie.? Weź udział w wyjątkowym muzycznym spotkaniu z artystką.
Psychologia pozytywnego myślenia: Jak wpływa na rozwój osobisty
Psychologia pozytywnego myślenia: Jak wpływa na rozwój osobisty
W tym artykule przyjrzymy się temu, jak psychologia pozytywnego myślenia wpływa na rozwój osobisty i jak można w praktyce wykorzystać tę wiedzę.
Ostatnie wpisy