Rodzaje różańców. Jaki wybrać dla siebie?
Lifestyle

Rodzaje różańców. Jaki wybrać dla siebie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Różaniec to jedno z podstawowych akcesoriów modlitewnych. Wielu katolików korzysta z niego regularnie, od czasu Pierwszej Komunii Świętej. Różaniec towarzyszy im podczas modlitwy w domu, w kościele, a także w czasie wyjazdów służbowych i prywatnych. Pozwala na nawiązanie bliskiego kontaktu z Maryją i Bogiem w każdym miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Nie każda osoba regularnie korzystająca z różańca wie jednak, że w sprzedaży dostępnych jest kilka jego rodzajów, w tym także nowoczesny i funkcjonalny różaniec na rękę dla mężczyzn i kobiet.

Czym jest różaniec? Dlaczego warto z niego korzystać?

Historia różańca jest długa i fascynująca. Według tradycji, jego początki sięgają czasów, w których św. Paweł wzywał chrześcijan do odmawiania regularnej modlitwy. Co ciekawe, pierwsi mnisi chrześcijańscy byli zobowiązani do odmawiania „Ojcze nasz” nawet 150 razy dziennie! W kolejnych wiekach do najstarszej chrześcijańskiej modlitwy dołączona została „Zdrowaś Maryjo” – obie te modlitwy zapoczątkowały natomiast historię różańca.

Sam różaniec jest uznawany za dzieło św. Dominika. To właśnie jemu miała objawić się Matka Boska i przekazać w darze modlitwę różańcową z prośbą, aby każdy chrześcijanin regularnie ją odmawiał. Nazwa różaniec nawiązywać miała natomiast do róż, a sama modlitwa szybko zyskała uznanie zarówno w kościele, jak i wśród wiernych. I tak pozostaje do dnia dzisiejszego – jest obecnie jedną z najpopularniejszych katolickich modlitw, której odmawianie znacząco ułatwiają akcesoria modlitewne.

Fot.: elements.envato.com / seventyfourimages

Rodzaje różańców, czyli jak odmawiać modlitwę różańcową?

Pierwszy różaniec otrzymujemy jeszcze w dzieciństwie, przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej. Wielu katolikom ten symbol towarzyszy przez całe życie, służąc im zarówno w domowym zaciszu, jak i w kościele. Nie musi być to jednak jedyne akcesorium modlitewne, z którego będziemy korzystali. W dzisiejszych czasach może mieć on bowiem bardzo różne formy, dzięki czemu możemy dostosować go do osobistych potrzeb, swojego stylu życia oraz okoliczności, w jakich najczęściej oddajemy się modlitwie.

Klasyczny różaniec idealnie sprawdza się do odmawiania modlitwy różańcowej w domu. W tym celu możemy wybrać dowolną kolorystykę i dekoracyjność akcesorium modlitewnego, dopasowując je także do osobistych preferencji i gustu. Mimo tego, że w modlitwie najbardziej liczy się intencja i duchowa potrzeba, korzystanie z pięknego i cieszącego oko różańca może stanowić dodatkową zachętę do odmawiania modlitwy i tym samym pozytywnie wpłynąć na jej systematyczność.

Katolicy, którzy chcą odmawiać różaniec tak często, jak to tylko możliwe, chętnie sięgają natomiast po dyskretne różańce, swoim wyglądem przypominające bransoletki. Specjalnie z myślą o nich powstał różaniec na rękę dla mężczyzn, dostępny także w damskiej wersji. Jest to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się poza domem i kościołem, w tym np. w podróży. Nosząc go na ręce, będziemy zawsze pamiętali o odmówieniu modlitwy, a sama obecność różańca na nadgarstku będzie nam przypominała o bliskich naszemu sercu wartościach i opiece Matki Boskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Konferencja TEDx Warsaw Women już w najbliższą sobotę!
Konferencja TEDx Warsaw Women już w najbliższą sobotę!
Poznaj tegorocznych panelistów i weź udział w najbardziej kobiecej konferencji tej jesieni!
Jak skutecznie leczyć dolegliwości oczne w domu?
Jak skutecznie leczyć dolegliwości oczne w domu?
Poznaj domowe metody na walkę z dolegliwościami ocznymi. Sposoby na zmniejszenie niekomfortowych objawów, naturalne środki wspomagające widzenie i wiele więcej!
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Chcesz zacząć pić kawę lub dowiedzieć się o niej więcej? Zobacz, jaką kawę wybierać, by była aromatyczna i delikatna w smaku.
Ostatnie wpisy