Jak spędzić city break w Warszawie?
Lifestyle

Jak spędzić city break w Warszawie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

City break to kilkudniowy wypad do wybranego dużego miasta. Nazwa pochodzi z języka angielskiego, a tego rodzaju wycieczki są coraz bardziej modne, szczególnie wśród młodych ludzi. Dziś podpowiadamy, co warto zwiedzić podczas city break w Warszawie. Zapraszamy w podróż!

Starówka

Choć warszawskie Stare Miasto zostało całkowicie zniszczone przez wojnę, udało się je odbudować, dzięki czemu stanowi doskonałą atrakcję dla zwiedzających. To również miejsce, w którym toczy się akcja wielu warszawskich legend: spotkamy tu m.in. Bazyliszka, Syrenkę oraz kamiennego niedźwiedzia, w którego zamienił się książę, gdy dowiedział się, że jego ukochana wyszła za innego.

Kolumna Zygmunta

W centrum Placu Zamkowego stoi Kolumna Zygmunta III Wazy – władcy, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Król pilnuje miasta z góry, trzymając w ręku ogromny miecz. Legenda głosi, że gdy miecz spadnie, na Warszawę spadnie ogromne nieszczęście.

Pałac Kultury i Nauki

Będąc w Warszawie nie można nie odwiedzić Pałacu Kultury i Nauki. Na 44 piętrach najwyższego budynku w Polsce mieszczą się m.in. cztery teatry, Muzeum Techniki oraz taras widokowy, z którego roztaczający się widok zapiera dech w piersiach. To najbardziej charakterystyczny budynek w Warszawie, a może nawet i w całej Polsce. Nie może go więc zabraknąć na trasie Twojej wycieczki.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie pozwolą na chwilę oddechu wśród zieleni. To wyjątkowe miejsce w centrum tak betonowego miasta, jakim jest Warszawa. Zarówno pałac, jak i park, należały pierwotnie do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dziś Łazienki są miejscem spacerów, spotkań, randek i wielu sesji zdjęciowych.

Bulwary Wiślane

Za dnia ulubione miejsce biegaczy i rowerzystów, wieczorem miejsce radosnych spotkań towarzyskich. Bulwary Wiślane, bo o nich mowa, oferuje turystom szereg atrakcji. Kawiarnie, kamienne ławki i miniplaża to tylko niektóre z nich.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym dobrze będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli. To tam można na własnej skórze przekonać się, jak działają prawa fizyki. Maluchy nauczą się czegoś nowego, a duzi poczują się jak na ogromnym placu zabaw. Dodatkowo, na terenie Centrum znajduje się jedno z nowocześniejszych planetarium.

Ogród Zoologiczny

Obowiązkowy punkt na mapie Warszawy każdego miłośnika zwierząt. Warszawskie zoo zachęca do odwiedzin wielu gatunków zwierząt, zarówno tych z bliższych, jak i dalszych stron świata.

City break a mieszkańcy Warszawy

Popularność wycieczek typu city break jest świetną okazją dla mieszkańców Warszawy na podpreperowanie swojego domowego budżetu. Jeżeli masz mieszkanie na wynajem, możesz udostępnić je turystom. Nie masz głowy do załatwiania formalności? Spokojnie, o wszystko zadba firma zarządzanie apartamentami Warszawa RentPlanet. Właściciele mają gwarancję pewnego zysku, a goście komfort na najwyższym poziomie i niezapomniane wrażenia.

Fot.: Kamil Gliwiński/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Wesele to jedna z najpiękniejszych ceremonii w życiu każdej Pary Młodej. Poprzedzona jest ona żmudnymi przygotowaniami, a także dużą ilością stresu.
Jak dobrać dobry biustonosz?
Jak dobrać dobry biustonosz?
Szukasz idealnego stanika, ale nie wiesz, jak odpowiednio go dobrać? Poznaj podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy kupowaniu biustonosza.
Stylizacja paznokci w domu — praktyczny niezbędnik
Stylizacja paznokci w domu — praktyczny niezbędnik
Chcesz, aby Twoje dłonie zawsze wyglądały zjawiskowo? Nic prostszego! Dowiedz się, jak wykonać modną stylizację paznokci bez konieczności wychodzenia z domu.
Ostatnie wpisy