Najlepsze sposoby na zimową chandrę
Zdrowie i fitness

Najlepsze sposoby na zimową chandrę

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zimowa chandra może dopaść każdego. O tej porze roku dni stają się znacznie krótsze. Również mniej czasu spędzamy na dworze, przez co możemy mieć niedobory witaminy D3. Jest ona bardzo potrzebna nie tylko dla naszej odporności, ale również ma wpływ na pozytywne samopoczucie. Istnieją jednak sposoby na przezwyciężenie spadku formy w trakcie zimy.

Spotkania z przyjaciółmi

Przebywanie z ludźmi, których kochamy i lubimy, dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Częste przytulanie, a nawet bliskość osób, na których nam zależy, zwiększa ilość serotoniny – hormonu szczęścia. Dzięki temu czujemy się również rozluźnieni oraz możemy porozmawiać o ważnych dla nas sprawach. Sama rozmowa przy ciepłej herbacie przyniesie nam ulgę i pozwoli nabrać nieco dystansu. Również wspólne spędzanie czasu np. przy grach planszowych poprawia nastrój i odwraca uwagę od nieciekawej aury za oknem.

Dobry film i czas z ukochaną osobą

Idealnym rozwiązaniem jest również wieczór filmowy. Oderwanie się od rzeczywistości i obejrzenie ciekawego filmu doda nam otuchy oraz poprawi nastrój. Wystarczy przygotować przekąski, ciepły koc oraz napoje i zagłębić się w historię bohaterów. Można wybrać filmy, które wpłyną na nas pozytywnie i nas uspokoją. Nie wstydźmy się włączyć kultową bajkę, czy komedię. W końcu film ma nam sprawić wiele przyjemności z oglądania. Na zimową chandrę idealnie również wpływa romantyczny wieczór z ukochaną osobą. Wystarczy wspólne leżenie w łóżku, rozmowa, słuchanie muzyki i przytulanie, aby cały stres odszedł w niepamięć. To też bardzo dobry sposób na budowanie więzi i przyjemny sposób na spędzanie czasu razem.

Więcej ruchu

Świetną odskocznią jest również spacer po ulubionym parku lub lesie. Mimo że pogoda nie zachęca nas do wyjścia na dwór, warto zmusić się do tego, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Można również zacząć uprawiać nordic walking lub trekking. Dzięki temu znacznie poprawimy kondycję, a także spędzimy ciekawie czas. Zima może być również dobrym momentem na rozpoczęcie urządzania mieszkania czy małego przemeblowania. Możemy podczas porządków pozbyć się części niepotrzebnych rzeczy, urządzić mały kącik czytelniczy lub kupić sprzęt, o którym od dawna marzyliśmy. 

Fot. Jonathan Borba/Unsplash

Nowe hobby

Długie, zimowe wieczory to także świetny czas na rozpoczęcie nowego hobby. Może zainteresuje nas nauka języków lub szydełkowanie? Dzięki nowym pasjom rozwijamy się i ciekawie spędzamy czas. By całej zimy nie spędzić przed ekranem telewizora czy komputera oglądając seriale, możemy wykupić sobie kurs programowania lub grafiki. Na pewno nowe umiejętności przydadzą się na przyszłość, a sami spędzimy czas produktywnie i ciekawie. Nie rezygnujmy także z czytania książek. W ciągu lata wyjeżdżamy na wakacje lub udajemy się na organizowane przez znajomych grille i ogniska. Nie zawsze wtedy mamy czas na lekturę książki. Zima może być dobrym momentem na zatracenie się w lekturach. Nie tylko poszerzymy nasze słownictwo, ale również spędzimy czas w relaksujący sposób.

Pieczenie słodkości

Na zimową chandrę świetnie podziała domowy wypiek. Pieczenie różnych słodkości to wielka frajda, zwłaszcza dla osób, które uwielbiają spędzać długie godziny w kuchni. Torty, ciasta czy ciasteczka; przygotujmy coś, co najbardziej lubimy. Do wspólnego pieczenia można zaangażować domowników albo zaprosić przyjaciół, co przyniesie nam jeszcze więcej radości i dobrego humoru. Dobra zabawa gwarantowana!

Domowe spa

Nasza skóra zimą wymaga od nas większej pielęgnacji, ze względu na brak słońca, ale również ogrzewanie centralne. Może stać się sucha i szorstka. Nasze włosy także nie lubią suchego, ciepłego powietrza, które zapewniają nam kaloryfery. Zimowe wieczory można więc spędzić na pielęgnacji skóry i włosów, co świetnie nas zrelaksuje. Nałożenie maseczki na twarz i włosy, peeling ciała sprawi nam wiele radości i będziemy mieć pewność, że odpowiednio o siebie zadbaliśmy. 

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziesięć − 10 =

Rekomendowane
Koniec z “lukrowaniem rzeczywistości” – rozmowa z rysowniczką Kamilą Szcześniak
Koniec z “lukrowaniem rzeczywistości” – rozmowa z rysowniczką Kamilą Szcześniak
O pasji do rysowania, codzienności i podejściu do świata nie tylko tego realnego...
Poradnik na temat konserwacji i pielęgnacji elementów e-papierosa dla dłuższej żywotności
Poradnik na temat konserwacji i pielęgnacji elementów e-papierosa dla dłuższej żywotności
Odkryj tajniki skutecznej konserwacji i pielęgnacji e-papierosa, aby zapewnić mu długą żywotność. Praktyczne wskazówki i porady dla każdego użytkownika.
Przygotowanie do jednodniowego spływu kajakowego – porady i wskazówki
Przygotowanie do jednodniowego spływu kajakowego – porady i wskazówki
Zaplanuj swój jednodniowy spływ kajakowy dzięki naszym profesjonalnym poradom i wskazówkom. Dowiedz się, jak przygotować się do podróży, co zabrać ze sobą, a także porady dotyczące bezpieczeństwa na wodzie.
Ostatnie wpisy