Legutko – wysokiej jakości nasiona kwiatów, ziół i warzyw
Dom i ogród

Legutko – wysokiej jakości nasiona kwiatów, ziół i warzyw

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pasjonaci ogrodnictwa, którzy chcą mieć pewność, że sadzą w swoim ogrodzie tylko najwyższej jakości nasiona, powinni odwiedzić sklep online Legutko. Jest to miejsce oferujące bardzo szeroki wybór nasion kwiatów, warzyw i ziół, a także cebul, które pochodzą wyłącznie z bezpiecznych, kontrolowanych upraw. Zanim zdecydujemy się na uprawę roślin, koniecznie dowiedzmy się jak wybierać najwyższej klasy nasiona, a także w jaki sposób prawidłowo je przechowywać.

Kupuj nasiona z głową

Obecnie na rynku wybór nasion i cebul roślin jest ogromny. Możemy nabyć je nie tylko w sklepach ogrodniczych, ale i w supermarketach, kwiaciarniach czy na bazarach. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że dostępne nasiona mogą znacząco różnić się pod względem jakości. Idealne nasiona powinny być sygnowane logo renomowanego producenta (najlepiej takiego, który działa na polskim rynku od wielu lat), ich opakowanie musi być dobrze opisane (powinno zawierać zdjęcie rośliny, a także wskazówki dotyczące jej uprawy), posiadać aktualny termin przydatności. Termin ważności jest wyjątkowo ważny, gdyż po jego upływie zdolność nasion do kiełkowania radykalnie się zmniejsza, a nawet całkowicie zanika. Rośliny wytwarzające długowieczne nasiona należą do rzadkości.

W sklepach ogrodniczych sprzedawane są często nasiona na wagę. Nie należy ich kupować, nawet wtedy, gdy ich cena wydaje się nam wyjątkowo atrakcyjna. Pamiętajmy, że nasiona te często są przeterminowane, chore czy uszkodzone. Zdarza się, że znajdują się wśród nich larwy szkodników, które są zagrożeniem także dla roślin, które znajdują się w naszym ogrodzie.

W jaki sposób przechowywać nasiona roślin?

Nasion roślin nie należy kupować na zapas, gdy jak wspomnieliśmy już wcześniej – ich zdolność kiełkowania jest ograniczona w czasie. Jeżeli jednak posiadamy już większą ilość nasion, których nie jesteśmy w stanie wykorzystać natychmiast, koniecznie postarajmy się przechowywać je w jak najlepszych warunkach.

Nasiona należy umieścić w papierowej torebce lub w kopercie, a następnie umieścić w chłodnym (idealna temperatura do przechowywania nasion to około 14 stopni Celsjusza) i suchym miejscu. Umieszczenie nasion w miejscu ciepłym i wilgotnym spowoduje ich wykiełkowanie, czego chcielibyśmy uniknąć.

Wybieramy nasiona kwiatów, warzyw i ziół

Zanim zdecydujemy się na zakup nasion kwiatów (https://www.esklep.legutko.com.pl/715-nasiona-kwiatow), koniecznie uważnie zapoznajmy się z ich etykietą. Początkujący ogrodnicy często kupują nasiona kwiatów, które pięknie wyglądają na zdjęciach. Nie zawsze jest to dobra strategia. Pamiętajmy, że niektóre rośliny pochodzą z krajów o odmiennym klimacie i ich uprawa w Polsce jest bardzo trudna. Ważne jest, żeby zwrócić uwagę a termin kwitnienia. Jeżeli sugerując się jedynie wyglądem kupimy tylko kwiaty kwitnące na przełomie lipca i sierpnia, przez większość czasu nasz ogród będzie wyglądał bardzo smutno.

Świetnym rozwiązaniem jest wybór roślin miododajnych, które stanowią cenne źródło pożywienia dla pożytecznych pszczół. Warto wspierać pszczoły nawet gdy nie zajmujemy się produkcją miodu.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani uprawą ziół i warzyw, zastanówmy się dobrze, które z nich będziemy wykorzystywać w swojej kuchni.

Idealnie byłoby wybierać rośliny, które pochodzą z Polski lub regionów o zbliżonym do naszego klimacie (na przykład z Holandii czy Niemiec). W przypadku, gdy kupujemy nasiona roślin egzotycznych może być konieczne postawienie w ogrodzie szklarni lub tunelu foliowego.

Obowiązkowo upewnijmy się czy w naszym ogrodzie są warunki do uprawy konkretnych roślin. Jeżeli nasz ogród jest zacieniony, nie inwestujmy w rośliny, które dla prawidłowego wzrostu potrzebują dużo światła.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uchronić związek przed rutyną?
Jak uchronić związek przed rutyną?
Czujesz, że w Twoim związku zaczyna panować rutyna? Zobacz, jak ją pokonać!
Czy wędzony półgęsek kurpiowski to sekret doskonałego obiadu?
Czy wędzony półgęsek kurpiowski to sekret doskonałego obiadu?
Poznaj sekrety kurpiowskiego półgęska wędzonego, idealnego elementu obiadu inspirowanego tradycyjną polską kuchnią.
Poradnik dla początkujących: Jak wybierać odpowiedni sprzęt do survivalu
Poradnik dla początkujących: Jak wybierać odpowiedni sprzęt do survivalu
Odkryj tajniki właściwego doboru sprzętu do survivalu. Zrozum, jakie są kluczowe elementy zestawu, które znacząco zwiększą twoje szanse na przetrwanie.
Ostatnie wpisy