Co mówi o Tobie wystrój Twojego domu?
Dom i ogród

Co mówi o Tobie wystrój Twojego domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy wystroju, takie jak kolory ścian, obecność ozdób i pamiątek bądź ich brak, mogą wiele powiedzieć nie tylko o naszym guście, ale i o cechach charakteru.

Urządzając mieszkanie, możemy kierować się modą, jednak niezależnie od tego, jak bardzo wystrój wnętrza odpowiada aktualnym trendom i tak zawsze przemycimy do niego kawałek własnej duszy. Zobacz, co poszczególne elementy pomieszczeń mogą zdradzić o danej osobie.

Kolory ścian

Obecne we wnętrzu kolory nie tylko wpływają na nasze samopoczucie – ich wybór może też wiele powiedzieć o właścicielu mieszkania. 

Ściany pomalowane na kolory wyraziste i mocne, takie jak żółć czy czerwień, będą w mieszkaniach osób ekstrawertycznych, zdecydowanych, bezpośrednich i pewnych siebie. Z kolei barwy zieleni i błękitu wybiorą osoby spokojne, skromne, spostrzegawcze i z dobrą intuicją.

Mieszkania urządzone w stonowanych, jasnych barwach, takich jak beże, écru czy biel, w teorii miałyby należeć do indywidualistów, egocentryków i osób, które lubią samotność. Jednak w dobie mody na jasne wnętrza nie zawsze może się to sprawdzić. Wiele osób urządza obecnie swoje mieszkania w jasnych kolorach, bo podąża za trendami.

Ozdoby, pamiątki i fotografie

Obecne w mieszkaniu dekoracje i dodatki nie tylko zdradzają gust i zainteresowania właściciela. Pokazują również, czy jest osobą otwartą na nowości, towarzyską, liberalną czy konserwatywną.

Wnętrze pełne fotografii z rodziną i przyjaciółmi charakteryzuje osoby towarzyskie. To ekstrawertycy będą mieć ściany obwieszone zdjęciami z bliskimi, wskazując tym samym na swoją otwartość na drugiego człowieka. 

To u ekstrawertyków znajdziemy też ogrom różnych ozdób, pamiątek z podróży czy wydarzeń związanych z pracą lub zainteresowaniami. Podczas gdy wnętrze osób introwertycznych będzie urządzone w minimalnym stylu, bez zbędnych przedmiotów i dekoracji.

Obecność płyt muzycznych, plakatów filmowych, magazynów czy dzieł sztuki w mieszkaniu wskazuje na otwartość na nowości i zainteresowania aktualnymi trendami. Z kolei wnętrze ozdobione pamiątkami z przeszłości, udekorowane w standardowy sposób zdradza konserwatywne poglądy.

Co ciekawe, okazuje się, że pozornie neutralne i dość często spotykane ozdoby na ścianach w postaci martwej natury lub klasycznych pejzaży wskazują na neurotyczną osobowość właściciela.

Książki

Wbrew pozorom książki w mieszkaniu mogą wskazywać nie tylko na ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy. Aby lepiej poznać właściciela, warto się przyjrzeć, jakiego rodzaju książki znajdują się w mieszkaniu. 

Jeżeli na półkach czyjegoś mieszkania widać książki z jednego obszaru tematycznego, np. książki historyczne z okresu II wojny światowej czy zbiór literatury ekonomicznej, to niekoniecznie wskazuje to na szerokie zainteresowania. 

Kiedy zaś obok klasycznej polskiej czy światowej literatury widać na półkach książki z różnorodnych dziedzin, to najprawdopodobniej masz do czynienia z osobą ciekawą świata i o szerokich zainteresowaniach.

Może się też zdarzyć, że książki służą za atrapy i mają na celu ukryć ignorancję właściciela mieszkania. Ustawione na półkach na pokaz klasyki literatury mogą mieć za zadanie kreować gospodarza na bardziej oczytanego i inteligentnego, niż jest w rzeczywistości.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent dla 12-latka – na jaką zabawkę postawić?
Prezent dla 12-latka – na jaką zabawkę postawić?
Wchodząc w wiek nastoletni, dzieci coraz rzadziej sięgają po standardowe zabawki. Znacząco ogranicza nam to możliwości wyboru prezentu dla 12-latka, dlatego musimy wykazać się nieco większą kreatywnością. Nie tak łatwo jest dopasować jakąś zabawkę dla dzieci powoli wkraczających w okres dojrzewania, dlatego przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem zakupu.
Jak wspierać znajomych, którzy walczą z niepłodnością?
Jak wspierać znajomych, którzy walczą z niepłodnością?
Zrozumienie tego, jak należy komunikować się i jakie działania podjąć, może stanowić kluczowe wsparcie dla osób stawiających czoła tej sytuacji.
RE.DESIGN – nowa limitowana kolekcja od Reserved
RE.DESIGN – nowa limitowana kolekcja od Reserved
Sprawdź, co i jak lubi nosić generacja Z!
Ostatnie wpisy