Jak wybrać idealne miejsce na swój ślub?
Lifestyle

Jak wybrać idealne miejsce na swój ślub?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka – słowa te, choć może z pozoru brzmią banalnie, to jednak wyrażają prawdę, którą potwierdzają wypowiedzi par młodych z całego świata. 

Dlatego tak ważne jest, aby do tego dnia się przygotować i zatroszczyć o każdy szczegół, bo nawet najdrobniejszy element ma znaczenie, tworzy całość i na zawsze zostanie w waszej pamięci. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką musicie podjąć, jest wybór miejsca, zarówno tego, gdzie odbędzie się sama uroczystość, jak i wesele.

Kościół, Urząd Stanu Cywilnego, a może ślub w plenerze?

Ślub kościelny zgodnie z tradycją odbywa się zazwyczaj w kościele, gdzie terytorialnie przynależy panna młoda. Warto jednak wiedzieć, że możecie wybrać sobie miejsce i księdza, który udzieli Wam ślubu. Ma to szczególne znaczenie, gdy planujecie uroczystość w większej odległości od miejsca zamieszkania lub wybieracie miejsce, kierując się sentymentem.

Istotne jest, że w takim wypadku konieczna jest zgoda proboszcza zarówno miejsca, jak i parafii, z której pochodzicie. Uzyskanie takiej zgody nie jest trudne i coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie.

Jeśli należycie do grupy osób, które planują ślub w urzędzie i będzie miał on miejsce w miesiącach letnich, warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest ślub w plenerze. Zazwyczaj taką ofertę posiadają hotele czy sale przyjęć, gdzie organizowane są wesela. Ślub w ogrodzie pozwala na złożenie przysięgi w okolicznościach przyrody dostosowanych do waszych potrzeb.

W wersji ślubu plenerowego tak naprawdę tylko wasza wyobraźnia może was ograniczyć, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki ślub urządzić na plaży. Konieczne jest dokonanie wcześniejszych ustaleń z właściwym Urzędem Stanu Cywilnego. Taka opcja generuje również większe koszty, co koniecznie musicie uwzględnić, planując weselny budżet.

Fot. Omar Tursiź/Unsplash

Wybór sali weselnej ma duże znaczenie

Przed podjęciem decyzji, gdzie odbędzie się wesele, bardzo ważne jest, abyście na wstępie przygotowań określili, w jakim stylu chcecie je urządzić. Obecnie największą popularnością cieszą się wesela w stylu glamour oraz te w stylu boho lub o charakterze industrialnym. Właściwy klimat można stworzyć za pomocą dodatków, ale również sama sala oraz jej położenie ma duże znaczenie.

Styl glamour to restauracje, które już na wejściu wskazują na elegancję i przepych – konieczne jest właściwe oświetlenie, duże okna, złocenia itp. Natomiast styl boho to las i elementy drewniane, a industrialny nawiązuje do fabryki. Wiele miejsc, gdzie organizowane są wesela, jest neutralnych – można je za pomocą dodatków dowolnie ucharakteryzować i urządzić ślub np. w stylu nawiązującym do czasów PRL-u.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając miejsce na ślub?

Zanim wybierzecie idealne miejsce, gdzie odbędzie się wasz ślub, weźcie pod uwagę także fakt, że jeśli będzie miał on miejsce poza obszarem zamieszkania, koniecznie trzeba zapewnić gościom noclegi – są hotele, które oferują ciekawe promocje w tym zakresie. Miejsce noclegowe trzeba również wziąć pod uwagę dla gości, którzy przyjeżdżają z daleka. 

Kolejnym aspektem jest obecność dzieci na weselu, gdyż mali goście rządzą się swoimi prawami – warto wybrać miejsce, gdzie jest plac zabaw, a właściciele hotelu czy sali mają do dyspozycji krzesełka dla najmłodszych czy miejsce do przewijania.

Zdjęcie główne: Emma Bauso/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dodać objętości cienkim włosom?
Jak dodać objętości cienkim włosom?
Jeśli szukasz kosmetyków, które pomogą dodać objętości twoim włosów, koniecznie przeczytaj! Przedstawiamy też sposoby na uniesienie pasm od nasady.
Ekskluzywne tuniki damskie – ubierz się dobrze na wyjątkową okazję!
Ekskluzywne tuniki damskie – ubierz się dobrze na wyjątkową okazję!
Każda kobieta pragnie bardzo dobrze się prezentować, niezależnie od okazji.
Szafki nocne – nowoczesne czy klasyczne?
Szafki nocne – nowoczesne czy klasyczne?
Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie i pasujące do wystroju szafki nocne? Nowoczesne czy klasyczne – które okażą się właściwym wyborem? Od czego zależy wybór? Cenne wskazówki znajdziesz w niniejszym artykule.
Ostatnie wpisy