Oliwa z oliwek na piękne i lśniące włosy. Jak ją stosować?
Włosy

Oliwa z oliwek na piękne i lśniące włosy. Jak ją stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zregenerować swoje włosy i przywrócić im blask? Sięgnij po niezwykłe właściwości oliwy z oliwek! Ten prosty, regularnie stosowany zabieg pomoże wzmocnić kondycję twoich włosów.

Włosy, szczególnie w okresie zimowym są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w związku z czym warto zadbać o ich odpowiednią i skuteczną pielęgnację. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z odżywczych właściwości oliwy z oliwek, która nie tylko sprawdza się w kuchni, ale też może stanowić doskonały domowy, a przede wszystkim naturalny kosmetyk. Znakomite efekty zabiegu olejowania będą widoczne szczególnie wśród włosów zniszczonych częstym rozjaśnianiem lub farbowaniem. Oliwa z oliwek nie tylko wzmocni cebulki włosów, ale też skutecznie będzie zapobiegać ich rozdwajaniu.

Jak stosować oliwę z oliwek na włosy?

Do wyboru mamy kilka różnych metod. Największą popularnością cieszy się nakładanie oliwy z oliwek na mokre lub zwilżone włosy, chociaż niektóre z nas stosują ją również na sucho. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy dokładnie rozczesać włosy, następnie na całą ich długość nakładamy kilka kropel oliwy, delikatnie wcierając je od nasady aż po same końce. Głowę owijamy ręcznikiem i staramy się odczekać ok. 30 minut. Po upływie tego czasu włosy należy dokładnie opłukać wodą i umyć przy użyciu szamponu. Zabieg olejowania warto robić regularnie chociaż raz w tygodniu.

Fot. Element5 Digital/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ochronić emocje dzieci podczas procesu rozwodowego: przewodnik dla rodziców
Jak ochronić emocje dzieci podczas procesu rozwodowego: przewodnik dla rodziców
Przewodnik dla rodziców krok po kroku, jak wesprzeć emocjonalne samopoczucie swoich dzieci w trudnym okresie rozwodu, z naciskiem na utrzymanie stabilności, komunikacji i pozytywnej atmosfery.
Cera mieszana – jak ją pielęgnować?
Cera mieszana – jak ją pielęgnować?
Utrzymanie skóry mieszanej w dobrym stanie bywa problematyczne. Dobór właściwych kosmetyków oraz codzienna pielęgnacja są w tym przypadku podstawą. Zobacz, jak możesz poprawić stan skóry mieszanej.
3 pomysły na bandanę w letniej odsłonie
3 pomysły na bandanę w letniej odsłonie
Chusta bandana to ostatnio jeden z ulubionych dodatków gwiazd. Jak ją nosić?
Ostatnie wpisy