Jak wykonać profesjonalny manicure hybrydowy?
PaznokcieUroda

Jak wykonać profesjonalny manicure hybrydowy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, a elegancki manicure może podkreślić ich urodę. Częstym rodzajem są hybrydy. Jak je wykonać, aby długo utrzymywały się na paznokciach? Podpowiadamy!

Manicure hybrydowy wśród innych rodzajów ozdabiania paznokci wyróżnia się trwałością oraz łatwością wykonania. Lakier tego rodzaju nie odpryskuje się tak szybko jak ten tradycyjny. Możesz go również wykonać samodzielnie w domu, pamiętając o kilku podstawowych czynnościach. 

Krok pierwszy – przygotowanie paznokci

Najpierw musisz zmatowić oraz wypolerować płytkę paznokcia za pomocą pilniczka o gradacji 100/180 oraz bloczku polerskiego. Ważne jest też wycięcie skórek oraz skrócenie długości samych paznokci. Takie działanie spowoduje, że lakier będzie się dłużej na nich utrzymywał. 

Zanim przystąpisz do wycięcia skórek, musisz je podważyć – wykorzystaj do tego drewniany patyczek. Po wykonaniu powyższych działań, odpowiednio nawilż paznokcie specjalną bazą.

Dobrze jest też nałożyć primer, który nie tylko odtłuści płytkę paznokcia, ale też spowoduje, że lakier będzie lepiej do niego przylegał. Primery oraz inne kosmetyki nawilżające i odtłuszczające możesz nakładać albo za pomocą pędzelka lub wacika bezpyłowego.

Nakładanie lakieru

Do wykonania tego rodzaju manicure, musisz użyć odpowiednich lakierów hybrydowych. Pamiętaj, aby nie nakładać zbyt grubej warstwy, ponieważ lakier nie zostanie odpowiednio utwardzony i zacznie się marszczyć, co nie będzie wyglądać estetycznie. Nałóż dwie lub trzy cienkie warstwy, w zależności od koloru lakieru. Jasne mają to do siebie, że trudniej pokrywają od razu płytkę paznokcia. Im więcej warstw nałożysz, tym intensywniejsza będzie barwa lakieru.

Nie może on też znaleźć się na skórkach. Przy rozprowadzeniu produktu na paznokciach zwróć uwagę, aby lakier znalazł się tylko blisko skórek, a nie na ich powierzchni. Lakiery w różnych kolorach znajdziesz w sklepie ACTIVESHOP.

Fot. Element5 Digital/Pexels

Utwardzenie za pomocą lampy 

Każda nałożona warstwa lakieru musi zostać utwardzona w lampie UV przez około 30 sekund. Zaleca się używać urządzeń mających powyżej 9 W – dzięki temu unikniesz ryzyka zbyt szybkiego odpadnięcia lakieru z paznokcia.

Na koniec nałóż top matujący lub rozświetlający, w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać. a następnie przemyj paznokcie cleanerem lub oliwką nawilżającą.

Zalety manicure hybrydowego

Przede wszystkim długo utrzymuje się na paznokciach – dobrze wykonany aż do 3 tygodni. Czas zależy do tego, jak dobrze został nałożony oraz utwardzony lakier oraz czy paznokcie zostały odpowiednio oczyszczone przed samym zabiegiem. W przeciwieństwie do klasycznego manicure, hybryda nie niszczy się np. podczas kontaktu z wodą.

Kolejną zaletą jest wygląd. Hybrydy charakteryzują się dużą gładkością oraz są znacznie błyszczące niż np. klasyczny manicure. Jeżeli dobrze nałożysz lakier, będziesz mogła przez długi czas cieszyć się lśniącymi paznokciami bez żadnych uwypukleń czy też odprysków.

Manicure hybrydowy można też wykonać szybko i tanio w domu. Wystarczy tylko, że nabędziesz:

– patyczki drewniane

– cążki

– pilniczek

– bloczek polerski

– lakiery hybrydowe

– lampę UV

Każdy z tych elementów możesz zakupić w galeriach oraz sklepach internetowych. 

Jeżeli chcesz przez kilka tygodni mieć pięknie pomalowane paznokcie, manicure hybrydowy jest dla Ciebie idealny. Pamiętaj, aby co pewien czas robić przerwy od stosowania tego zabiegu – pozwoli to na odbudowę i wzmocnienie płytki paznokcia, co jest niezbędne do tego, aby manicure prezentował się idealnie.

Fot. Valeria Boltneva/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest cytrynian magnezu? Korzyści i zastosowanie tego składnika
Czym jest cytrynian magnezu? Korzyści i zastosowanie tego składnika
Cytrynian magnezu: korzystny suplement dla zdrowia i równowagi organizmu.
Po czym poznać, że on naprawdę Cię kocha?
Po czym poznać, że on naprawdę Cię kocha?
Zastanawiasz się, czy ważny dla Ciebie mężczyzna Cię kocha? Jeśli masz obawy, przeczytaj ten artykuł.
Jak dbać o swoje stopy?
Jak dbać o swoje stopy?
Zdrowe i zadbane stopy są fundamentem Twojego ruchu. Odkryj proste sposoby, jak dbać o nie codziennie. Twoje stopy zasługują na najlepszą opiekę!
Ostatnie wpisy