Jak dbać o intymność w związku?
PsychologiaRelacje

Jak dbać o intymność w związku?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sfera intymna jest bardzo ważną częścią każdego związku. Bliskość i dotyk drugiego człowieka jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Niestety z biegiem lat płomień między partnerami zaczyna przygasać i trzeba dbać o niego z dużo większą uwagą niż na początku związku. Nic tak nie zabija życia intymnego partnerów, jak rutyna, zapracowanie i zmęczenie. Kiedy do tego dodamy jeszcze trudności w komunikacji i rozdrażnienie, które czasem dopadają nawet najbardziej zgodne pary, katastrofa jest gotowa. Zobacz sposoby na to, by na nowo rozpalić w swoim związku namiętność. 

Przeprowadź szczerą i poważną rozmowę

Intymność w związku nie może istnieć bez sprawnej komunikacji. Jeśli czujesz, że w Twoim związku pojawia się problem, porozmawiaj o tym ze swoją drugą połówką i postarajcie się znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Może Twój partner lub partnerka ma stresujący okres w pracy, o którym nie wiesz lub w jego/ jej rodzinie pojawiły się jakieś problemy, które kładą się cieniem na jego/jej psychice. Rozmowa, w której otworzycie się przed sobą pomoże przywrócić w związku nie tylko pomoże znaleźć źródło problemu, lecz także zbliży Was do siebie. Jeśli trudności z intymnością zakorzenione są głęboko, zwróćcie się we dwoje po pomoc u seksuologa, który wesprze Was w walce z problemami.

Wyklucz problemy zdrowotne

Trudności przy zbliżeniach z drugą osobą, takie, jak na przykład zaburzenia erekcji, mogą mieć podłoże zdrowotne. Zwłaszcza, jeśli Twój partner prowadzi nieregularny tryb życia, nie ma czasu na aktywność fizyczną i przygotowywanie zdrowych posiłków, powinien udać się z tym problemem do lekarza. Jeśli nie będzie dało się wyeliminować zaburzeń od razu, specjalista na pewno poleci środki, takie jak viagra lub kamagra, które dadzą efekty w czasie powrotu do zdrowia Twojego partnera. 

Dbanie o siebie jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowego życia intymnego. W ramach wspólnego spędzania czasu, możesz z ukochaną osobą wybrać się na jogging lub siłownię. Sport i ćwiczenia, to czynności, podczas których do mózgu uwalniane są hormony podobne do tych, które wydzielają się podczas seksu. Wspólny trening może podnieść libido obojga partnerów, a do tego daje pretekst do wspólnego prysznica, który ma szansę stać się furtką do czegoś więcej. 

Fot. Jeremy Banks/Unsplash

Postaraj się urozmaicić życie łóżkowe

Monotonia w sypialni to zmora milionów par na całym świecie. Seks, w którym jesteś w stanie krok po kroku wymienić, co się stanie, przestaje być ekscytujący. Spróbuj porozmawiać z partnerem/partnerką o tym, czego chciałabyś spróbować i ustalcie, co będzie dla Was obojga komfortowe, ale też ekscytujące. Niektóre praktyki, zahaczające na przykład o BDSM, mogą być dla drugiej osoby przekroczeniem pewnej granicy, która wyznacza poczucie bezpieczeństwa podczas seksu. Absolutnie nie można zmuszać siebie samych lub siebie nawzajem do robienia czegoś, czego się nie chce. Pamiętaj o tym i bądź wyrozumiała dla siebie i swojej drugiej połówki. Podczas szczerej rozmowy na pewno znajdzie się coś, co przywróci w Was gorący płomień namiętności. 

Gadżety erotyczne lub seksowna bielizna również mogą skutecznie podkręcić temperaturę w sypialni. Nie bój się eksperymentować i pamiętaj, że o ile obie strony czują się dobrze z tym, co robicie, wszystkie chwyty są dozwolone! Nie bój się, że coś zostanie odebrane za zbyt dziwne lub zbyt wyuzdane. Ściany sypialni ani pościel nie zdradzą nikomu Waszych sekretów.

O intymność w związku trzeba dbać przez całe wspólne życie. Namiętność, której się nie dogląda umiera, a w jej miejscu pojawia się rutyna i znudzenie. Nie pozwól na to, by taki los spotkał Twój związek. 

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samotność w związku – z czego może wynikać i jak sobie z nią poradzić?
Samotność w związku – z czego może wynikać i jak sobie z nią poradzić?
Twój partner jest tuż obok, a mimo wszystko czujesz się samotnie? Sprawdź, jak sobie radzić z takim stanem.
Rodzaje różańców. Jaki wybrać dla siebie?
Rodzaje różańców. Jaki wybrać dla siebie?
Nie każda osoba regularnie korzystająca z różańca wie jednak, że w sprzedaży dostępnych jest kilka jego rodzajów, w tym także nowoczesny i funkcjonalny różaniec na rękę dla mężczyzn i kobiet.
Integracja sensoryczna u dziecka – jak ją rozwijać?
Integracja sensoryczna u dziecka – jak ją rozwijać?
Chcesz pomóc dziecku odkrywać i poznawać otaczający świat? Zobacz, od czego zależy prawidłowa integracja sensoryczna u najmłodszych.
Ostatnie wpisy