Ekologiczne żywienie – co powinno zawierać?
Lifestyle

Ekologiczne żywienie – co powinno zawierać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdrowe jedzenie i zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i świetnego stanu zdrowia. To, co ląduje na naszych talerzach ma bardzo duży wpływ na to, jak się czujemy, dlatego też warto zadbać zdrowe i ekologiczne odżywianie. Dowiedz się więc, czym tak dokładnie jest jedzenie eko oraz dlaczego warto po nie sięgać.

Przysłowie mówiące o tym, że „jesteś tym, co jesz” ma spore odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zdrowe jedzenie oraz pełnowartościowy jadłospis mają bowiem szalenie duży wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dowiedz się więc, czym dokładnie jest ekologiczne odżywianie oraz dlaczego warto na nie przejść. 

Czym jest ekologiczna żywność?

Określenie ekologiczna żywność lub jedzenie bio jest obecnie dość popularne. Wiele sklepów posiada tak właśnie oznaczone półki, zachęcające konsumentów do zakupu produktów z zielonym listkiem – bo lepsze, bo zdrowsze, bo ze sprawdzonych upraw i hodowli. Czym jednak tak naprawdę jest ekologiczna żywność i bio produkty? Otóż za tymi dwoma wszechobecnymi określeniami kryje się dość proste wyjaśnienie. Produkty takie jak nabiał, jajka, mięso, owoce i warzywa oraz przetwory warzywne czy też zioła, herbaty oraz kawy (na przykład te dostępne na https://promienieslonca.pl/products/kawy-herbaty-ziola) oznaczone znaczkiem eko lub bio to nic innego jak jedzenie bez GMO, antybiotyków, wzmacniaczy czy przyspieszaczy wzrostu. Można więc powiedzieć, że jest to jedzenie w pełni naturalne. Jest to żywność wysokiej jakości wytwarzana w systemie gospodarstwa ekologicznego, a więc takiego, w którym unika się stosowania nawozów sztucznych, pestycydów, regulatorów wzrostu i dodatków żywnościowych.

Jeśli więc chcesz wprowadzić do swojej codziennej diety takie właśnie ekologiczne produkty, to koniecznie odwiedź supermarket online Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziesz wiele sklepów z najwyższej jakości produktami ekologicznymi. 

Oznaczenia ekologicznej żywności

Ekologiczna żywność to taka, która uprawiana, wytwarzana, lub przetwarzana jest w  określony sposób. Aby potwierdzić ekologiczność i naturalność produktów dostępnych w sklepach, wprowadzone zostały liczne oznaczenia i certyfikacje, które dają konsumentom gwarancję, że dany produkt rzeczywiście jest eko i bio. Co jednak trzeba zrobić, żeby taki certyfikat otrzymać? Przede wszystkim wymagana jest uprawa pod nadzorem jednostki certyfikującej z uprawnieniami nadanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na takiej eko uprawie wyłączone musi być stosowanie sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów oraz hormonów i innych produktów farmaceutycznych. Wszystko musi odbywać się z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych substancji lub minerałów. 

Dlaczego warto wybrać żywność ekologiczną?

Korzyści płynących z wyboru żywności ekologicznej lub chociaż częściowego włączenia jej do codziennego jadłospisu jest naprawdę sporo. Eko żywność jest przede wszystkim w 100% bezpieczna, ponieważ pochodzi całkowicie z natury. Wybierając eko produkty nie dostarczasz swojemu organizmowi żadnych środków chemicznych i toksyn – jedynie wartościowe składniki takie jak witaminy i minerały. Ponadto rolnictwo ekologiczne zabrania stosowania organizmów genetycznie modyfikowanych, co przekłada się bezpośrednio nie tylko na zdrowie, ale również kondycję środowiska. Wybierając eko żywność dbasz więc nie tylko o siebie, ale także o planetę.

Zdj. główne: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Beret wraca do łask – nowy trend jesieni!
Beret wraca do łask – nowy trend jesieni!
Hit wśród tegorocznych stylizacji! Sprawdź jesienne inspiracje influencerek modowych!
Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień
Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień
Ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka elementów.
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Jak wybrać najlepszą salę weselną w Lublinie?
Wesele to jedna z najpiękniejszych ceremonii w życiu każdej Pary Młodej. Poprzedzona jest ona żmudnymi przygotowaniami, a także dużą ilością stresu.
Ostatnie wpisy