Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd. Są warte fortunę!
Styl

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd. Są warte fortunę!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy wie, że gwiazdy nie lubią oszczędzać, tym bardziej, kiedy chcą zaimponować swojej drugiej połówce. Nic więc dziwnego, że sławni Panowie wydają bajeczne sumy na pierścionki zaręczynowe dla swoich ukochanych. W końcu symbol ich wiecznej miłości musi iść w parze z ich bogactwem. W tym artykule przedstawiliśmy najdroższe pierścionki zaręczynowe gwiazd.

Elizabeth Taylor, 8,8 miliona dolarów

Nic dziwnego, że właścicielką najdroższej obrączki w historii jest Elizabeth Taylor. Pierścionek podarował aktorce jej mąż, Richard Burton. Dzieło sztuki z 33-karatowym diamentem aktorka nosiła prawie nieprzerwanie do końca życia. Na aukcji w 2011 roku pierścionek został sprzedany za 8,8 miliona dolarów.

Mariah Carey, 6-8 milionów dolarów

Obrączka ślubna Mariah Carey od miliardera Jamesa Packera to 35-karatowy pierścionek z diamentem i platyną. To o 2 karaty więcej, niż diament Elizabeth Taylor, ale kamień Mariah nie jest tak wysokiej jakości, więc jego wartość szacuje się na 6–8 milionów dolarów. 

Beyoncé, 5 milionów dolarów

18-karatowa biżuteria z brylantami królowej R`n`B Beyoncé także uchodzi za jedną z najdroższych na świecie. Pierścień podarował jej producent Jay-Z, który niejednokrotnie znajdował się na szczycie list najbogatszych ludzi branży muzycznej. Koszt obrączki Beyoncé szacuje się na 5 milionów dolarów.

Paris Hilton, 4 miliony dolarów

24-karatowy diamentowy pierścionek zaręczynowy, który wręczył jej w w 2005 roku Paris Latsis , został kupiony za 4 miliony dolarów. Kilka miesięcy po nagłej separacji, gwiazda sprzedała pierścionek za 2 miliony dolarów, aby pomóc ofiarom huraganu Katrina. 

Kim Kardashian, 4 miliony dolarów

Pierścionek o wadze 15 karatów został zamówiony przez Kanye Westa u jubilerów firmy Lorraine Schwartz. Ze względu na specjalny szlif kamienia, ten egzemplarz jest bardzo cenny i szacowany na 4 miliony dolarów. Jednak pierścień Kim Kardashian został skradziony w 2016 roku wraz z inną biżuterią gwiazdy. Kim ma już jednak nowy pierścionek, który prawdopodobnie jest dwa razy droższy od poprzedniego.

Blake Lively, 2,5 miliona dolarów

Kiedy Ryan Reynolds dał Blake Lively pierścionek zaręczynowy, media zaczęły natychmiast porównywać go z pierścionkiem poprzedniej żony aktora, Scarlett Johansson. Jednak biżuteria dla Blake kosztowała 20 razy więcej.

Ryan zamówił ją u znanego hollywoodzkiego jubilera Lorrena Schwartza i sam brał udział w projektowaniu. Jest to 10-karatowy owalny diament, zamknięty w trzech rzędach z białego i różowego złota, kosztował około 2,5 miliona dolarów – zdobi palec Blake od 8 lat.

Melania Trump, ponad 1,5 miliona dolarów

W 2005 roku były już prezydent USA Donald Trump wręczył swojej żonie Melanii pierścionek Graffa z 10-karatowym diamentem i ogłosił, że kupił go za 1,5 miliona dolarów. Kilka lat później przedstawiciele marki powiedzieli, że w rzeczywistości dekoracja była znacznie droższa, Trump nie podał pełnego kosztu w trosce o bezpieczeństwo swojej żony.

Po dziesięciu latach małżeństwa były prezydent uczynił Melanii jeszcze hojniejszy prezent – pierścionek z 25-karatowym brylantem, którego ceny prezydent też nie ogłosił. 

Kate Middleton

Zanim trafił w ręce Kate Middleton, pierścień z dużym szafirem należał do matki Williama, Diany. Wiąże się z nim bardzo wzruszająca historia: po śmierci księżniczki synowie mogli zabrać jedną z jej rzeczy dla siebie. William wybrał zegarek, a Harry wybrał pierścionek.

Kiedy William miał się ożenić, Harry zdecydował, że biżuteria będzie mu bardziej potrzebna i dał ją swojemu bratu, który dał ją swojej ukochanej Kate. Gdyby nie ten szlachetny czyn, pierścień mógłby trafić do Meghan Markle. Wartość pierścienia nie jest do końca obecnie znana, jednak ze względu na swoją historię prawdopodobnie jest zaporowa.

Fot. Daniel Kalisz/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne meble do małej kawalerki
Nowoczesne meble do małej kawalerki
Mała kawalerka może być zarówno nowoczesna, jak i przestronna. Sprawdź, jak to zrobić!
Jak korzystać z zestawów upominkowych miodu dla zdrowia i urody?
Jak korzystać z zestawów upominkowych miodu dla zdrowia i urody?
Odkryj nieznane korzyści zdrowotne i urodzeniowe, które oferują zestawy upominkowe z miodem. Przekształć rutynę pielęgnacyjną dzięki miód naturalnym składnikom.
Czy codzienna medytacja może poprawić jakość twojego snu?
Czy codzienna medytacja może poprawić jakość twojego snu?
Dowiedz się, jak praktyka medytacji może wpływać na poprawę jakości snu, promując głęboki relaks i poprawiając zdolność do radzenia sobie ze stresem.
Ostatnie wpisy