Dlaczego warto tańczyć rumbę?
Zdrowie i fitness

Dlaczego warto tańczyć rumbę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rumba, określana przez niektórych tańcem zmysłów, niesie szereg pozytywnych (także prozdrowotnych) skutków. Kiedy warto ją tańczyć i na jakie efekty można liczyć? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Rumba — na czym polega ten taniec?

Rumba to jeden z tańców latynoamerykańskich. Wywodzi się z Kuby i zdaniem historyków tańca, narodziła się w reakcji na zniesienie w tym kraju niewolnictwa w latach 80. XIX wieku. Choć taniec ten budził sprzeciw i był porównywany do ptasich godów, szybko zyskał sympatię wśród mieszkańców.

Rumba kubańska to tak naprawdę 3 różne wersje tańca:

  • Rumba Columbia – taniec solo, który wykonują tylko mężczyźni. Ta rumba charakteryzuje się szybkim tempem i wykorzystaniem wielu figur akrobatycznych. Obecnie tańczy się ją niemal wyłącznie na Kubie.
  • Rumba Yambú – to wolna, bardzo powściągliwa rumba, tańczona nawet nieco „sztywno”. Również ta wersja nie jest zbyt popularna poza Kubą.
  • Rumba Guaguancó – najbardziej znana wersja rumby. Większość szkół tańca ma właśnie tę odmianę w swojej ofercie. W tej odmianie rumby kluczowe jest uwodzenie w tańcu i historia miłosna opowiedziana przez tancerzy.

Lekcje rumby polecamy szczególnie parom. Te zajęcia pozwolą Wam odbudować bliski kontakt z partnerem/partnerką i ponownie rozgrzać związek. Zajęcia rumby wymuszają sytuacje bardzo zmysłowe, dlatego warto wybrać się na nie właśnie w parze.

Co daje tańczenie rumby?

Lekcje rumby polecamy wszystkim parom, które borykają się z problemem mniejszego zainteresowania ze strony partnera. Ten taniec jest niezwykle zmysłowy i z pewnością pozytywnie wpłynie na związek, pozwoli odnaleźć dawne fizyczne zainteresowanie partnerem lub partnerką.

Rumba sprawia, że tańcząca ją para staje się bardziej świadoma swojego ciała i ciała partnera/partnerki. Płynne, precyzyjne ruchy, pełne gracji przejścia do kolejnych figur, nieruchoma górna część ciała (głowa i barki) i jednocześnie falująca czy wręcz wijąca się dolna część ciała, a także muśnięcia partnera sprawiają, że taniec ten jest niezwykle zmysłowy. 

Rumba pozwala podnieść samoocenę i rozwinąć pewność siebie. Taniec ten polega na uwodzeniu partnera, wchodzeniu z nim w bliską relację, zatem na zajęcia najlepiej jest wybrać się z partnerem/partnerką lub kimś bliskim, kto nie będzie nas krępować i przy kim odważymy się wykonywać charakterystyczne dla rumby ruchy bioder.

Korzyści zdrowotne płynące z tańca

Rumba nie jest szybkim tańcem, więc zdecydowanie nie należy liczyć na spalenie dużej ilości kalorii i zmniejszenie masy ciała. Jednak tańcząc rumbę, wypracujesz prawidłową sylwetkę ciała, co będzie miało zbawienny wpływ na stan Twojego kręgosłupa. Dodatkowo trenowanie rumby zwiększa elastyczność i gibkość, szczególnie dolnych partii ciała, dlatego jest to doskonałe uzupełnienie bardziej forsownych treningów.

Warto też podkreślić, że taniec, tak jak inne formy ruchu, wpływa pozytywnie na nastrój i samopoczucie, dlatego warto tańczyć rumbę, jeśli zmagamy się ze stresującymi sytuacjami. Taniec pozwoli oderwać się na chwilę od codziennych zmartwień i ułatwi relaks po stresującym dniu w pracy.

Zdj. główne: Adrian Dascal/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia na zgrabne uda, które możesz wykonać w domu
Ćwiczenia na zgrabne uda, które możesz wykonać w domu
Nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu, by zadbać o smukłe uda! Oto kilka sprawdzonych ćwiczeń, które wykonasz samodzielnie w domu.
Skutki ukąszenia przez kleszcza
Skutki ukąszenia przez kleszcza
Skutki ukąszenia przez kleszcza mogą być różnorodne i zależą od wielu czynników, takich jak gatunek kleszcza, obecność patogenów oraz reakcja organizmu na ukąszenie.
Wkrótce Dni Kariery 2020! Wystartowały zapisy!
Wkrótce Dni Kariery 2020! Wystartowały zapisy!
Jak znaleźć swoją ścieżkę zawodową? Startują zapisy na Dni Kariery 2020!
Ostatnie wpisy