Żegnamy lato, ale nie opaleniznę! Jak stosować samoopalacze, żeby mieć promienną skórę na jesień?
Pielęgnacja ciałaUroda

Żegnamy lato, ale nie opaleniznę! Jak stosować samoopalacze, żeby mieć promienną skórę na jesień?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdy wakacje powoli przechodzą do historii, pogoda także przestaje rozpieszczać słońcem. Na szczęście koniec lata nie musi oznaczać końca opalenizny. Podpowiadamy, jak pielęgnować ciało, by zachować na dłużej złocisty odcień skóry. 

Od czego zależy opalenizna?

Zastanawiasz się, jak to jest, że przy tej samej ekspozycji na słońce niektóre osoby szybko i intensywnie się opalają, podczas gdy inne nie mogą pochwalić się takimi efektami plażowania? Wiele zależy od indywidualnego koloru skóry oraz podatności na działanie promieni słonecznych. Jest to związane z poziomem melaniny produkowanej przez melanocyty. Posiadacze ciemnej karnacji posiadają melanocyty w każdej z warstw naskórka, natomiast właściciele jasnej, porcelanowej cery mają mniej melanocytów, które w ich przypadku znajdują się w najgłębszej z warstw skóry. Opalenizna jest mechanizmem obronnym naskórka, który pod wpływem słońca produkuje więcej melaniny, przybierając złocisto-beżowy odcień. Właśnie dlatego opaleniznę najłatwiej jest uzyskać ludziom o ciemniejszej karnacji.

Jak utrzymać opaleniznę?

Nawet najpiękniejsza wakacyjna opalenizna nie jest podarowana raz na zawsze. Jak długo można się nią cieszyć? Zależy to od stopnia opalenia skóry, jednak standardowo jest to około 10 do 30 dni. Aby opalenizna zdobiła ciało tak długo, jak to możliwe, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Kolorytowi opalenizny oraz ogólnej kondycji naskórka bardziej służą krótsze i regularne kąpiele słoneczne niż jednorazowe wielogodzinne przebywanie w ostrym słońcu. W trosce o zdrowie skóry oraz jej młody wygląd nie zapominaj o kremach z filtrem, które umożliwiają stopniowe opalanie się skóry w bezpieczny sposób. 

Po opalaniu zadbaj o nawilżenie skóry oraz ukojenie podrażnień. Wśród przeznaczonych do tego kosmetyków dobrze spisują się balsamy z aloesem, pantenolem i przedłużającymi opaleniznę masłem kakaowym lub olejkiem makadamia. Co kilka dni wykonuj również peeling, który wyrówna odcień opalenizny. W codziennej pielęgnacji unikaj przesuszających żeli pod prysznic i bardzo gorącej wody. Nie zapominaj także o piciu odpowiedniej ilości płynów i pamiętaj o diecie, która wspiera zachowanie opalenizny. W jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w beta karoten oraz witaminę E. Dodawaj do posiłków marchewkę, dynię, pomidory, szpinak, jarmuż, orzechy oraz oliwę z oliwek, a Twoja skóra będzie wyglądała niczym świeżo muśnięta słońcem aż przez kilka tygodni.

Samoopalacze, czyli prosty sposób na opaleniznę

Podczas urlopu nie udało Ci się złapać opalenizny? Rozwiązaniem problemu bladej skóry wcale nie musi być wizyta w tradycyjnym solarium, która także naraża ciało na kontakt z promieniami UV. Właśnie teraz warto odkryć zalety kosmetyków o samoopalającym działaniu. Dzięki samoopalaczowi unikniesz fotostarzenia związanego z negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego, a złocisty odcień skóry możesz wyczarować o każdej porze roku, nie tracąc czasu na długie wylegiwanie się na słońcu lub uczęszczanie do solarium. 

Samoopalacze możesz kupić w kilku wydaniach, takich jak spray, balsam, a nawet puszysta pianka. Kluczowy składnik ich formuły jest taki sam, a jest nim organiczny związek chemiczny – dihydroksyaceton (DHA), który reaguje z aminokwasami w warstwie rogowej naskórka. Rezultatem tego działania jest przyciemnienie skóry, która zyskuje charakterystyczny odcień. Samoopalacze występują w wariantach dla jasnej i ciemniejszej karnacji, tak aby zapewnić maksymalnie naturalny efekt wizualny. W przypadku twarzy, na której skóra jest delikatniejsza niż na ciele, lepiej sięgnąć po dedykowany jej lekki samoopalacz, który nie obciąży naskórka.

Jak stosować samoopalacz?

Aby cieszyć się równomierną opalenizną, przygotuj skórę do aplikacji samoopalającego kosmetyku. Dzień wcześniej wydepiluj nogi i wykonaj dokładny peeling ciała, aby pozbyć się martwego naskórka, który mógłby przyczynić się do powstania plam na ciele. W kolejnym kroku zadbaj o nawilżenie, wmasowując odżywczy balsam, dzięki któremu skóra będzie aksamitnie miękka i gładka. Szczególną uwagę poświęć obszarom, takim jak dłonie, stopy, kolana i łokcie. W następnym dniu zaaplikuj samoopalacz.

Samoopalacz rozprowadzaj na skórze lekko kolistymi ruchami, kierując się od nóg ku górze.  Możesz nakładać go dłońmi lub aplikować przy pomocy specjalnej rękawicy. Następnie umyj ręce, by uniknąć na nich przebarwień. Choć zależy to od indywidualnych cech produktu, zazwyczaj efekt działania samoopalacza jest widoczny już po kilku godzinach. Najpierw pozwól mu się jednak wchłonąć, aby opalenizna była wolna od zacieków. Chcąc podtrzymać efekty działania kosmetyku, należy ponawiać jego aplikację raz na tydzień, ponieważ już po kilku dniach taka opalenizna zaczyna tracić na intensywności. 

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Długie i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety wiele pań ma z nimi spory problem, ponieważ są słabe i szybko się łamią. Co zrobić, by były mocniejsze i szybciej rosły?
Spersonalizowane prezenty – doradzamy co i kiedy wręczyć
Spersonalizowane prezenty – doradzamy co i kiedy wręczyć
Jesteś gościem na urodzinach, ślubie lub innej wyjątkowej uroczystości i nie wiesz, jaki prezent wybrać? Dowiedz się, jakie spersonalizowane prezenty będą najlepsze na każdą okazję.
Jak oszczędzić czas i pieniądze dzięki przedsądowym ustaleniom w procesie rozwodowym
Jak oszczędzić czas i pieniądze dzięki przedsądowym ustaleniom w procesie rozwodowym
Odkryj wielokrotne korzyści i strategie oszczędzania na kosztach rozwodu poprzez przedsądowe ugodę. Prowadzimy Cię przez kluczowe aspekty i praktyczne porady dla Twojego przypadku.
Ostatnie wpisy