Jak wzmocnić więź w związku?
PsychologiaRelacje

Jak wzmocnić więź w związku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Silna więź z partnerem opiera się na wzajemnej akceptacji, szczerości oraz zaangażowaniu. Istnieje szereg aktywności, które sprzyjają otwarciu się na drugą osobę, a także budowaniu bliskości i wzajemnego zaufania w związku. W artykule prezentujemy niektóre z nich. 

Znaczenie bliskości 

Bliskość jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. W trakcie trwania związku może się zmieniać wraz z rozwojem partnerów, ale należy zadbać o to, aby nie zniknęła z relacji całkowicie. Warto pamiętać o tym, że intymność i bliskość w związku mogą osłabić się z powodu rutyny, pośpiechu czy życia w stresie. Aby zbudować zdrową i pogłębioną relację, warto dbać o uważne słuchanie partnera, odpowiednią komunikację, a także ciekawe formy wspólnego spędzania czasu. Partnerzy w związku potrzebują wypracować własne sposoby wyrażania bliskości, które pozwolą im zbudować wyjątkową więź.

Jak wzmacniać więź? 

Bliskość najłatwiej buduje się przez wspólnie spędzony czas. Warto dzielić hobby albo uprawiać razem sport – taniec towarzyski w parach, wspólna gra w tenisa czy wspinaczka to doskonałe okazje do rywalizacji, współpracy oraz bliskości. Wspólne cele i plany na przyszłość wzmacniają więzi w związku. Duże znaczenie mają także proste, codzienne czynności, takie jak wspólne przygotowywanie i celebrowanie posiłków czy wieczorne rozmowy, które zbliżają partnerów do siebie. Dają one okazję do pogłębienia relacji, poznawania siebie, dzielenia się wspomnieniami i marzeniami. Ciekawym urozmaiceniem może być także gra dla par stworzona z myślą o poprawie relacji w związku. Gra popularyzuje szczere i bezpośrednie rozmowy na różne tematy, a przy tym otwarte mówienie o swoich emocjach. Rozgrywka pozwoli partnerom dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, niezależnie od tego, jak długo trwa ich związek. Wspólnie spędzany czas wolny może obejmować także podróże i zabiegi relaksacyjne, takie jak odprężający masaż dla dwojga warszawa oferuje wiele luksusowych rytuałów dla par, które pomagają się odprężyć po ciężkim dniu, rozładować stres oraz budują intymną i romantyczną atmosferę. 

Fot. Oziel Gómez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Brakuje Ci pomysłu na prezent walentynkowy dla partnera? Te propozycje są strzałem w 10!
Brakuje Ci pomysłu na prezent walentynkowy dla partnera? Te propozycje są strzałem w 10!
Prezenty na walentynki dla chłopaka wcale nie muszą być nudne. Słuchawki dla gamera, kalendarz dla biznesmena lub narzędzia dla majsterkowicza zawsze będą idealnym prezentem na święto zakochanych. Sprawdź nasze propozycje!
Matthew McConaughey otworzył swój kanał na YouTube
Matthew McConaughey otworzył swój kanał na YouTube
Jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie zamierza opowiedzieć o swoim życiu i przekonaniach.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla swojego psa?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla swojego psa?
Zdrowa dieta dla psa: jak wybrać właściwą karmę i dbać o jego dobrostan?
Ostatnie wpisy