Wyjazd z psem – lista rzeczy, które warto zabrać
Lifestyle

Wyjazd z psem – lista rzeczy, które warto zabrać

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dłuższe wakacje, a nawet kilkudniowy urlop, na który zabierasz swojego czteronożnego przyjaciela, przynoszą mnóstwo radości zarówno psiakowi, jak i właścicielowi. Jednak pakując się na taki wyjazd, warto pamiętać o kilku rzeczach, które trzeba ze sobą zabrać. Podpowiadamy, co może się przydać.

Jeśli na wakacje zabierasz ze sobą psa, to musisz spakować nie tylko siebie, ale także jego. Jest kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w takiej psiej walizce. Podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać.

Co zabrać na wyjazd z psem?

Wiadomo, że wybierając się gdziekolwiek z psem, należy zabrać ze sobą smycz i szelki lub obrożę. Jednak co jeszcze trzeba wziąć na nieco dłuższy wyjazd? 

Książeczka zdrowia

Przede wszystkim weź ze sobą książeczkę zdrowia swojego pieska. Mamy nadzieję, że się to nie będzie ona potrzeba, jednak nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w trakcie podróży. Być może konieczna niespodziewana wizyta u weterynarza. Upewnij się także, czy Twój pupil ma wszystkie szczepienia.

Miseczki

Weź ze sobą także miseczki na jedzenie i wodę. Przydadzą się one nie tylko na miejscu, ale także w trakcie podróży. Miej przy sobie także karmę dla psiaka, najlepiej taką, którą Twój przyjaciel je w domu. Próbowanie nowości w podróży może okazać się niezbyt dobrym pomysłem. Weź również wodę mineralną na drogę, aby w czasie podróży, szczególnie w gorące dni, pies miał stały dostęp do picia.

Kocyk i ulubiona zabawka

Ważne jest także, aby zabrać ze sobą kocyk i ulubioną zabawkę pieska. Dla wielu czworonożnych przyjaciół podróż oraz zmiana otoczenia może okazać się wyjątkowo stresująca, dlatego też tak ważne jest, aby zabrać dla nich coś, co pachnie domem i daje poczucie komfortu. Kocyk przyda się także w trakcie drogi, aby pies miał wygodne miejsce do siedzenia lub spania.  

Ubranko i torba dla psa

Jeśli jesteś posiadaczką małej rasy, to zabierz ze sobą także ubranko dla psa. Takie malutkie pieski dość szybko marzną, dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią temperaturę podczas długich spacerów, kiedy na dworze jest już nieco chłodniej. Śliczne i ciepłe ubranka znajdziesz na przykład na stronie https://littleheroes.pl/59-ubranka-dla-psa. Dla psich maluchów może przydać się także torba dla psa.

Adresówka

Warto także zabrać ze sobą adresówkę z Twoimi danymi, imieniem psa oraz numerem telefonu. Jest ona niezbędna, jeśli piesek zgubi się w tłumie, lub wybierze się spacer bez Ciebie. Dzięki takiej adresówce osoba, która go odnajdzie, będzie mogła w łatwy sposób się z Tobą skontaktować.

Podróż za granicę 

Podróżując z psem za granicę, oprócz rzeczy wymienionych powyżej, należy pamiętać o jeszcze innych aspektach. Jeśli planujesz wybrać się na wakacje poza granicami naszego kraju, to konieczne może być wyrobienie paszportu dla psa. Warto również pamiętać o przepisach panujących w Unii Europejskiej. Pozwalają na one dość swobodne przemieszczanie się zwierząt, jednak piesek musi spełniać określone warunki, jeśli chcesz z nim podróżować  na terenie UE. Przede wszystkim musi posiadać ważne zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie, chip lub tatuaż identyfikacyjny oraz wspomniany wcześniej paszport. Dodatkowo, w przypadku psa poniżej trzech miesięcy, wymaga się specjalnego zezwolenia Urzędu ds. Rolnictwa. Szczegółowe informacje na temat przekraczanie granic z psem możesz znaleźć, dzwoniąc lub przeglądając witryny internetowe ambasad.

Zdjęcie główne: Charles Roth/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik na temat konserwacji i pielęgnacji elementów e-papierosa dla dłuższej żywotności
Poradnik na temat konserwacji i pielęgnacji elementów e-papierosa dla dłuższej żywotności
Odkryj tajniki skutecznej konserwacji i pielęgnacji e-papierosa, aby zapewnić mu długą żywotność. Praktyczne wskazówki i porady dla każdego użytkownika.
Co robić, gdy dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem?
Co robić, gdy dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem?
Komputer nie jest złem wcielonym i może przynosić dziecku korzyści. Co jednak robić, gdy trudno mu się oderwać od monitora? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.
Jakie badania warto wykonywać regularnie
Jakie badania warto wykonywać regularnie
Jakie badania powinno się wykonywać regularnie?
Ostatnie wpisy