Masz przeczucie, że Twój partner Cię zdradza? Sprawdź, jakie mogą być tego oznaki
PsychologiaRelacje

Masz przeczucie, że Twój partner Cię zdradza? Sprawdź, jakie mogą być tego oznaki

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Czy na świecie są wierni ludzie? Jeśli uważasz, że coś jest nie tak w Twoim związku, sprawdź, czy czasem on Cię nie zdradza. W tym artykule podpowiadamy, po czym można poznać, że mężczyzna ma inną na boku.

Zaczął zachowywać się inaczej 

Zmiany w zachowaniu mogą być różne: może zaczął komunikować się z Tobą z mniejszym zainteresowaniem, wygląda na roztargnionego lub odwrotnie, zaczął częściej niż zwykle dawać prezenty i kwiaty? Nagłe przejawy troski, których nie było nawet w waszym najlepszym okresie także mogą świadczyć o zdradzie: tak może zachowywać się osoba, która czuje poczucie winy i stara się zadośćuczynić. 

Najlepszą obroną jest atak

Wiele zdradzających osób działa według tej zasady. Mogą Cię obserwować, o coś oskarżać. Ponadto mogą bez powodu zachowywać się agresywnie lub obsesyjnie monitorować Twoją korespondencję mailową lub telefoniczną. W rzeczywistości tak naprawdę zdradzająca osoba ukrywa w ten sposób własną winę. Kiedy Ty będziesz zajęta udowadnianiem swojej lojalności wobec niego, nie będziesz miała siły, czasu i okazji, by podejrzewać go o zdradę. 

Ma obsesję na punkcie swojego telefonu

Kolejny znak ostrzegawczy, to gdy mężczyzna zwraca zbyt dużą uwagę na swój smartfon, laptop i inne gadżety. Czyli jest zbyt czujny i przewrażliwiony na ich punkcie. A kiedy podniesiesz jego telefon lub znajdujesz się przy jego komputerze, prawie wpada w histerię. 

Podejrzanym znakiem jest też usuwanie korespondencji i wyczyszczona historia w przeglądarce. Najbardziej wyrafinowani oszuści potrafią mieć osobny telefon do rozmów z kochankami, z kolei najbardziej nieostrożni korzystają bezpośrednio z komputera lub laptopa.

Wzmożona aktywność korespondencyjna także powinna dać Ci powód do myślenia. Tym bardziej, jeśli wcześniej Twój mężczyzna nie korzystał tak intensywnie z czatów. W tym przypadku pierwszym krokiem jest bezpośrednie pytanie, do kogo pisze tak dużo i często. Każda wymijająca lub niejasna odpowiedź jest powodem do niepokoju. Warto już pomyśleć o tym, jak samodzielnie dowiedzieć się, kim jest ten tajemniczy rozmówca. Albo rozmówczyni.

Fot. Clique Images/Unsplash

Gubi się w zeznaniach

Mężczyzna, który zdradza, będzie się denerwował, próbując ukryć swoje niewłaściwe postępowanie. Często zacznie Cię okłamywać i gubić w swoich oświadczeniach, obietnicach i planach. Na pierwszy rzut oka może to być niewinne zapomnienie, ale jeśli coraz częściej zauważasz dziwne kłamstwa, to jest powód, byś zaczęła być ostrożna.

Przestał okazywać uczucie/zainteresowanie

Fizyczna intymność jest ważną częścią związku. Niezależnie od tego, czy są to uściski, pocałunki, czy coś innego, wszystko to sprawia, że ​​związek jest silniejszy. Jeśli jednak Twój chłopak od dawna nie przejął inicjatywy lub nie reaguje na Twoje działania, może to oznaczać, że coś jest nie tak. 

Przyczyną niekoniecznie będzie niewierność – może istnieć ogromna liczba powodów dla rezygnacji z fizycznej intymności, w tym różne blokady psychologiczne – ale niestety zdrada jest jedną z opcji.

Jest emocjonalnie wyłączony

Oczywiste jest, że w związku ważny jest nie tylko aspekt fizyczny, ale także emocjonalny. Jeśli Twój chłopak nie jest zaangażowany emocjonalnie – ciągle jest zamknięty w sobie, prawie Cię nie słucha, rzadko sam zaczyna rozmowę, choć kiedyś był tak rozmowny – to również wskazuje, że coś jest nie tak. To także może nie być związane ze zdradą, ale i tak lepiej porozmawiać o tej sytuacji i dowiedzieć się, dlaczego tak się zdystansował.

Zmienił się jego gust

Twój ukochany nagle zdecydował się zostać wegetarianinem. Albo stał się zagorzałym fanem chińskiego jedzenia. Coś tu jest nie tak, zwłaszcza jeśli wcześniej nie interesowały go kulinarne nowinki. Niezależnie od tego, czy Twój chłopak Cię zdradza, czy nie, spróbuj spróbować jego nowego hobby i zrozumieć, skąd się wzięło. Pomoże to zachować bliskość i jedność.

Nie jest z Ciebie zadowolony

Ciągłe wyrzuty mogą sygnalizować, że mężczyzna porównuje cię do innej – nowej dziewczyny, która teraz wydaje mu się idealna. Skoro on Cię tak nie lubi, to czy w ogóle powinniście być razem?

Praktycznie nie ma niezawodnego sposobu na sprawdzenie, czy ktoś Cię zdradza. I nawet jeśli przypadkowo zobaczysz SMS-a na ekranie smartfona Twojego mężczyzny, który potwierdzi Twoje obawy, ważne jest, aby zrozumieć, co zrobić z tą wiedzą. W końcu Twój związek już nigdy nie będzie taki sam.

Jeśli kilka znaków z tej listy wydaje Ci się znajome, nie panikuj. Może nie miała miejsca żadna zdrada, a po prostu się zamartwiasz. Przeanalizuj dokładnie wszystkie sygnały i zastanów się, co należy poprawić, aby związek był lepszy i bez kłamstw. 

Fot. Budgeronac Bach/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowości na Netflixie – najlepsze propozycje na jesienny wieczór!
Nowości na Netflixie – najlepsze propozycje na jesienny wieczór!
Na jesienne dni Netflix przygotował wiele nowości. Jakie seriale warto obejrzeć?
Jak pozbyć się kompleksów? Podpowiadamy!
Jak pozbyć się kompleksów? Podpowiadamy!
Kompleksy prowadzą do niskiej samooceny i złego samopoczucia. Jak zaakceptować swoją wyjątkowość i piękno?
Kosmetyki do opalania – jakie wybierać?
Kosmetyki do opalania – jakie wybierać?
Opalanie powinno być przede wszystkim bezpieczne, dlatego przed wybraniem się na plażę koniecznie sprawdź, jakie kosmetyki do opalania będą dla ciebie idealne.
Ostatnie wpisy