Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień
Lifestyle

Jak wybrać idealną salę weselną dla pięknych wspomnień

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wesele – ta jedna z najważniejszych w życiu okazji do świętowania – powinno odbywać się w miejscu nie tylko eleganckim, ale też komfortowym. Kiedy czujemy to „coś”, wchodząc do wnętrza kolejnej z wybieranych sal, warto zatrzymać się i przeanalizować, czy oprócz świetnej atmosfery zapewni też maksymalny komfort.

Sala, na której odbędzie się zabawa po ślubie, a także jej otoczenie – to rama dla wspomnień, zdjęć i świętowania. To tu państwo młodzi ucztują w gronie najbliższych, tu późno w nocy zaśpiewają „Cudownych rodziców mam…” i zjedzą pyszny tort, tu nagrają film, który będzie można oglądać przez kolejne lata. Dlatego tak ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wystrój sali weselnej

Przestronna, a jednocześnie przytulna, sala weselna to marzenie niejednej pary młodej. Jej wielkość wybieramy pod kątem liczby gości. Taka o powierzchni 400 m2 pomieści ok. 300 gości. Dodatkowo na sali powinno być miejsce do tańczenia i obszar ze stołami, które można ustawić tak, jak zażyczą sobie gospodarze wieczoru. Kolejny element to dekoracje. Warto postawić na taką salą, która zostanie udekorowana zgodnie z gustem państwa młodych. Organizatorzy imprezy powinni umieć podpowiedzieć, jakie są aktualne trendy, zaproponować rozwiązania i dobrać stroiki, obrusy, zastawę i dodatki w stylu, który najbardziej odpowiada państwu młodym. Może to być urokliwy, ożywczy styl rustykalny, zawadiacki retro lub efektowny boho, albo prosta i zawsze elegancka klasyka. Wśród dekoracji domów weselnych w okolicach Lublina wyróżniają się kompozycje kwiatowe i dodatki sali hotelu Trzy Róże, które zachwycają precyzją wykonania i stanowią piękne tło. Realizacje dekoracji można zobaczyć na stronie https://www.trzyroze.pl/

Menu – przez żołądek do serca gości

Wyśmienite menu to podstawa dobrej zabawy. Powinny znaleźć się w nim różnorodne dania nie tylko mięsne, ale też wegetariańskie lub wegańskie. Desery z kolei to zwieńczenie uczty. Dobrze przygotowane sprawiają, że nogi rwą się do tańca, nawet bez toastu. W menu weselnym z reguły znajdziemy potrawy tradycyjne, takie jak rosół, żurek, tatar czy polędwiczka wieprzowa, i te bardziej wyszukane, np. dorsz z ryżową chrupką. Może znajdzie się w nim też coś dla fanów street food, np. burger wołowy, w wykwintnej odsłonie w bułce ziemniaczanej i z serem camembert. Dla wielbicieli smaków wsi niektóre domy weselne przygotowują pyszny wiejski stół, który integruje i stanowi niemałą atrakcję wesela.

Obsługa i zaplecze

Organizatorzy, którzy będą mieli zaszczyt przygotować wesele, powinni wiedzieć, czego dopilnować, aby było to wydarzenie w pełni komfortowe dla wszystkich. Warto zwrócić uwagę na to, czy sami wychodzą z inicjatywą, czy proponują ciekawe rozwiązania i w jaki sposób rozmawiają z potencjalnymi klientami. Inne elementy, które mogą zaważyć na powodzeniu imprezy, to:

  • akustyka sali – powinna być ona taka, aby można było spokojnie rozmawiać, a jednocześnie, by inni weselnicy mogli tańczyć na parkiecie przy dźwiękach muzyki.
  • oświetlenie. Zdjęcia z wesela – te jaskółki wspomnień – będą przeglądane przez lata. Dlatego warto zatroszczyć się również o odpowiednie doświetlenie sali. Szczegóły pod tym kątem można skonsultować z fotografem.
  • obsługa domu weselnego. Organizatorzy powinni być dla państwa młodych dostępni na każdym etapie planowania i realizacji wesela. Ważna jest też obsługa kelnerska. Jej jakość najłatwiej sprawdzić, korzystają z opinii osób byłych gości. Mogą to być opinie z internetu, ale warto je zawsze skonsultować w bezpośredniej rozmowie.
  • nie bez znaczenia przy wyborze sali jest też to, czy ma ona zaplecze w formie noclegów.

Świętowanie niezapomnianych chwil powinno odbywać się w otoczeniu, które otuli przyjazną atmosferą, a jednocześnie podkreśli wagę wydarzenia. Wybór takiego miejsca opiera się na tym pierwszym wrażeniu, ale też ocenie ważnych elementów i kontakcie z organizatorami, którzy powinni być ludźmi w pełni zaangażowanymi, znającymi „od podszewki” wymogi weselnej imprezy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze aplikacje do zarządzania swoim czasem
Najlepsze aplikacje do zarządzania swoim czasem
Masz problem z organizacją zadań? Poznaj aplikacje, które pozwolą Ci efektywnie zarządzać swoim czasem!
Muzyczny piątek! Na jakie piosenki warto zwrócić uwagę?
Muzyczny piątek! Na jakie piosenki warto zwrócić uwagę?
Na muzycznych playlistach znalazły się długo wyczekiwane premiery!
Komfort i bezpieczeństwo podróżowania minivanem na lotniska: co warto wiedzieć?
Komfort i bezpieczeństwo podróżowania minivanem na lotniska: co warto wiedzieć?
Dowiedz się, jak zapewnić sobie komfortową i bezpieczną podróż minivanem do lotniska. Poznaj korzyści, ważne czynniki do rozważenia i porady na bezproblemowy przejazd.
Ostatnie wpisy