Pedicure podologiczne – na czym polega i kto je wykonuje
Zdrowie i fitness

Pedicure podologiczne – na czym polega i kto je wykonuje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wrastający paznokieć lub uciążliwy odcisk potrafią skutecznie zniechęcić nas do chodzenia i uprzykrzyć życie. Domowe sposoby nie bardzo bywają skuteczne, a plastry z apteki pomagają tylko doraźnie. W takich sytuacjach lepiej wybrać się do gabinetu podologicznego, gdzie zajmie się nami podolog, czyli kosmetolog specjalista od naszych stóp i paznokci. 

Podolog – nasze stopy pod fachową opieką

Schorzenia i problemy, jakie mogą dotyczyć naszych stóp, są bardzo liczne i różnorodne. W obliczu poważnych chorób, takich na przykład jak stopa cukrzycowa, odcisk i wrastający paznokieć jest błahostką. Niemniej niezależnie od tego, co dolega naszym stopom, to profesjonalne zajmie się nimi podolog Gdynia. W gabinecie tego specjalisty przede wszystkim możemy liczyć na pedicure podologiczne, które ma na celu w pierwszej kolejności zdiagnozowanie, a następnie także zastosowanie odpowiedniego leczenia dla konkretnego przypadku – równie dobrze więc może być to zabieg, a także zaordynowanie odpowiednich preparatów, które zaradzą problemowi naszej stopy. Z jakimi problemami możemy udać się do podologa?

Opracowanie bolesnych odcisków, modzeli i pęknięć skóry

Nie musi nikt nam nadepnąć na odcisk, aby poczuć, jak bardzo bolesny jest to problem. Na szczęście pedicure podologiczne zaradzi skutecznie takim problemom jak:

  • odciski,
  • modzele,
  • pęknięcia skóry,
  • brodawki.

Po wstępnym obejrzeniu i zdiagnozowaniu problemu przez podologa wykona on pedicure Gdynia. Zabieg ten zostanie przeprowadzony na jednej wizycie, a ponadto dowiemy się również, jak pielęgnować nasze stopy, aby uniknąć na przyszłość takich bolesnych dolegliwości. 

Podolog – leczenie wrastających paznokci

Wrastający paznokieć powoduje przede wszystkim spore dolegliwości bólowe, które skutecznie utrudniają chodzenie i normalne funkcjonowanie. Zabieg, który ma na celu zmianę kierunku wzrostu płytki, odbywa się w gabinecie i trwa około 30 minut. To jednak od podologa zależy, jakie leczenie zostanie zastosowane. Efektem jednak ma być pozbycie się dolegliwości na stałe, ponieważ wrastający paznokieć to schorzenie, które lubi nawracać. Bardzo ważne jest w tym przypadku odpowiednie obcinanie paznokci, czego powinien nas nauczyć również profesjonalny podolog. 

Leczenie grzybicy stóp

Jest to choroba, o którą stosunkowo bardzo łatwo – wystarczy brak obuwia zmiennego w takich miejscach jak siłownia czy pływalnia. Objawia się ono uciążliwym świądem, a skóra pomiędzy palcami jest wysuszona, łuszcząca się i bardzo bolesna, ponieważ dochodzi również do pękania. Z czasem paznokcie mogą zżółknąć, a nawet nabierać jeszcze ciemniejszej barwy. Podolog zdecyduje o zastosowaniu odpowiedniego leczenia, na szczęście zgłoszenie się z wczesnymi objawami grzybicy skutkuje również szybszym powrotem do zdrowia. Nie warto więc bagatelizować pierwszych objawów z nadzieją, że same miną, tylko od razu zapisać się na wizytę do tego specjalisty. 

To niejedyne problemy i dolegliwości, z jakimi możemy zwrócić się do podologa – zakres jego działalności jest znacznie szerszy. Przede wszystkim zajmuje się on także leczeniem stopy cukrzycowej, płaskostopia, nadmierną potliwością stóp i ich nieprzyjemnym zapachem, a nawet pękającą skórą pięt. Warto umawiać się na pedicure podologiczne kilka razy w roku, a jeśli dotyczą nas nawracające dolegliwości stóp, to jeszcze częściej. Dzięki temu uda nam się im skutecznie zapobiegać, a stawianie kroków będzie znacznie przyjemniejsze.

Fot.: Katja Fissel/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pracować z Kartami Archetypów? – poradnik
Jak pracować z Kartami Archetypów? – poradnik
Kartami Archetypów można pracować jako narzędziem rozwoju osobistego. Poznaj poradnik, jak efektywnie pracować z Kartami Archetypów.
Jak przygotować się do ciąży?
Jak przygotować się do ciąży?
Starania o dziecko są bez wątpienia bardzo ważnym momentem w życiu. Czy jest jednak jakiś sposób na przygotowanie się do ciąży? Podpowiadamy, o czym powinnaś pamiętać jako przyszła mama, aby ciąża przebiegała prawidłowo.
Salsation to prawdziwy hit! Poznaj jego zalety
Salsation to prawdziwy hit! Poznaj jego zalety
Salsation to całkiem nowy typ zajęć tanecznych, dzięki którym poczujesz się lekko oraz stracisz nieco kilogramów.
Ostatnie wpisy