Wakacje w Europie — top 5 kierunków
Lifestyle

Wakacje w Europie — top 5 kierunków

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wakacje już niedługo, dlatego warto je zaplanować. Ten czas może okazać się najlepszy, aby bliżej poznać państwa Europy. Zobacz top 5 kierunków na wakacje. 

Madera — Portugalia

Wycieczki do Portugalii nigdy nie będą nudne, ponieważ wyspa Madera to idealne miejsca na wakacje latem oraz zimą. Wyspa ta przez cały rok tonie w kwiatach, dlatego nazywana jest Kwiatową Wyspą. Tamtejszy ogród botaniczny jest jednym z najpiękniejszych na świecie, a lasy wawrzynowe są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Dodatkowo zauroczą cię wulkaniczne plaże.

Wakacje we Francji

Wakacje we Francji to kolejny pomysł na spędzenie kilku wspaniałych dni. Jest to kraj otwarty na turystów, w którym możesz wypocząć na różne sposoby. Wybrać możesz wczasy nad morzem, wysokogórską wspinaczkę, zwiedzanie niezliczonych zamków, dworków i pałaców, a także spacerować po francuskich winnicach. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje tego kraju, dlatego warto dopisać go do listy miejsc do odwiedzenia.

Wakacje w Szwajcarii

Wycieczki do Szwajcarii nie mogło zabraknąć na tej liście, ponieważ jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Zachwyci cię sięgającymi nieba górami, alpejskimi krajobrazami, błękitnymi jeziorami, uroczymi wioskami oraz szmaragdowymi dolinami. Tutaj wszystko ze sobą płynnie kontrastuje. Świetnie trafiłeś, jeśli zamówiłeś bilety do Szwajcarii. Musisz poznać jej najpiękniejsze miejsca oraz zachwycić się najciekawszymi atrakcjami. 

Wakacje w Grecji

Grecja znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków na wakacje. Dlaczego? Ponieważ ma bogatą ofertę turystyczną. Do dyspozycji masz ofertę wakacji w części kontynentalnej lub na cudownych wyspach. Ponadto w tym kraju swój urlop możesz spędzić na tysiąc różnych sposobów. Grecja to miejsce wyśmienitej kuchni, niezliczonych zabytków oraz niezwykłej przyrody. Tutaj możesz odpocząć na leżaku, zwiedzać muzea, iść do tawerny, pływać na kajaku, udać się do aquaparku czy iść na górski szlak. Dzięki temu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wakacje w Hiszpanii

Planując swoje wakacje, nie zapomnij o Hiszpanii. Ten kraj to doskonały wybór na urlop dla całej rodziny, dla przyjaciół, jak i na wypad we dwoje. Czeka cię tutaj niesamowite wybrzeże, moc wspaniałych krajobrazów oraz zabytków, a to nie wszystko. Myśląc o Hiszpanii, możesz także udać się na Majorkę oraz na Wyspy Kanaryjskie.

Fot.: Ethan Robertson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
NISKIE CIŚNIENIE
NISKIE CIŚNIENIE
W populacji polskiej obserwujemy problem głównie z nadciśnieniem tętniczym ale niektórzy pacjenci zgłaszają przeciwny problem – niskie ciśnienie. Czy jest ono groźne? Czy wymaga leczenia?
Jak urozmaicić relacje w związku małżeńskim?
Jak urozmaicić relacje w związku małżeńskim?
O każdą relację trzeba dbać, trzeba ją pielęgnować, żeby nie spowszedniała.
3 pomysły na letnią stylizację
3 pomysły na letnią stylizację
Szukasz letnich inspiracji? Sprawdź najmodniejsze wybory tego sezonu!
Ostatnie wpisy