Co zrobić, gdy włosy zaczną wypadać?
UrodaWłosy

Co zrobić, gdy włosy zaczną wypadać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wypadanie włosów może być bardzo problematyczne. Nadmierna utrata włosów może wynikać z wielu rzeczy. Jak rozwiązać ten problem? Co robić, kiedy włosy wypadają? Najważniejsze informacje o tym, jak dbać o wypadające włosy, znajdziesz w tym artykule.

Zbyt duża utrata włosów

Jeżeli tracisz więcej niż 100 włosów dziennie, konieczne może okazać się skonsultowanie z dermatologiem albo trychologiem. Pomogą oni odnaleźć przyczynę tego problemu. Utrata włosów może być efektem choroby, stresu, nieodpowiedniej diety czy anemii. Wypadanie włosów może się wiązać z ogólnoustrojowymi chorobami, takimi jak: cukrzyca, nowotwory, choroby tarczycy czy skóry głowy. Często także u kobiet po porodach albo w okresie menopauzy wypadanie włosów jest zwiększone przez zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Odpowiednia dieta

Wypadanie włosów może mieć związek z nieodpowiednią dietą. Na pewno ich kondycji nie sprzyjają fast foody oraz zbyt duża ilość kawy, która może utrudniać wchłanianie cynku i żelaza. Niewskazany jest także alkohol, który wypłukuje z organizmu składniki odżywcze i może również wysyszać skórę głowy i łodygi włosów. Czekolada również nie wpływa dobrze na stan włosów.

Żeby dbać o kondycję włosów, warto wprowadzić odpowiednie zmiany do jadłospisu. Wskazane jest, żeby jeść produkty bogate w minerały i witaminy. Chodzi głównie o tłuste ryby morskie, na przykład śledzia, makrelę czy łososia. Są one źródłem kwasów omega 3, białek i aminokwasów oraz witaminy A i D. Innym składnikiem, który ma wpływ na stan włosów, jest żelazo. Jego niedobór to nie tylko nadmierne wypadanie włosów. Może prowadzić również do anemii. Najlepszym źródłem żelaza są produkty pochodzenia zwierzęcego.

Nie każdy ma czas na to, żeby przygotowywać posiłki zgodnie z pewnymi zasadami. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm cateringowych. Na stronie https://hfood.pl/catering-dietetyczny-poznan/ można znaleźć ofertę cateringu dietetycznego.

Szkodliwy wpływ papierosów

Osoby, które palą papierosy, są narażone na wiele chorób, na przykład na nowotwory, zawał serca czy choroby układu oddechowego. Nikotyna ma także negatywny wpływ na włosy. Powoduje skurcze naczyń krwionośnych, a to z kolei prowadzi do zmniejszenia uwalniania tlenu w tkankach. Przez palenie papierosów włosy stają się suche, łamliwe i matowe.

Spróbuj zredukować stres

Często to właśnie stres jest powodem problemów z włosami. Nieustające nerwy przyczyniają się do tego, że włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Najlepiej w takiej sytuacji znaleźć coś, co pozwoli skutecznie zmniejszyć stres i się wyciszyć. Dla kogoś dobrym rozwiązaniem będzie to sport, dla innych osób chociażby joga czy medytacja.

Peruki

To rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które borykają się z bardzo dużym wypadaniem włosów. Peruki z naturalnych włosów mogą zapewnić efekt, który nie jest sztuczny. Mogą odtworzyć pierwotną fryzurę lub nadać zupełnie nowy wygląd. To właśnie peruki z naturalnych włosów są uznawane za dające najlepsze rezultaty. Zapewniają dyskrecję, ponieważ dostrzeżenie różnicy pomiędzy taką peruką a naturalnymi włosami jest niemalże niemożliwe.

Dla osób, które chcą uzyskać naturalny wygląd fryzury, jednak posiadają ograniczony budżet, najlepsze będą peruki syntetyczne. Warto jednak zapoznać się z tym, czym jest refundacja peruki – komu i kiedy przysługuje.

Stylizacja włosów

Nadmierne wypadanie włosów może się wiązać ze zbyt dużą ilością zabiegów stylizacyjnych. Zbyt częste używanie lokówki albo prostownicy, a także koloryzacja czy przedłużanie nie wpływa korzystnie na kondycję włosów. Niewskazane są także szampony z silikonami, które wysuszają włosy.

zdj. głóne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie wartości odżywczych i korzyści zdrowotnych popularnych alternatyw dla tradycyjnych jogurtów
Porównanie wartości odżywczych i korzyści zdrowotnych popularnych alternatyw dla tradycyjnych jogurtów
Analizujemy korzyści dla zdrowia i wartości odżywcze alternatywnych typów jogurtów, takich jak sojowe, kokosowe, i wiele innych.
Jak zacząć inwestować z małym budżetem?
Jak zacząć inwestować z małym budżetem?
Wielu Polakom wydaje się, że aby inwestować na rynku kapitałowym trzeba być krezusem. Tymczasem prawda jest zupełnie inna – rynek kapitałowy jest wehikułem, z którego należy korzystać mając nawet niewielkie oszczędności i posłużyć się nim, aby zwielokrotnić swój majątek.
Dlaczego warto tańczyć rumbę?
Dlaczego warto tańczyć rumbę?
Ten zmysłowy i nieco nawet intymny taniec pozytywnie wpływa na nasze ciało. Dowiedz się, dlaczego warto tańczyć rumbę i czy można liczyć na korzyści zdrowotne płynące z tego typu aktywności.
Ostatnie wpisy