Lubisz komedie romantyczne? Te klasyki trzeba znać!
Lifestyle

Lubisz komedie romantyczne? Te klasyki trzeba znać!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli brakuje Ci pomysłu na miły wieczór z Twoją drugą połówką, warto rozważyć wspólne oglądanie komedii romantycznych. Które warto zobaczyć? W tym artykule podpowiadamy kilka najlepszych propozycji.

Kiedy Harry poznał Sally

Piękna Sally (Meg Ryan), która zdecydowała się przeprowadzić do Nowego Jorku, nie ma najmniejszej ochoty komunikować się ze swoim irytującym towarzyszem podróżnikiem Harrym (Billy Crystal). Ale spotykają się raz po raz w różnych sytuacjach życiowych i ostatecznie stają się dobrymi przyjaciółmi. Jest jednak jedna rzecz, której bohaterowie nie mogą zrozumieć – czy to przyjaźń czy miłość?

Urocza komedia Roba Reinera to doskonały dowód na to, że najlepszym fundamentem romantycznego związku jest silna przyjaźń. A słynne zdanie „Dla mnie to samo.” jest uważane za jeden z najbardziej znanych cytatów filmowych i jest znane nawet przez tych, którzy filmu nie widzieli.

Shout! Factory – When Harry Met Sally (1989) – Official Trailer (HD)

Pretty Woman

Trudno znaleźć osobę, która przynajmniej nie słyszała o historii miłosnej bogatego mężczyzny Edwarda Lewisa (Richard Gere) i prostytutki Vivian Ward (Julia Roberts). Po spotkaniu bohaterowie rozumieją, że nie chcą się rozstać. Ale drogi do szczęścia nie można nazwać prostą: najpierw muszą poważnie przemyśleć swoje wartości życiowe.

Początkowo „Pretty Woman” miała być poważną historią dramatyczną: w końcu bohaterka nie stroniła od nadużywania narkotyków. Ale reżyser Harry Marshall uważał, że zakończenie było zbyt mroczne. Potencjalny dramat przerodził się więc w jedną z najlepszych, choć mało wiarygodnych komedii romantycznych. Film przyniósł 21-letniej Julii Roberts nominację do Oscara i otworzył młodej aktorce drzwi do wielkiego świata filmów.

Movieclips Classic Trailers – Pretty Woman (1990) Trailer #1


Ja Cię kocham, a Ty śpisz

Romantyczny film w reżyserii Johna Turtletauba pokazuje, jak prawdziwe uczucie różni się od niedojrzałej miłości od pierwszego wejrzenia. Lucy Motheratz (Sandra Bullock), skromna pracownica pociągu z Chicago, jest zakochana w przystojnym młodym mężczyźnie imieniem Peter Callahan (Peter Gallagher), który tak naprawdę nie wie o jej istnieniu. Pewnego dnia ratuje go przed śmiercią, ale mężczyzna nie może podziękować dziewczynie – zapada w śpiączkę. 

Rodzina ofiary bierze Lucy za narzeczoną Petera, ale ona waha się przed ujawnieniem im prawdy. Stopniowo dziewczyna coraz lepiej poznaje tych wspaniałych ludzi, a ponadto zaczyna żywić uczucie do Jacka, brata Petera (Bill Pullman). Jack też wydaje się je odwzajemniać. Ale Peter odzyskuje przytomność i oczywiście nie pamięta swojej wyimaginowanej narzeczonej. Sandra Bullock za główną rolę otrzymała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki.

Movieclips Classic Trailers – While You Were Sleeping (1995) Trailer #1 

Notting Hill 

Właściciel sklepu z przewodnikami turystycznymi William Tucker (Hugh Grant) prowadzi bardzo zwyczajne życie. Okoliczności jednak postawią go wkrótce przed popularną aktorką Anną Scott (Julia Roberts). Dobroduszny Anglik i znana na całym świecie Amerykanka zakochują się w sobie, ale romantyczny związek z gwiazdą nie jest łatwy, bo paparazzi obserwują każdy ich krok. Życie osobiste Anny jest interesujące dla wszystkich i tylko William jest w stanie dostrzec wyjątkowe wewnętrzne piękno swojej przypadkowo poznanej znajomej. Komedia Rogera Michella na pewno Cię rozweseli: zarówno wspaniałą grą aktorską, jak i dobrym brytyjskim humorem.

Movieclips – Notting Hill Official Trailer #1 – (1999) HD


Czego pragną kobiety

Uroczy mężczyzna i szowinista Nick Marshall (Mel Gibson) pracuje dla jednej z najlepszych agencji reklamowych. I jest po prostu oburzony, gdy stanowisko, na które liczył, zostaje przekazane kobiecie – ładnej i zdecydowanej Darcy McGuire (Helen Hunt). Ale Nick dostaje od losu niesamowity prezent – zaczyna słyszeć myśli kobiet. Bohater decyduje się użyć tej zdolności, by przejąć pomysły Darcy i ją zwolnić. Ale im lepiej poznaje swoją koleżankę, tym bardziej się w niej zakochuje.

Ten niezwykle udany film, podobnie jak Pretty Woman, wydaje się obecnie nieco przestarzały i nazbyt stereotypowy. Ale świetnego poczucia humoru nie da się mu odmówić, a reklamy Nike, nad którymi pracowali Nick i Darcy, nawet teraz wyglądają dość progresywnie.

Fot. Movieclips Classic Trailers – What Women Want (2000) Trailer #1

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy potrzebny jest nam psychoterapeuta?
Kiedy potrzebny jest nam psychoterapeuta?
Psychoterapia to forma terapii, która koncentruje się na badaniu i zmianie zachowań, myśli i emocji, aby poprawić zdrowie psychiczne. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy potrzebujemy psychoterapeuty, ponieważ decyzja o rozpoczęciu terapii zależy od indywidualnych potrzeb i sytuacji każdej osoby.
Co warto wiedzieć na temat skanerów wewnątrzustnych?
Co warto wiedzieć na temat skanerów wewnątrzustnych?
Jednym z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w dzisiejszej stomatologii i ortodoncji jest skaner wewnątrzustny.
Jak poradzić sobie z astmą jesienią i zimą?
Jak poradzić sobie z astmą jesienią i zimą?
Objawy astmy nasilają się w okresie jesienno-zimowym. Dowiedz się, jak przygotować się na te wymagające chłodne miesiące.
Ostatnie wpisy