Jak szukać przedmiotów kolekcjonerskich?
Lifestyle

Jak szukać przedmiotów kolekcjonerskich?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zbieranie bardziej lub mniej typowych przedmiotów i kompletowanie rozmaitych kolekcji to dla jednych hobby, dla drugich pomysł na biznes. Poszukiwanie obiektów kolekcjonerskich wcale nie jest łatwe i może zajmować bardzo dużo czasu. Zwłaszcza na początku swojej przygody należy uzbroić się w cierpliwość przy szukaniu miejsc, w których warto rozejrzeć się za rzadkimi okazami z różnych obszarów zainteresowania. Podpowiadamy, gdzie szukać obiektów kolekcjonerskich.   

Obrazy i sztuka   

Dzieła sztuki to zawsze dobra inwestycja. Nawet, jeśli nie kupujesz obrazów wybitnych i poważanych malarzy, ciekawa i nowatorska praca młodego artysty również może być wartościową pozycją w Twojej kolekcji. Jeśli szukasz dzieł, które mają stać się inwestycją na przyszłość, warto zaglądać również na aukcje sztuki młodej, gdzie sprzedawane są obrazy artystów na początku swojej drogi. Na takiej licytacji możesz okazyjnie kupić obraz, który przez lata rozwoju artystycznego autora, będzie zyskiwał na wartości i stawał się coraz bardziej pożądanym obiektem. Jest to też doskonały sposób na rozbudowanie swojej domowej kolekcji sztuki.   

Aukcje internetowe obrazów i sztuki pozwalają na licytowanie wspaniałych dzieł z komfortu własnego mieszkania. Nawet, jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie ma domu aukcyjnego czy innego miejsca, w którym można podziwiać i kupować sztukę lub inne obiekty kolekcjonerskie, możesz kupować piękne i rzadkie dzieła.   

Monety  

Kolekcjonowanie monet to hobby, które od lat pochłania bardzo wiele osób. Ostatnimi czasy numizmatyka przeżywa istny renesans i coraz więcej młodych ludzi zaczyna interesować się starymi monetami. Aby założyć swoją kolekcję, nie musisz wcale nadwyrężać swojego konta bankowego. W miejscach takich, jak antykwariaty czy grupy na portalach społecznościowych to świetny punkt początkowy dla kolekcjonerów. Świetne są także internetowe aukcje starych monet, na których nie tylko możesz kupić dla siebie nowe, często bardzo niszowe i rzadko spotykane okazy, lecz także zorientować się w wycenie monet w zależności od rocznika czy tego, co ją wyróżnia. Na przykład monety z defektami, na przykład dwu oraz pięciozłotówki z przesuniętym rdzeniem, nawet bardzo młode, mogą kilkaset razy pomnożyć swoją wartość. Tak zwane destrukty to unikaty, dlatego są często bardzo wartościowe. W zależności od rodzaju defektu oraz stopnia jego widoczności, wycena monety może się różnić, jednak nie są to małe kwoty, biorąc pod uwagę wartość początkową danego nominału.  

Znaczki pocztowe   

W latach 60 i 70 zbieraniem znaczków masowo zajmowały się dzieci i młodzież. Obecnie, z racji tego, że filatelistyka jest dość niszowym hobby, rzadkie, kolekcjonerskie znaczki mogą mieć naprawdę sporą wartość. Na początku kompletowania swojej kolekcji warto zapytać znajomych oraz członków rodziny o ich klasery z lat młodości lub stare listy i kartki pocztowe, na których mogą znajdować się jeszcze znaczki. W antykwariatach, komisach oraz na pchlich targach bardzo często można trafić na kolekcje starych pocztówek, kartek czy nawet całych zestawów znaczków. Aukcje internetowe, grupy kolekcjonerskie oraz fora dla hobbystów to także wspaniałe miejsca, w których można trafić na rzadkie okazy w przystępnych cenach. 

Zdj. główne: Jon Tyson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się kompleksów? Podpowiadamy!
Jak pozbyć się kompleksów? Podpowiadamy!
Kompleksy prowadzą do niskiej samooceny i złego samopoczucia. Jak zaakceptować swoją wyjątkowość i piękno?
Jak zaaranżować salon w stylu urban jungle?
Jak zaaranżować salon w stylu urban jungle?
Urban jungle to styl wnętrzarski, który cieszy się niegasnącą popularnością. Sprawdź, jak sprawić, by salon przeistoczył się w serce lasu tropikalnego!
Zatyczki do uszu do spania – skuteczna przeciwhałasowa ochrona słuchu
Zatyczki do uszu do spania – skuteczna przeciwhałasowa ochrona słuchu
Mocny, zdrowy i spokojny sen pozwalający w pełni się zrelaksować, zależy od wielu różnych czynników, a jednym z nich jest z pewnością skuteczne odizolowanie się od bodźców zewnętrznych, przede wszystkim od hałasu zakłócającego wypoczynek.
Ostatnie wpisy