Nowa usługa Zalando. Możecie wymienić używaną odzież!
Styl

Nowa usługa Zalando. Możecie wymienić używaną odzież!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zalando Pre-owned pozwala klientom na handel ubraniami, które nie są już potrzebne właścicielom. Polska jest jednym z pierwszych krajów, do których trafiła ta oferta.

Niemiecki serwis odzieżowy działający w naszym kraju od 2012 roku dotychczas był znany ze sprzedaży luksusowych i designerskich marek. Teraz na rynek wprowadził ofertę z ubraniami używanymi. Firma Zalando zleciła badania na europejskich rynkach: m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji czy Holandii. Miały one sprawdzić, jaki stosunek mają potencjalni klienci do odzieży z drugiej ręki. Wyniki pokazały, że konsumenci chętniej sprzedają niż kupują używane ubrania. Jak pokazują dane, w Polsce aż 62% ankietowanych to jednocześnie sprzedawcy i nabywcy tego typu odzieży.

Rozwijający się trend mody używanej wskazuje również popularność serwisu oraz aplikacji Vinted czy działu platformy Allegro, na której można zakupić i sprzedać nieprzydatne już ubrania, akcesoria, biżuterię czy obuwie. Decyzja o zakupie odzieży on-line jest spowodowana kilkoma czynnikami. Najpopularniejszym z nich jest chęć zawarcia korzystnej transakcji. Klienci zwracają również uwagę na stosunek jakości do ceny. Wybór zakupu ubrań używanych determinują również wspieraniem ekologii, zrównoważonego handlu, a także chęcią dania ubraniom drugiego życia. Takie dane przytoczyła firma Zalando informując o pojawieniu się oferty pre-owned.

Na czym polega usługa pre-owned?

Wymiana ubrań w ramach oferty pre-owned jest prosta, jednak trzeba spełniać kilka podstawowych warunków. Jak podkreśla serwis odzież musi być w stanie nienaruszonym, prawie jak nowa. Użytkownicy mogą dodać odzież na stronę i bezpłatnie wysłać ją do Zalando. Sklep w zamian wysyła kartę upominkową na swoją stronę internetową, alternatywnie kwota umieszczona na karcie może być przekazana przez firmę na lokalną akcję charytatywną.

Oferta pre-owned jest podzielona na kilka kategorii, takie jak odzież damska, męska, unisex lub dziecięca, wraz ze wskazaniem konkretnego typu ubrania. Oferta pre-owned nie pozwala na bezpośrednią sprzedaż używanej odzieży między użytkowaniami, sama staje się pośrednikiem, który po przejęciu ubrań ma możliwość wystawienia odzieży w odpowiednim sezonie, przez najlepszy możliwy kanał sprzedaży. Pełną odpowiedzialność za ponowną sprzedaż przejmuje Zalanado.

Fot. Amanda Vick/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać parasole ogrodowe do stworzenia skutecznej strategii brandingowej?
Jak wykorzystać parasole ogrodowe do stworzenia skutecznej strategii brandingowej?
Odkryj, jak wykorzystać parasole ogrodowe jako narzędzie brandingu. Podpowiemy Ci, jak efektywnie kreować wizerunek marki, dbając o detale na Twoim patio.
Strój na fitness – jaki wybrać?
Strój na fitness – jaki wybrać?
Strój sportowy to niezbędny element każdego fit freaka. Sprawdź, jakie sportowe ubrania kupić zanim rozpoczniesz trening.
3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni
3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni
Jak ubierać się jesienią? Przedstawiamy 3 modne stylizacje, dzięki którym zostaniesz królową jesieni!
Ostatnie wpisy