Jak dbać o prawidłową pielęgnację farbowanych włosów
UrodaWłosy

Jak dbać o prawidłową pielęgnację farbowanych włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzaj włosów wymaga odmiennej pielęgnacji. W przypadku włosów farbowanych chcemy, aby kolor utrzymał się jak najdłużej, a włosy pozostały w jak najlepszej formie. Jak osiągnąć te efekty? Podpowiadamy.

Fryzjerzy podkreślają, że pielęgnacja włosów farbowanych rządzi się własnymi prawami i powinno się w niej stosować inne metody niż w przypadku włosów o naturalnym kolorze. Włosy farbowane mają większe wymagania co do składników odżywczych, które zapewnią im zdrowy i świeży wygląd. Dlatego istotne jest, aby poznać właściwe sposoby na utrzymanie włosów po farbowaniu w dobrej formie. Przeczytasz o nich poniżej.

Zainwestuj w dobry szampon do włosów farbowanych

Szampon odpowiednio dobrany do włosów farbowanych to fundament właściwej pielęgnacji. Fryzjerzy polecają stosowanie profesjonalnych produktów, których formuła różni się od drogeryjnych kosmetyków i zawiera więcej wartościowych składników odżywczych. Najlepiej zacząć myć włosy takim szamponem od razu po farbowaniu, aby uniknąć zmian tonacji i blaknięcia koloru.

Odpowiednia odżywka do włosów farbowanych

Kolejny istotny element właściwej pielęgnacji włosów farbowanych to dobrze dobrana odżywka, która zapewni włosom porcję dodatkowych odżywczych składników po każdym myciu. Stosowanie szamponu i odżywki do włosów farbowanych zapobiegających wypłukiwaniu barwnika przedłuży efekt koloryzacji.

Unikaj gorącej wody

Włosy nie lubią kontaktu z wodą o wysokiej temperaturze. Zdecydowanie lepiej służy im chłodna – dotyczy to każdego rodzaju włosów, tym bardziej włosów farbowanych. Im wyższa temperatura wody, tym szybciej kolor wypłowieje, dlatego staraj się myć włosy ciepłą, a nie gorącą wodą.

Ogranicz płukanie włosów do minimum

Kolejna kwestia dotycząca mycia włosów, to czas ich płukania. Im dłużej będziemy płukać włosy po umyciu, tym szybciej kolor zacznie blaknąć. Włosy farbowane są bardziej porowate i tym samym łatwiej absorbują wodę. W konsekwencji tego kolor łatwiej blaknie przy kontakcie z wodą. Dlatego staraj się ograniczyć czas płukania włosów do niezbędnego minimum.

Stosuj zabiegi regeneracyjne

Zabiegi regeneracyjne służą każdemu rodzajowi włosów, potrzebują ich również włosy farbowane. Odpowiednie maski odżywcze przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych oraz olejki nawilżające stosowane raz w miesiącu pomogą utrzymać włosy w dobrej formie, zadbają o ich strukturę i wspomogą proces odbudowy uszkodzeń.

Farbowanie odrostów

Poddawanie włosów zbyt częstej koloryzacji z pewnością im nie służy. Jednak, aby włosy farbowane zachowały dobry wygląd, powinniśmy zadbać o pojawiające się odrosty. W przypadku koloru, który jest zbliżony do Twojego naturalnego odcienia, wystarczy farbowanie odrostów co 4–6 tygodni. Jeśli jednak nowy kolor jest zupełnie inny od Twojego naturalnego, wówczas najlepiej robić to co 3–4 tygodnie.

Regularne podcinanie końcówek

Podcinanie końcówek włosów co kilka miesięcy jest najprostszym sposobem, aby zadbać o ich kondycję, a na zdrowych włosach kolor nie tylko prezentuje się lepiej, ale i dłużej się utrzymuje. Dlatego zwłaszcza po koloryzacji warto pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek.

Zdj. główne: Josh Maddocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zimowy szyk – jaki płaszcz na zimę wybrać?
Zimowy szyk – jaki płaszcz na zimę wybrać?
Szukasz eleganckiego, przytulnego, modnego płaszczyka na zimę? Zastanawiasz się, co wybrać? Sprawdź nasze propozycje!
Zapachy do domu: Twój sekret do stworzenia przytulnej atmosfery
Zapachy do domu: Twój sekret do stworzenia przytulnej atmosfery
Zapachy do domu: Twój sekret do stworzenia przytulnej atmosfery. Odkryj tajemnicę przyjemnej aury za pomocą odpowiednich aromatów.
Jak zadbać o swoje zdrowie w czasach pandemii? Konferencja online
Jak zadbać o swoje zdrowie w czasach pandemii? Konferencja online
Eksperci z różnych dziedzin poruszą wiele ważnych zagadnień dotyczących koronawirusa.
Ostatnie wpisy