Depilacja bikini – najlepsze sposoby
Pielęgnacja ciałaUroda

Depilacja bikini – najlepsze sposoby

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gładkie ciało jest przyjemne w dotyku i wygląda estetycznie. Jednak każdy z nas ma miejsca, które wymaga szczególnej uwagi, jeśli chodzi o dobór metody depilacji. 

Jednym z nich jest strefa bikini. Jej prawidłowa i bezbolesna depilacja może być problematyczna. Jeśli jednak chcesz zadbać o to miejsce, sprawdź najlepsze sposoby na depilację bikini.

Depilacja woskiem w domu

Większość osób preferuje depilację w domu. Możesz użyć różnych metod, które czasem pokrywają się z zabiegami salonowymi. Przykładowo depilacja bikini woskiem jest możliwa do zrobienia zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Ale czy domowa daje takie same efekty? 

Tak naprawdę efekty mogą być bardzo podobne. Jednak nauczenie się odpowiedniej techniki zrywania wosku jest kluczem do sukcesu. Jeżeli masz cierpliwość, nie boisz się bólu, który może na początku się pojawić, gdy źle odrywasz wosk, to spróbuj. 

Dostępne są gotowe paski z woskiem, które tylko trzeba rozdzielić i przyłożyć w miejsce depilacji, a potem szybko oderwać, ale i dostępne są maszyny do roztapiania kulek wosku, które potem nakłada się samodzielnie na pasek materiału i przykłada na wybrane miejsce. Taka depilacja bikini tworzy efekt gładkiej skóry na kilka tygodni. 

Tradycyjne maszynki do golenia – tanio i szybko

Najwięcej osób używa jednorazowych maszynek do golenia. Ale możesz się bać, że w tym delikatnym miejscu się nimi zatniesz. I co wtedy? Maszynka wymaga wprawy, ale jak najbardziej możliwe jest ogolenie również strefy bikini.

Depilacja w domu nie jest trudna, jeśli znasz kilka tricków. Po pierwsze musisz przygotować skórę i włosy do golenia. Ciepły prysznic lub gorąca kąpiel to podstawa. Kolejnym krokiem jest pianka lub oliwka do golenia, niektóre osoby polecają też odżywkę do włosów! Nanieś je na strefę do golenia. 

Potem konsekwentnym ruchem zacznij golić włosy. Nie możesz się zawahać, bo wtedy się zatniesz. Ruch musi być płynny i stanowczy. Możesz też napiąć skórę, delikatnie przytrzymując ją drugą ręką. Wtedy łatwiej będzie manewrować maszynką. Minusem tej metody jest konieczność powtarzania golenia co kilka dni. Plusem jest to, że jest bezbolesna i tania.

Czym różni się depilacja w salonie?

Do salonu kosmetycznego możesz pójść na depilację woskiem, który zostawi gładkie ciało na kilka tygodni. Większość osób decyduje się jednak na depilację laserową. Jak najbardziej depilacja bikini laserowa jest możliwa do wykonania. Musisz jednak pamiętać, że potrzeba kilku zabiegów, aby usunąć włosy, a przez to zapewnić sobie gładką skórę na bardzo długi czas.

Tutaj też ważne jest przygotowanie do zabiegu. Osoba, która będzie go wykonywać, powie Ci, co zrobić dzień przed zabiegiem, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Co prawda nie jest to najtańsza z dostępnych metod depilacji, ale daje najtrwalsze efekty. Dlatego jeśli szukasz rozwiązania na lata, zastanów się nad depilacją laserową.

Obecnie możesz kupić też urządzenia do domowej depilacji światłem, jednak nie są one tak silne, jak lasery dostępne w salonach kosmetycznych, co również musisz mieć na uwadze.

Zdjęcie główne: Helen Barth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kinkiety do przedpokoju – sposób na klimatyczne wnętrze
Kinkiety do przedpokoju – sposób na klimatyczne wnętrze
Wprowadzanie oświetlenia do naszych wnętrz nie jest zwykle prostym zadaniem. Wybór jest ogromny, począwszy od lamp sufitowych, poprzez lampki nocne, aż po kinkiety. W szczególności, kinkiety do przedpokoju mogą dodać niepowtarzalnego klimatu naszym wnętrzom.
Remedium na zniszczone włosy
Remedium na zniszczone włosy
Remedium na problemy z fryzurą może być jedno – odpowiednio dobrana maska do włosów.
Estetyka i funkcjonalność: Projektowanie latarni parkowych LED dla przestrzeni miejskich
Estetyka i funkcjonalność: Projektowanie latarni parkowych LED dla przestrzeni miejskich
Projektowanie latarni parkowych LED dla przestrzeni miejskich to połączenie estetyki i funkcjonalności.
Ostatnie wpisy